خودنویس لوکس

85
خودنویس لوکس

تاریخچه و شواهد بسیاری گویای این است که خودنویس برای مدت بسیار طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. اولین ثبت اختراع خودنویس در سال 1827 توسط پتراشه پونارو (Petrache Poenaru) مخترع رومانیایی می باشد.

با گذشت زمان خودنویس دستخوش تغییرات بسیاری شده است، اما واقعیت این است که همواره روش پذیرفته شده ای برای نگارش است. هنوز هم افرادی وجود دارند که ترجیح می دهند توانائی نگارش خود را در استفاده از یک نوشت افزار با کیفیت ارتقاع دهند. شخص نویسنده بدون اینکه صدمه ای به دست و انگشتانش وارد کند می تواند از خودنویس برای مدت زمان طولانی استفاده کند. مهم ترین مزیت خودنویس نوشتن ساده و نرم و آسان است و دست نوشته با خودنویس کمتر قابل دستخوردگی و تغییر و جعل است.

خودنویس های لوکس ماندگار بوده و ظاهری دلپسند و دلپذیر دارند. این دو مزیت خودنویس را به ابزاری جدایی ناپذیر از هر سبک زندگی تبدیل می کند. یک قلم خودنویس لوکس و کلاسیک در جیب پیراهن یا کت شما نمادی از موقعیت شما در جامعه است.

اغلب سئوال می شود که آیا سرمایه گذاری روی یک خودنویس لوکس و گران قیمت منطقی است؟ در جواب باید گفت واقعا ارزش و معنی چنین سرمایه گذاری را فقط شخص مصرف کننده یعنی خود شما می تواند حس کند. اگر زیبا نویسی نقش مهمی در زندگی شما دارد و مهم دیده شدن را یک تمایز می بینید سرمایه گذاری روی یک خودنویس لوکس یک سرمایه گذاری ارزشمند است. اگر برایتان لذت نوشتن بخصوص نوشتن با قلمی خوش دست، زیبا و دست ساز مهم است پس سرمایه گذاری روی یک خودنویس لوکس و نفیس سرمایه گذاری مناسبی برای شما است.

قیمت هر خودنویس لوکس با توجه به شهرت و آوازه آن متغیر است ولی این تنها ملاک تعیین قیمت نیست. مواد مصرف شده در ساخت بدنه خودنویس لوکس رابطه مستقیم با قیمت دارد. همچنین یک خودنویس دست ساز در مقابل یک خودنویس که با دستگاه ساخته شده تفاوت قیمت بسیار دارد. خودنویس های لوکس دارای بدنه ای ساخته شده از مواد و فلزات قیمتی و منقش به طلا و جواهر هستند.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک ما درک عمیقی از همه لوازم نوشت افزار و لوازم جانبی مربوط به آن داریم. در واقع هیچ محدودیتی برای علاقه ما به محصولات خوش ساخت و هوشمندانه وجود ندارد، چه این نوشت افزارها خودنویس های لوکس باشند و چه روان نویس ها و خودکارهای لوکس. کارشناسان ما در هر لحظه از خرید می توانند شما را در انتخاب یک خودنویس مناسب یاری دهند و در صورت دارا بودن قابلیت حک قلم را به نام شما و یا عزیزان شما حک نمایند.

خودنویس لوکس در فروشگاه اینترنتی دفتردستک از برندهای نامداری همچون پارکر (Parker)، واترمن (Waterman)، مونته گراپا (Montegrappa)، کاوکو (Kaweco) و فابرکاستل (Faber-Castell) مجموعه های متنوع و درخشانی را عرضه نموده است.

خودنویس پارکر همیشه نسبت به رقبای خود در رده ای بالاتر ایستاده است. پارکر مورد علاقه نسل ها مختلف بوده و هست چرا که به دلیل داشتن مجموعه های متنوع دارای قیمتهای متنوع و قابل دسترس نیز می باشد. همینطور استاد کاری بالا در تولید و اعتماد به کیفیت بالای محصولات پارکر یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که نام پارکر را درخشان نموده است.

خودنویس واترمن به لحاظ تاریخی قبل از پارکر طراحی و تولید شده است و کلیه مجموعه های آن لوکس و قیمتی هستند و برای قشر محدودتری امکان خرید آن وجود دارد. واترمن به لحاظ طراحی سرقلم و بدنه مجموعه هایی منحصربفردی را در طی سالیان طراحی و عرضه نموده است که شکوهی ماندگار از هنر فرانسه را به نمایش می گذارد.

خودنویس مونته گراپا زاده هنر ایتالیا است. همچنین مونته گراپا با داشتن بالاترین تعداد نسخه های محدود در طی یک قرن یکی از شرکت های پیشگام در طراحی و تولید خودنویس های لوکس نسخه محدود می باشد که به یاد و خاطره چهره های برجسته هنری، سیاسی و اجتماعی طراحی و عرضه شده اند. مجموعه های فاخر کلکسیونی این برند منحصربفرد و بسیار درخشان هستند.

خودنویس های کاوکو طراحی و تولید هنرمندان و صنعتکاران آلمانی است که دست ساز بوده و به خصوص در مجموعه اسپورت و لی لی پوت آن به لحاظ قالب و اندازه متفاوت از هر مجموعه دیگری است. یکی از ویژگی های این برند این است که گیره های قلم بر روی قلم نصب نشده اند و بصورت مستقل نسبت به تهیه آن باید اقدام نمود.

خودنویس فابرکاستل نیز برخواسته از دل هنر و صنعت آلمان است که بافت های بکار رفته در بدنه قلم بسیار چشم نواز و متمایز از دیگر محصولات است.

faq
پرسش های متداول

هفت عاملی که در هنگام خرید خودنویس لوکس باید به آن توجه شود عبارتند از: جنس و ساختار بدنه، طراحی و قطر نوشتاری سرقلم خودنویس، آیا کانورتور دارد یا لازم است کانورتور بصورت مجزا خریداری شود، قیمت خودنویس، توجه به اینکه قلم نسخه ویژه و سفارشی است یا خیر، کیفیت نوشتن، پشتیبانی و خدمات پس از فروش

برخی از برترین برندهای خودنویس لوکس در ایران و جهان عبارتند از: خودنویس پارکر، خودنویس واترمن، خودنویس مونته گراپا، خودنویس کاوکو، خودنویس دیزاین فابرکاستل و ...

همانند دیگر محصولات نام برند تولید کننده بر قیمت خودنویس لوکس تأثیرگذار است. با توجه به ساختار قلم و مواد بکار رفته در تولید بدنه و سرقلم خودنویس لوکس حدود قیمت این محصول در بازار ایران از حدود 400 هزار تومان تا بیش از 20 میلیون تومان متغیر است.