خودنویس

3
خودنویس

وقتی تصمیم به نوشتن می گیرید هیج چیز بهتر از یک خودنویس با کیفیت کار نوشتن شما را به سرانجام نمی رساند! تجربه نوشتن با خودنویس لذت وصف ناپذیر است. در قدیم خودنویس یک قلم الزامی در مدارس بود و هر دانش آموز باید از کلاس سوم دبستان به بعد با خودنویس می نوشت. این امر باعث بهبود نوشتن و زیبایی دست نوشته های دانش آموزان می شده است. امروزه به دلیل کاربرد آسان تر خودکار و روان نویس مدارس دانش آموزان را تشویق به استفاده از آنها می نماید که این خود یکی از دلایل بد خطی و عدم توجه به نظم در نوشته های دانش آموزان شده است.

با اینکه بازار وسیعی برای انتخاب روبروی شما است، فقط چند برند خودنویس با تنوع و کیفیت بالایی که دارند شما را به لذتی وصف ناپذیر در نوشتن می رسانند.

انواع خودنویس

با گذشت زمان خودنویس دستخوش تغییرات بسیاری شده است، اما واقعیت این است که همواره روش پذیرفته شده ای برای نگارش است. هنوز هم افرادی وجود دارند که ترجیح می دهند توانایی نگارش خود را در استفاده از یک نوشت افزار با کیفیت ارتقاع دهند. استفاده طولانی مدت از خودنویس باعث خستگی دست نمی شود. مهم ترین مزیت خودنویس نگارشی نرم و آسان است، همچنین دست نوشته با خودنویس کمتر قابل دستخوردگی و تغییر و جعل است.

عملکرد خودنویس بستگی به نوع و نحوه کار سر قلم دارد. یک خودنویس استاندارد با مدیریت میزان سرعتی که جوهر خودنویس در نوک قلم به جریان در می آید کار می کند. هنگامی که قلم به صورت ایستاده نگه داشته می شود جوهر از مخزن آن به واسطه نیروی جاذبه به سمت پایین کشیده می شود و از طریق ذغال خودنویس بصورت کنترل شده ای به سمت نوک آن هدایت می شود. هر چقدر کیفیت ذغال و نوک خودنویس بهتر باشد این روند بهتر و روان تر انجام می شود و نوشتن نرم و روان و بدون مشکل صورت می پذیرد.

فروش خودنویس در دو مجموعه خودنویس لوکس و خودنویس مصرفی صورت می گیرد. معیار این دسته بندی بر مبنای جنس اسکلت، بدنه و سرقلم خودنویس انجام می شود.

بصورت کلی جنس بدنه خودنویس مصرفی از پلاستیک تولید می شود و سر قلم آن نیز استیل است. برخی از آنها تنها با کاتریج جوهر خودنویس شارژ می شوند و برخی دارای یک کانورتور دائمی هستند که هر بار می توان آن را شارژ نمود. خرید خودنویس برای دانش آموزان و افراد مبتدی که بتازگی می خواهند با این ابزار نگارش را آغاز کنند خودنویس مصرفی گزینه ای مقرون بصرفه به شمار می آید.

یکی از بهترین خودنویس ها در بازار که می توان به آن اشاره کرد خودنویس پارکر است.

نکات مهم در انتخاب خودنویس

خرید خودنویس مناسب برای شما و نیازهای نوشتاری شما ممکن است یک کار چالش برانگیز باشد. با انتخاب یک خودنویس مناسب در کنار داشتن ابزاری زیبا برای نوشتن می تواند سالیان سال قلم محبوب شما برای نگارش باشد. پس لازم است نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید خودنویس را در نظر داشته باشید تا از خرید خود احساس رضایت کنید.

فروشگاه دفتردستک متعهد است تا در خرید اینترنتی خودنویس به شما کمک کند تا ابزار صحیح نوشتن را انتخاب نمایید و دریابید چه قلمی برای شما مناسب تر است.

- سرقلم خودنویس

یکی از اولین مواردی که هنگام خرید خودنویس باید به آن توجه کنید نوک قلم است. شما باید تصمیم بگیرید که چه ضخامت سرقلم مورد نظر شماست.

از نظر ضخامت سرقلم هیچ استاندارد جهانی وجود ندارد با این حال بیشتر خودنویس ها دارای سرقلم متوسط (M) هستند و برای عموم افراد این ضخامت برای نگارش ایده آل است.

- جنس سرقلم خودنویس

بطور معمول نوک استیل مقرون بصرفه است اما این موضوع به معنی این نیست که این سرقلم فاقد کیفیت است.

- اندازه و وزن خودنویس

از موارد مهم در هنگام خرید خودنویس توجه به اندازه بدنه و وزن خودنویس است. اگر دستان بزرگی دارید ممکن است نگه داشتن یک خودنویس باریک و کوچک در دستان شما سخت باشد و بالعکس.

همینطور اگر خودنویس بیش از حد سنگین باشد در طولانی مدت دست را خسته می کند و در کیفیت دست خط تأثیر نامطلوبی می گذارد.

قیمت خودنویس

خودنویس ابزاری دوست داشتنی برای نوشتن است و قیمت خودنویس نیز دارای تنوع بسیار است. قبل از خرید خودنویس باید بودجه خود را ارزیابی نمایید.

اگر برای نوشتن با خودنویس دانش آموز یا مبتدی هستید بهتر است یک خودنویس ارزان و مقرون بصرفه با کیفیتی استاندارد و مطلوب انتخاب نمایید تا نوشتن خوبی را تجربه نمایید. پس از تسلط نگارش با خودنویس می توانید از مجموعه خودنویس های لوکس یک خودنویس دائمی و همیشگی را برای خود انتخاب نمایید.

خرید اینترنتی خودنویس با برندهای متنوع از دفتردستک

برای خرید آنلاین خودنویس فروشگاه لوازم تحریر دفتر دستک خودنویس مناسب جهت مصارف روزانه از برندهای دلار (Dollar) و استابیلو (Stabilo) را معرفی و ارائه نموده است.

خودنویس دلار با دو طرح بدنه مات و شفاف برای تمرین خوشنویسی دانش آموزان و افراد مبتدی طراحی و تولید شده است که با توجه به قیمت بسیار مناسب آن ترسی از احتمال گم شدن آن نخواهید داشت! وزن آن بسیار سبک بوده و سرقلم خودنویس نرم و روان می نویسد.

خودنویس استابیلو نیز با سر قلمی استاندارد و دو عدد کارتریج جوهر رایگان در بسته به همراه بدنه ای رنگی و سبک می تواند هدیه ای شایسته برای دانش آموزان و افراد مبتدی در خوشنویسی باشد.