کاتر

25
کاتر

کاتر یک ابزار برش دستی است که در صورت نیاز به ایجاد یک برش ساده به سرعت می توان با استفاده از کاتر آن را انجام داد. تنوع کاتر دستی بسیار زیاد است و تقریباً بسته به مشاغل مختلف یک کاتر طراحی شده است. کاترهای کوچک تر قابلیت حمل آسان را دارند و می توان آنها را به راحتی در کیف جعبه ابزار قرار داد و حمل کرد.

کاتر برای ایجاد برش و خراش در سطوح مختلف مانند کاغذ و مقوا، موکت، پارچه، پلاستیک، چوب و ... انتخابی مناسب و کاربردی است. باید توجه داشته باشید بسته به سطح مورد نظر شکل و نوع تیغ کاتر تغییر می کند.

انواع کاتر

فروش کاتر دستی بسته به نوع مصرف آن در شکل های مختلف صورت می گیرد. در این قسمت با انواع آن آشنا خواهیم شد تا در هنگام خرید کاتر بسته به نوع استفاده انتخاب مناسبی داشته باشیم.

- کاتر بزرگ

کاترهای بزرگ با بدنه ای پلاستیکی یا فلزی تولید شده و تیغ کاتر به عرض 18 میلیمتر و ارتفاع 10 سانتیمتر را درون خود جای میدهند. تیغ کاتر غالباً از جنس فولاد ضد زنگ و بصورت 8 تکه طراحی و تولید می شود و بوسیله یک شاسی که قابلیت قفل شدن جهت ایمنی و ثابت نگه داشتن تیغ در هنگام کار را دارد کنترل شده و می توان ارتفاع تیغ کاتر را جهت استفاده تنظیم کرد. این نوع کاتر بیشتر برای برش انواع کاغذ، مقوا و سیم، موکت استفاده می شود. کاربرد این کاتر بیشتر برای نجاران، صنعتگران و افرادی که در بخش تأسیسات فعالیت میکنند، کارگاه های تولیدی و قاب سازی است. همچنین این نوع کاتر قابلیت شارژ دارد و شما می توانید تیغ کاتر یدک آن را بصورت جداگانه تهیه نمایید.

- کاتر کوچک

کاترهای کوچک با بدنه ای پلاستیکی یا فلزی تولید شده و تیغ کاتر به عرض 9 میلیمتر و ارتفاع 8 سانتیمتر را درون خود جای میدهند. تیغ کاتر غالباً از جنس فولاد ضد زنگ و بصورت 13 تکه طراحی و تولید می شود و بوسیله یک شاسی که قابلیت قفل شدن جهت ایمنی و ثابت نگه داشتن تیغ در هنگام کار را دارد کنترل شده و می توان ارتفاع تیغ کاتر را جهت استفاده تنظیم کرد. این نوع کاتر بیشتر برای برش انواع کاغذ، مقوا و سیم های ظریف استفاده می شود. بر روی هر میز کار اداری داشتن یکی از آن بسیار ضروری است. همچنین این نوع کاتر قابلیت شارژ دارد و شما می توانید تیغ کاتر یدک آن را بصورت جداگانه تهیه نمایید.

- کاتر قلمی

اندازه و شکل ظاهری این نوع کاتر همانند یک قلم طراحی شده است که تیغ های کاتر با زوایای مختلف در ابعادی ظریف بر روی آن نصب می شود و برای ایمنی دارای درب پوش هستند. این نوع کاتر بیشتر برای ایجاد خراش بر روی سطوح مختلف و یا برش های ظریف در کارهای صنعتی و هنری کاربرد بسیار دارد و قابلیت نصب تیغه هایی با زوایای مختلف برای ایجتد خراش و برش های مختلف را نیز دارد.

- کاتر گرد بر

کاربرد کاتر گرد بر بیشتر در برش هایی است که بر طبق الگو انجام می شوند. کاربرد این نوع کاتر در خیاطی و افرادی که کارهای تکه دوزی با پارچه را انجام می دهند بسیار زیاد است. شما می توانید انواع پارچه را بر روی هر نوع الگو و با هر زاویه به راحتی برش دهید. این نوع کاتر قابلیت شارژ و تعویض تیغ کاتر را دارد.

- کاتر جیبی

کاترهایی کوچک و ظریف دارای تیغه هایی کوچک هستند که ایمن طراحی شده اند تا افراد بتوانند در جیب لباس و یا کیف دستی خود نیز آن را حمل نمایند. برای افرادی که در بخش های تأسیسات کار میکنند و به ابزاری کوچک و در عین حال کاربردی برای انجام کارهای خود نیاز دارند بسیار کمک می کند. این نوع کاتر به دلیل قیمت ارزان بطور معمول قابلیت شارژ تیغ کاتر را ندارد.

-کاتر طراحی

-کاتر نقاشی 

-کاتر پلاستیکی

-کاتر فلزی

نکات مهم در انتخاب کاتر

همانند خرید هر محصول دیگر که باید انتظارات و نیازهای خود را در نظر بگیرید و بسته به آن گزینه مناسب را انتخاب و خریداری نمایید در هنگام خرید کاتر نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که از این کاتر برای برش یا خراش بر روی چه سطح یا سطوحی قرار است استفاده شود؟ اگر برش سطوح ضخیم مانند موکت و یا مقوا با گرماژ سنگین است که کاترهای بزرگ گزینه مناسب هستند اما اگر سطوح ظریف و نازک مورد نظر است می توان از کاتر کوچک و یا کاتر قلمی استفاده کرد یا برای برش های گرد بهترین گزینه کاتر گردبر است.

مورد بعد داشتن ضامن ایمنی در کاتر است که باعث می شود تیغ کاتر در جای خود ثابت نگه داشته شود و در حین کار در بدنه کاتر حرکت نکند. همچنین خرید تیغ کاتر محکم و در عین حال تیز و برنده مهم ترین مورد به حساب می آید چرا که هم در کیفیت و سرعت کار و هم در کنترل هزینه مؤثر خواهد بود. یک تیغ کاتر با کیفیت و استاندارد با کمترین استفاده کند نشده و یا در اثر فشار به راحتی شکسته نمی شود.

جنس بدنه کاتر نیز اهمیت بسیاری دارد. چه در بدنه پلاستیکی و چه در بدنه فلزی باید مقاومت به گونه ای باشد که در اثر فشار و یا وارد شدن ضربه بدنه کاتر دچار شکستگی و یا تغییر شکل نشود.

برای خرید اینترنتی کاتر می توانید به فروشگاه دفتردستک مراجعه نموده تا انواع کاتر را به همراه بررسی دقیق ویژگیهای آن ملاحظه نمایید.

قیمت کاتر

همانند دیگر محصولات قیمت کاتر نیز به نام برند تولید کننده ارتباط مستقیم دارد. یکی دیگر از گزینه های تأثیرگذار بر قیمت فروش کاتر البته جنس بدنه و سیستم قفل و ایمنی آن است. کاترهای بدنه فلزی به لحاظ قیمتی گرانتر از کاتر به بدنه پلاستیکی هستند. کاترهای قلمی نیز با توجه به تنوع شکل تیغ یدک آن از قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع کاتر برخوردارند.

اما در کل هزینه خرید کاترهای بزرگ و صنعتی که مصارف کارگاهی دارند بسیار بالاتر از کاترهای کوچک با مصارف خانگی و اداری هستند.

خرید اینترنتی کاتر با برندهای متنوع از دفتردستک

خرید آنلاین کاتر با سیستم قفل اتوماتیک جهت کارهای ظریف و مصارف خانگی و اداری و کاترهای بزرگ با مکانیزم قفل پیچی و ایمن جهت مصارف کارگاهی و صنعتی از جمله محصولاتی هستند که می توانید در فروشگاه اینترنتی دفتردستک با سهولت انجام دهید.

ما تلاش کرده ایم خانواده متنوعی از کاترهای اولفا (Olfa) ساخت ژاپن، دلی (Deli)و بیک (Bic) را در طرح ها و اندازه های متفاوت به همراه انواع تیغ یدک کاتر در فروشگاه اینترنتی دفتردستک ارائه نماییم.