پاک کن

17
پاک کن

در طول تاریخ از مواد مختلفی جهت پاک کردن اثر گرافیت استفاده شده است که از آن جمله می توان به سنگ، ماسه، پارچه مرطوب، خمیر نان یا موم و لاستیک طبیعی نام برد! لاستیک طبیعی اثر پاک کنندگی بهتری نسبت به مواد دیگر داشت اما بوی بسیار بدی داشت. سال ها بعد فرآیند پخت لاستیک با حرارت زیاد ابداع شد تا پاک کن ها با کیفیت بهتری تولید شوند.

حتی امروز نیز با توجه به دیجیتالی شدن فضای آموزشی و کاری باز هم پاک کن ابزاری بسیار کاربردی برای هر دانش آموز و کارمند به حساب می آید که در اشکال و رنگ های متنوعی طراحی و تولید می شوند.

پاک کن یکی از محصولات اصلی است که برندهای نامدار تولید نوشت افزار در جهان برای مصارف مختلف طراحی و تولید می کنند. پاک کن هایی با قابلیت پاک کردن اثر انواع مداد و مداد رنگی، جوهر خودکار و راپید از روی کاغذ! با وجود این پاک کن ها شما دیگر نگران اشتباه در نگارش و رسم خود نیستید.

انواع پاک کن

در هنگام نگارش و یا طراحی و رسم امکان هر گونه اشتباهی وجود دارد که یکی از دغدغه ها اصلاح اشتباهات و ادامه کار است. خرید پاک کن مناسب و کاربردی با نوع فعالیت شما می تواند قسمت بزرگی از نگرانی ها را از بین ببرد. در اینجا انواع پاک کن را معرفی خواهیم کرد تا با کاربردهای هر یک از آنها آشنا شوید.

- پاک کن آدامسی

این نوع پاک کن دارای بافتی لطیف و کمی شفاف است. پاک کن آدامسی گرافیت را جذب می کند و خرده های کمی را بر روی صفحه باقی می کذارد. پاک کن آدامسی به دلیل بافت نرم خود با انواع بیشتری از کاغذ با بافت های مختلف سازگاری دارد. اما برای پاک کردن خطوط ظریف و جزئیات در طرح و نوشته گزینه مناسب به حساب نمی آید!

- پاک کن لاستیکی

این نوع پاک کن نیز مانند پاک کن آدامسی گرافیت را از روی کاغذ پاک می کنند و از خود خرده هایی را بر روی کاغذ باقی می گذارد اما محکم تر و دقیق تر از پاک کن آدامسی است. پاک کن های لاستیکی نیز با انواع مختلف کاغذ سازگاری دارند. فروش پاک کن لاستیکی در اشکال و رنگ بندی بسیار متنوع در بازار لوازم تحریر صورت می گیرد. اشکال این پاک کن عمدتاً مکعب مستطیل، استوانه و مثلثی شکل است که در انتهای برخی مدادها و اتودها نیز استفاده شده است. در برخی طرح ها دارای پوشش پلاستیکی مقاوم به شکل قلم و کاتر است.

- پاک کن خمیری

این نوع پاک کن از نوعی لاستیک بسیار نرم تولید شده و دارای بافت بسیار نرمی است و می توان آن را ورز داده و به اشکال مختلف فرم داد در نتیجه برای پاک کردن نقاط بسیار کوچک نیز به راحتی کاربرد دارد. این نوع پاک کن به راحتی ماده رنگی را از روی کاغذ بر میدارد بدون اینکه خرده ای بر روی کاغذ باقی بماند. پس از هر بار استفاده می توان آن را دوباره ورز داد تا گرافیت را جذب نماید اما از آنجا که لاستیک پس از استفاده زیاد می تواند چسبناک شود بهترین گزینه برای پاک کردن سطوح بزرگ نیست!

- پاک کن وینیل

این نوع پاک کن دارای بافت فشرده سنگین و محکم است و به همین دلیل می تواند جوهر خودکار یا راپید را نیز از روی کاغذ جدا نماید. اما به دلیل ساختار سخت آن می تواند به کاغذ آسیب برساند و آن را پاره کند. درنتیجه در هنگام استفاده از این نوع پاک کن ملایم عمل نمایید و از بکار بردن آن بر روی کاغذ نازک و لطیف خودداری نمایید.

-پاک کن برقی

-پاک کن اتودی

-مداد پاک کنی

نکات مهم در انتخاب پاک کن

همه ما با استفاده از پاک کن خاطرات مشق و نقاشی در دوران ابتدایی را به یاد می آوریم. بوی خاص پاک کن ها و خرده های آنها که بر روی دفتر مشق و نقاشی به جا می ماند! در فرمول تولید پاک کن در طول زمان اصلاحات زیادی صورت گرفته است. مولکول های پاک کن چسبناک تر از مولکول های کاغذ هستند و بنابراین می توانند گرافیت (آنچه سرب مداد از آن ساخته شده است) را از کاغذ بلند کنند. در فروشگاه دفتر دستک انواع متنوعی از پاک کن عرضه شده است. در اینجا ما به شما خواهیم گفت در هنگام خرید پاک کن چه مواردی را باید جست و جو کنید.

- قابلیت پاک کنندگی بالا

تعداد ضربه هایی که با پاک کن بر روی کاغذ ایجاد می شود نباید زیاد باشد. به عبارتی یک پاک کن خوب باید گرافیت را با کمترین لمس بدون ایجاد لکه از روی کاغذ بلند کند.

- آسیب ندیدن کاغذ

هیچ چیز خجالت آورتر از تحویل دادن یگ گزارش و یا طرح با چند سوراخ در آن و یا مچاله شدن بافت کاغذ نیست! پاک کن باید به نرمی بر روی کاغذ حرکت کند تا بافت کاغذ آسیبی نبیند.

- عدم تولید ضایعات و خرده پاک کن

هیچکس پس از اتمام یک طرح و یا نگارش متن دوست ندارد کوهی از خرده های پاک کن را بر روی سطح کاغذ و میز کار خود ببیند و یا قسمتی از این خرده ریزها به سطح کاغذ چسبیده باشد! پس به دنبال پاک کنی باشد که کمترین ضایعات را تولید می کند چرا که این موضوع حتی در طول عمر پاک کن تأثیرگذار است. پس به دنبال پاک کنی باشید که خیلی زود از بین نرود.

قیمت پاک کن

در خرید اینترنتی پاک کن از فروشگاه دفتر دستک شما با مجموعه های متنوعی از پاک کن با نام تجاری گوناگون، اشکال و رنگ بندی متنوع روبرو خواهید شد که کلیه این موارد بر روی قیمت پاک کن تأثیرگذار خواهند بود. اما ما سعی کرده ایم مجموعه متنوعی را چه به لحاظ شکل ظاهری، رنگ و اندازه با قیمت های متنوع همچنین کیفیت عالی و استاندارد برای استفاده افراد در سنین مختلف و با کاربردهای گوناگون عرضه نماییم تا هر فرد بسته به نیاز و انتظارات خود گزینه مطلوبی را انتخاب و خریداری نماید.

خرید اینترنتی پاک کن با برندهای متنوع از دفتردستک

خرید آنلاین پاک کن از فروشگاه دفتر دستک با نام های تجاری معتبر برای کلیه افراد در سراسر ایران به راحتی و سهولت امکان پذیر است. خرید پاک کن ها در طرح ها و بسته بندی های متنوع از برندهای نامدار تولید لوازم تحریر مانند استابیلو (Stabilo)، فابرکاستل (Faber-Castell)، استدلر (Steadtler)، روترینگ (Rotring)  و آرت لاین (Artline) عرضه شده است.