با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

مداد تراش

تنظیم جهت نزولی

   

16 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

16 آیتم

توضیحات:

مداد تراش:

مداد تراش ابزاری ساده است که بواسطه دو تیغه تیز چوب مداد و مغزی مداد را می تراشد. مداد تراش های دستی هنگامی كار می كنند كه مداد به صورت دستی به سمت تیغ چرخانده شود و چوب و گرافیت از طرفین تراشیده شود.

بدنه مداد تراش ها معمولاً از آلومینیوم و یا پلاستیک سخت ساخته می شوند تا وزن آنها سبک شده و به راحتی در دست قرار گیرند. در اصل مداد تراش یک دستگاه مکانیکی ساده است. در بدنه مداد تراش حفره ای به اندازه قطر یک مداد چوبی است که سر مداد داخل این حفره قرار داده می شود. تیغه ای که بالای حفره است و چوب را می تراشد و مداد را به سمت جلو هدایت می کند. مداد داخل حفره ای شیبدار قرار می گیرد و در حالی که مداد تراش بدون حرکت در دست نگه داشته می شود مداد بطرف راست و در جهت عقربه های ساعت چرخانده می شود.

برخی مداد تراش ها دارای دو حفره با دو قطر متفاوت در بدنه خود هستند که برای دو اندازه مداد استفاده کاربردی دارند همچنین از یکی برای تراشیدن بدنه چوبی و از دیگری جهت تیز کردن نوک مداد می توان استفاده نمود. در اصل حفره بزرگ تر مداد تراش برای تیز کردن نوک مداد شما است. تا آنجا که بتوانید مداد را بدون نیاز به تراشیدن بدنه تیز کنید که این موضوع در عمر بیشتر مداد کمک می کنید.

مدادهایی که قطر بدنه آنها بیشتر است در دبستان و برای بهتر بدست گرفتن مداد توسط کودکان استفاده می شوند. این نوع مدادها غالباً مدادهای رنگی هست که برای رنگ آمیزی نقاشی های کودکان کاربرد دارند.

از مداد تراش حتی برای فرم دادم به مداد شمعی نیز می توان استفاده نمود البته به دلیل بافت نرم مداد شمعی این کار باید با ظرافت صورت پذیرد.

در زمان های قدیم مغزی مدادها حاوی سرب بودند چون سرب به استحکام نوک مداد کمک می کرد. سالهاست که به علت سمی بودن سرب دیگر از این ماده در تولید مغزی مداد استفاده نمی شود. هم اکنون مغزی مداد از پودر فشرده گرافیت تولید می شود به همین دلیل مغزی مدادها شکننده تر هستند و برخی در هنگام تراشیدن شکسته می شوند. اگر مداد خیلی تراشیده شود و نوک آن از حد معمول تیزتر شود بسیار راحت تر می شکند.

مداد تراش ها در اندازه های متفاوت تولید می شوند و برخی از آنها که بزرگتر هستند و مخزن بزرگی جهت براده های چوب در خود دارند برای روی میز کار و تحریر کاربرد بسیاری دارند. همچنین مداد تراش های کوچک نیز غالباً به گونه ای طراحی می شوند که دارای مخزن کوچکی جهت نگهداری براده های چوب مداد هستند چرا که این نوع طراحی بسیار مطلوب کودکان و والدین آنها است و باعث می شود همیشه میز کار تمیز و مرتب باشد.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک مداد تراش های با کیفیت با طرح ها اندازه های مختلف ارائه شده است که می توان به موارد زیر اشاره نمود: مداد تراش استابیلو (Stabilo) که 1 نمونه از آن بسیار خوش دست و دارای یک مخزن کوچک و تیغه های بسیار تیز است و نمونه دیگر به شکل قو که نماد تجاری برند استابیلو است و طرفداران بسیار زیادی دارد، مداد تراش استدلر (Steadtler) که هم بصورت مخزن دار کوچک و هم مداد تراش رومیزی عرضه شده است و نمونه دیگر آن مخصوص تراش مغزی 2 میلیمتری است. مداد تراش فابرکاستل (Faber-Castell) نیز با استفاده دو منظوره هم تراش و هم پاکن کن در چند رنگ ارائه شده است. مداد تراش فانتزی پیکاردو (Picardo) که در 4 طرح عروسکی زیبا ارائه شده و برای کودکان بسیار جذاب است.