با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

مداد

تنظیم جهت نزولی

   

39 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

39 آیتم

توضیحات:

مداد:

مداد چوبی ابزاری برای نوشتن یا ترسیم است که از یک مغزی گرافیت مشکی باریک و محکم در یک پوشش چوبی تشکیل شده است. این پوشش چوبی مانع سیاه شدن دست و یا شکسته شدن مغزی می شود. مداد عمدتاً برای طراحی و نقاشی و یا برای علامت گذاری استفاده می شود. از مهم ترین مزایای مداد ساده بودن استفاده از آن و همچنین امکان حذف یا پاک کردن آنچه شما نوشته اید با یک پاک کن است.

مدادها انواع مختلف دارند که مداد چوبی گرافیتی یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین و معروف ترین انواع مداد است.

مغزی مدادها دارای درجه سختی متفاوتی هستند که به دو گروه H و B تقسیم می شوند. مغزی مدادها با درجه سختی H سخت تر هستند و گزینه ای مناسب برای رسم خطوط نازک بوده و بر روی سطح کاغذ پخش نمی شوند و به راحتی نیز نمی توان اثر آنها را پاک کرد اما در مقابل مغزی مداد با درجه سختی B نرم تر بوده و برای رسم خطوط ضخیم مناسب می باشند و بر روی سطح کاغذ به راحتی پخش می شوند و آسان تر می توان اثر آنها را پاک نمود. اما مداد با درجه سختی HB برای نوشتار معمولی بیشترین کاربرد را دارد.

مرغوبترین چوب جهت ساخت بدنه مداد چوب درخت سرو است که به دلیل بافت نرمی که دارد به راحتی تراشیده می شود. برای ارزیابی مرغوبیت چوب بکار رفته در بدنه مداد یک آزمایش ساده را می توانید انجام دهید به این صورت که در هنگام تراشیدن مداد چنانچه براده آن یک نوار نازک و به هم پیوسته از چوب باشد نشان دهنده مرغوبیت چوب بکار رفته در مداد است. همچنین در یک مداد مرغوب با وارد کردن فشار به بدنه و نوک مداد به راحتی نمی شکند.

تعدادی از مدادهای ارائه شده از برند استدلر (Steadtler) نیز در یک فرآیند مدرن از مواد Wopex تهیه شده اند؛ بدین معنا که بدنه مدادها از نوعی براده چوب (خمیر چوب) تهیه می شوند و به همین دلیل بدنه این مدادها نرم تر و منعطف تر از سایر مدادها است و در مقابل شکستن مقاوم تر هستند. تکنولوژی Wopex این امکان را فراهم می سازد تا از کوچکترین قطعات چوب که در ظاهر غیر قابل استفاده هستند بتوانیم بصورت کاملا بهینه و کاربردی در ساخت بدنه اینگونه از مداد استفاده نماییم.

بدنه مدادها بطور معمول گرد و یا 6 ضلعی و یا 3 وجهی طراحی و تولید می شوند. مدادها با بدنه 6 ضلعی و یا 3 وجهی این قابلیت را دارند که بر روی سطوح مانند میز کار ثابت قرار می گیرند و سُر نمی خورند همینطور در دست نیز راحت تر قرار گرفته و برای نوشتن طولانی دست را اذیت نمی کنند.

در انتهای برخی از مدادها یک پاک کن استوانه ای شکل قرار دارد جهت استفاده سریع و آسان. این مدادها بیشتر مناسب کودکان و دانش آموزان مقطع ابتدایی است چرا که دیگر نگران اشتباه در نوشتار و رسم خود نیستند و در هر لحظه می توانند به راحتی نوشتار و رسم خود را اصلاح نمایند.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک گروه مختلفی از مدادهای با کیفیت از برندهای نامدار جهانی مانند فابرکاستل (Faber-Castell)، استدلر (Steadtler)، استابیلو (Stabilo) و پیکاردو (Picardo) همچنین مدادهای با کیفیت تولید و ساخت ایران که مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی عرضه می گردند مانند استایلیش (Stylish)، آریا (Arya).

کلیه مدادها با مغزی مشکی و قرمز با بدنه هایی از چوب مرغوب رنگ شده و طرح دار که فاقد مواد سمی و ایجاد حساسیت در پوست می باشند که این ویژگی بخصوص برای کودکانی که مدام برای نقاشی کردن و نوشتن از مداد استفاده می نمایند و بعضاً مداد را بر دهان خود می برند بسیار حائز اهمیت است. در فروشگاه اینترنتی دفتردستک مدادها در بسته بندی های 3 عددی، 12 عددی و 72 عددی ارائه شده اند تا افراد بسته به میزان مصرف با قیمتی مناسب بتوانند نیاز خود را مرتفع سازند.

با لذت ایده های خود را ثبت و جاودانه نمایید!