جامدادی

18
جامدادی

هدف از داشتن یک جامدادی حمل آسان نوشت افزار و لوازم جانبی مرتبط با آن است. یک جامدادی می تواند انواع لوازم تحریر مانند مداد، مداد رنگی، مداد تراش، خودنویس، خودکار، روان نویس، هایلایتر، چسب مایع و نواری، پاک کن، قیچی، خط کش و … را در خود جای دهد. به عبارتی جامدادی یک ابزار کاربردی مهم برای نظم دهی لوازم تحریر به خصوص برای دانش آموزان و دانشجویان و طراحان است چرا که بیشترین و متنوع ترین مجموعه نوشت افزار و لوازم تحریر را جهت انجام امور روزانه خود در اختیار دارند.

انواع جامدادی

بدنه جامدادی ها از مواد و جنس های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اما در اکثر آنها از جنس و مواد نرمتر و قابل انعطاف مانند پارچه، پلاستیک، چرم و یا چرم مصنوعی استفاده شده است که با یک زیپ باز و بسته می شوند. استفاده از زیپ برای حفظ لوازم داخل جامدادی و برای جلوگیری از بیرون ریخته شدن لوازم از داخل جامدادی در زمان حمل و نقل اس ت. در عین حال در طراحی و تولید برخی از انواع جامدادی از مواد و بافتی سخت و غیر قابل انعطاف مانند چوب و فلز سبک استفاده می شود و همین امر باعث می شود لوازم داخل جامدادی تحت فشار قرار نگیرند. با توجه به تنوع بسیار در طراحی و تولید این مجموعه لازم است تا قبل از خرید جامدادی با انواع مختلف آن (جامدادی ساده، جامدادی چند زیپ، جامدادی کتابی و ...) آشنا شوید و با در نظر گرفتن ویژگی های هر کدام گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

- جامدادی کتابی

این جامدادی فوق العاده همه کاره است! این جامدادی همانند یک کتاب جادویی مکانی امن برای نگهداری لوازم تحریر شماست که معمولاً در اندازه یک کتاب تولید می شود و با زیپی  که در سه طرف آن است باز و بسته می شود. همچنین  به واسطه  قسمت بندی های مختلف، دارای محفظه هایی جهت نگهداری 17 تا 24 قلم مختلف و لوازم جانبی مانند پاک کن، خط کش، پرگار، ماژیک هایلایت، چسب و ... است و به راحتی همراه با کتاب و دفتر در کیف جا میگیرد. قیمت جامدادی کتابی بسته به جنس و اندازه جامدادی متغیر است. این نوع جامدادی برای افرادی که عاشق لوازم تحریر هستند و انواع مختلفی از قلم را دارند کاملاً ایده آل است. 

- جامدادی رولی

این نوع جامدادی بیشتر محبوب هنرمندان است چرا که می توانند حدود 36 قلم از انواع مداد، ماژیک، قلم مو و ... را با خود جا به جا کنند و به دلیل فرم آن هم قابلیت حمل تعداد زیادی قلم را دارد و هم فضای کمی را اشغال می کند.

- جامدادی فلزی

این نوع جامدادی از فلزات سبک و در عین حال مقاوم و به شکل مستطیل طراحی و تولید می شوند. در برخی از نمونه ها فضای داخلی تقسیم بندی شده است و در برخی دیگر تقسیم بندی وجود ندارد. عمق این نوع جامدادی نیز دارای تنوع است.

- جامدادی استندی

این نوع جامدادی همانند استند قابلیت ایستایی دارد و معمولاً به شکل استوانه طراحی و تولید می شود. جنس بدنه این نوع جامدادی غالباً پارچه ای و یا سیلیکونی است.

- جامدادی سینی

این نوع جامدادی بیشتر مناسب طراحان است. جنس این جامدادی معمولاً پارچه ای و قابل شست و شو است و به شکل مستطیلی برش خورده که با یک زیپ همانند سینی باز و گسترده می شود و طراحان  میتوانند در حین کار به راحتی قلم مورد نظر خود را از میان قلم های دیگر پیدا کنند و وقتی کار تمام شد زیپ را بسته و دوباره به کیسه ای برای نگهداری قلم تبدیل شود.

- جامدادی کیفی زیپ دار 

این نوع جامدادی دارای ظاهری کاملاً کلاسیک است و غالباً از پارچه تهیه شده و برای دوام بیشتر آستر دوزی نیز می شوند و قابل شست و شو است. اینها به راحتی قابل حمل و همه کاره هستند. عمدتاً در اشکال مستطیل و بیضی طراحی و تولید می شوند که 1 یا 2 محفظه زیپ دار جهت نگهداری لوازم تحریر دارند.

مواردی که در بالا به آن اشاره شد طرح های مختلفی هستند که تولید شده و برای فروش جامدادی عرضه می شوند. البته در تولید هر کدام از جنس های مختلفی مانند انواع پارچه، چرم، سیلیکون و حتی بدنه های فلزی محکم به صورت ساده یا نقش دار و یا حتی با نقوش برجسته بر روی آن استفاده می شود.

-جامدادی رومیزی

در صورتی که به مرتب بودن میزتان اهمیت می دهید،  جامدادی رومیزی یک وسیله فوق العاده محسوب می شود. داشتن یک جامدادی رومیزی برای کارمندان، محصلان و ... باعث می شود علاوه بر  افزایش زیبایی ،  میز از حالت یکنواختی در آمده و تمرکز افراد افزایش یابد. یکی از مزایای مهم استفاده از این نوع جامدادی گم نکردن وسایل است. در واقع از آنجایی که وسایل شما (قلم، پاک کن و ...) در جای مخصوصی قرار می گیرند، احتمال گم شدن آنها کاهش می یابد.

جامدادی رومیزی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده و معمولا از جنس نمد، کنف، پارچه، پلاستیک و چوب ساخته می شود. 

-جامدادی فانتزی 

نکات مهم در انتخاب و خرید جامدادی

همانطور که نوشت افزار و لوازم تحریر مورد نیاز خود را با دقت گزینش و خریداری می کنید مهم است که محصولی برای نگهداری  جا به جایی آسان تر آنها نیز تهیه نمایید. انتخاب و خرید اینترنتی جامدادی می تواند یک گام مهم برای ساماندهی و نگهداری از قلم ها و لوازم تحریر باشد. در این قسمت به چند نکته ضروری که در هنگام خرید جامدادی باید به آن توجه نمایید اشاره می نماییم.

- ایمنی جامدادی

جنس و ضخامت بدنه جامدادی باید به اندازه ای باشد که از انواع قلم ها و لوازم التحریر درون خود بتواند در برابر ضربات و احتمال شکستن محافظت نماید.

- اندازه جامدادی

اگر تعداد قلم ها و وسایل جانبی شما زیاد است بهتر است از جامدادی بزرگ با قسمت بندی های بیشتر استفاده نمایید اما اگر تعداد قلم محدودی را در کیف خود حمل می کنید، نیازی به جامدادی جا دار نبوده و داشتن یک جامدادی ظریف نیز کافیست.

- شکل جامدادی

بسته به نوع کیف دستی و یا کوله پشتی خود و البته میزان کتاب و دفتر و دیگر وسایلی که روزانه در مدرسه و دانشگاه با خود حمل می کنید می توانید یکی از انواع جامدادی را که پیشتر به آن اشاره کردیم انتخاب و خریداری نمایید. به عنوان مثال داشتن یک جامدادی مشکی ساده می تواند بهترین و ساده ترین گزینه برای شما محسوب شود.

- قابل شست و شو

بخصوص برای افرادی که بصورت مدام از جامدادی استفاده می کنند مهم است که بتوانند بدنه آن را تمیز نگهداری نمایند.

توجه نمایید هر جامدادی که انتخاب می کنید به غیر از قلم برای نگهداری لوازم جانبی دیگر نیز فضایی اختصاص داده شده باشد مانند پاک کن، خط کش، گونیا، چسب، ماژیک و ... .

قیمت جامدادی

با توجه به تنوع بسیار در طرح و جنس و اندازه جامدادی و نام های تجاری که در طراحی و تولید این محصول فعالیت دارند قیمت جامدادی بسیار متفاوت است. مجموعه متنوعی از جامدادی در بازار لوازم تحریر عرضه شده است از مصارف مبتدی تا حرفه ای. جامدادی دانش آموزان معمولاً دارای بدنه پارچه ای آستردار، فلزی و یا سیلیکونی هستند که در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی و جذابی طراحی و تولید شده اند اما جامدادی در گروه حرفه ای هم به لحاظ اندازه بزرگ تر طراحی شده است و هم جنس آن در برخی موارد از مواد عالی و گران قیمت مانند چرم تولید می شود.

خرید اینترنتی جامدادی با برندهای متنوع از دفتردستک

برای خرید آنلاین جامدادی ما در فروشگاه دفتر دستک مجموعه متنوعی از جامدادی را در طرح و رنگ و شکل و جنس متنوع برای مصارف دانش آموزی تا حرفه ای عرضه کرده ایم. قیمت انواع جامدادی بر اساس جنس، اندازه و برند تولید کننده متفاوت است. بنابراین قیمت جامدادی ساده، زیپ دار، کتابی و ... ممکن است تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند.  لازم به ذکر است این جامدادی  ها با نام های تجاری استورم (Storm)، لاتن (Laton)، پیکاردو (Picardo) که همگی به لحاظ کیفیت جنس و دوخت عالی و بسیار بادوام هستند تولید می شوند.

faq
پرسش های متداول

از انواع گوناگون جامدادی می توان به جامدادی کتابی، جامدادی رولی، جامدادی فلزی، جامدادی استندی، جامدادی سینی، جامدادی کیفی زیپ دار، جامدادی رومیزی و جامدادی فانتزی اشاره کرد.

ایمنی جامدادی، اندازه جامدادی، شکل جامدادی، قابل شست و شو بودن و ...