پایه چسب

3
پایه چسب

پایه چسب ابزاری ساده در عین حال بسیار کاربردی در دفتر کار و محیط های انبار، آموزشگاه ها و خانه است که در مجموعه متنوعی از اندازه ها، طرح ها و رنگ ها تولید می شود. چسب های نواری در قسمت بسته بندی محصولات چه در ابعاد بزرگ و چه در ابعاد کوچک نقش بسزایی دارند.

پایه چسب رومیزی از مواد مختلفی مانند آهن و یا پلاستیک فشرده تولید می شود. در میان پایه چسب یک حلقه پلاستیکی وجود دارد که حلقه نوار چسب بر روی آن قرار گرفته و نوار چسب توسط یک تیغه فلزی برش خورده و استفاده می شود. دوام و کیفیت این تیغه فلزی کوچک بسیار مهم است. این تیغه باید بتواند با کمترین فشار انواع مختلف چسب نواری با ضخامت های مختلف را برش دهد.

انواع پایه چسب

قبل از انتخاب و خرید پایه چسب باید انتظارات خود را مشخص کرده و به تناسب آن یکی از انواع پایه چسب عرضه شده در بازار لوازم تحریر را خریداری نمایید. در این قسمت با چند نوع پایه چسب موجود در بازار آشنا خواهیم شد.

- پایه چسب چند منظوره

این پایه چسب چند منظوره عالی با طراحی جمع و جور دارای یک یا دو حلقه جهت نگهداری نوار چسب است. بطور معمول آنهایی که دارای دو قسمت برای قرار گیری نوار چسب هستند یکی از محفظه ها برای چسب نواری باریک و دیگری برای چسب نواری پهن استفاده می شود. همینطور در این نوع پایه چسب چند محفظه نیز برای قرار گیری وسایل دیگر مانند خودکار، مداد، خط کش، پاک کن، قیچی، کاتر و ... در نظر گرفته شده است. این محصول بخصوص برای استفاده بر روی میز کار بسیار کاربردی است.

- پایه چسب ساده

طراحی این نوع پایه چسب کلاسیک است و شامل یک حلقه جهت قرار گیری چسب نواری کوچک یا همان چسب نواری 36 یارد به همراه یک تیغه فلزی کوچک به عرض 2 سانتیمتر جهت برش نوار چسب است. این نوع پایه چسب استفاده اداری و خانگی دارد و میز کار را بدون وجود یکی از آن نمی توان تصور کرد!

- پایه چسب دوقلو

این نوع پایه چسب شامل دو محفظه جهت نصب دو اندازه نوار چسب باریک و پهن است همچنین دارای دو اندازه تیغه برش مناسب جهت برش چسب باریک و چسب پهن است. این نوع پایه چسب در دفاتر پستی و انبارها کاربرد بسیاری دارند چرا که همزمان می توان از دو نوع چسب با عرض متفاوت استفاده کرد.

- پایه چسب بزرگ

طراحی و عملکرد این نوع پایه چسب همانند پایه چسب ساده است با این تفاوت که حلقه و تیغه برش در این محصول همانطور که از نام آن نیز مشخص است برای چسب پهن یا چسب 90 یارد مناسب است که بیشتر در بخش انبار و قسمت بسته بندی استفاده می شود.

- دستگاه چسب پهن

این دستگاه همانند پایه چسب بزرگ برای چسب پهن طراحی و تولید می شود که دارای یک دستگیره بوده و ابزاری مهم و بسیار کاربردی در انبار جهت بسته بندی کارتن های بزرگ است. ابزاری ساده و مکانیکی اما بسیار کاربردی که هر انبارداری به آن نیازمند است.

بطور معمول تولید و فروش پایه چسب در بازار لوازم التحریر در مجموعه هایی که در بالا به آن اشاره شد صورت میگیرد.

نکات مهم در انتخاب پایه چسب

هنگام خرید اینترنتی پایه چسب جهت استفاده اداری و بسته بندی لازم است نکاتی را در نظر بگیریم. اینکه پایه چسب را برای چه اهداف و کاری تهیه می نماییم مهم است. داشتن ابزار بسته بندی مناسب و ایمن در هر کاری ضروری است. انواع پایه چسب در طرح ها و اندازه های متنوع جهت برآورده ساختن انتظارات ما در بازار موجود است.

انتخاب پایه چسب مناسب تأثیر بسیار مهمی بخصوص در فرآیند بسته بندی دارد تا سرعت و سهولت در انجام کار همچنین ایمنی بسته بندی را افزایش دهد.

- جنس بدنه پایه چسب

باید از مواد باکیفیت و مقاومی تولید شده باشد که در اثر وارد شدن ضربه به آسانی نشکند و در عین حال وزن آن متناسب باشد تا در صورت لزوم جابجایی آن بسهولت امکانپذیر باشد. همچنین استفاده از مواد ضد زنگ در تولید و ساخت بدنه برای استفاده در محیط های مرطوب بسیار حائز اهمیت است.

- تیغه برش تیز

مهم است که تیغه برش تیز و برنده باشد تا بتواند نوار چسب در ضخامت های مختلف را با کمترین فشار برش دهد. همچنین نصب محکم و مطمئن آن بر روی بدنه پایه چسب باعث طولانی شدن عمر آن می شود.

- ترمز

مهم است قسمت زیرین پایه چسب رومیزی به گونه ای طراحی شده باشد که در هنگام کار بر روی میز حرکت نکند و بصورت ثابت در جای خود قرار گیرد. استفاده از قطعه پلاستیکی بافت دار که در اثر مرور زمان پوسیده نمی شود در قسمت زیرین پایه چسب رومیزی بسیار مؤثر خواهد بود و یک امتیاز کوچک و ویژه محسوب می شود.

قیمت پایه چسب

همانند هر محصول دیگر با توجه به فاکتورهایی مانند نام تجاری، اندازه، جنس بدنه و ... قیمت پایه چسب در بازار بسیار متنوع است. پایه چسب تولید شده از مواد اولیه با کیفیت با طراحی بدنه استاندارد و مطلوب نیاز به سرمایه بیشتری نسبت به یک محصول معمولی دارد. پایه چسب های چند منظوره و دو قلو با توجه به امکانات بیشتری که در اختیار مصرف کنندگان می گذارند قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده اند. اما در فروشگاه دفتردستک بهترین پایه چسب اداری با قیمت عالی عرضه شده است و شما می توانید با اطمینان از کیفیت کالاها میز کار خود را تجهیز نمایید.

خرید اینترنتی پایه چسب با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتردستک امکان خرید آنلاین پایه چسب رومیزی از دو نام تجاری مشهور در تولید لوازم و تجهیزات اداری در جهان وجود دارد. این دو برند عبارتند از اسکاچ (Scotch) از برند جهانی 3M و دلی (Deli). شما می توانید در هر کجای ایران با طمینان از اصالت و سلامت فیزیکی کالا خرید خود را بصورت آنلاین انجام دهید تا سفارش شما در کمترین زمان ارسال شود.

دفتر کار خود را با دفتردستک تجهیز نمایید.