لاک غلط گیر

9
لاک غلط گیر

برای پاک کردن نوشته ها از روی کاغذ معمولا از پاک کن استفاده می شود اما در برخی موارد می توان اصلاح کردن را به جای پاک کردن انتخاب نمود. بطور مثال زمانی که از خودکار یا روان نویس برای نگارش استفاده می کنیم و کلمه یا علامتی را به اشتباه استفاده می کنیم، بهترین روش برای اصلاح آن کلمه بطوری که کاغذ در آن نقطه پاره و یا کثیف نشود، استفاده از غلط گیر به جای پاک کن است!  به همین دلیل غلط گیر یک ابزار بسیار ضروری بر روی هر میز کاری است.

مایع تصحیح کننده که در ایران اصطلاحاً به آن "لاک غلط گیر" گفته می شود یک مایع مات و معمولاً سفید است که پس از خشک شدن کامل مایع لاک غلط گیر می توان مجدداً بر روی کاغذ و در اصل بر روی سطح آغشته به لاک نوشت. به طور معمول این مایع در بطری های کوچک سفید رنگ بسته بندی شده و به وسیله یک برس کوچک که به درب بطری وصل شده است لایه ای از لاک بر روی کاغذ کشیده می شود.

ترکیب دقیق مایع لاک غلط گیر بین تولیدکنندگان متفاوت است، اما بیشتر مایعات لاک غلط گیر از از یک ماده مات سفید رنگ که ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم، لاتکس و سایر رزین های پلیمری است و یک حلال و رقیق کننده مایع جهت جلوگیری از خشک شدن مایع در بطری تشکیل شده است. معمولا رایحه این ماده عطر تندی دارد که همین امر موجب می شود به طور ناخودآگاه آن را به سمت دهان خود نبریم.

انواع غلط گیر

نیاز به تصحیح اشتباهاتی که هنگام نوشتن اتفاق افتاده به اندازه خود نوشتن وجود دارد. امروزه با خرید غلط گیر که مایعی همرنگ کاغذ است می توان اشتباهات را پوشش داد و اصلاح کرد. در حال حاضر انواع غلط گیر در شکل های متنوع برای کاربردهای مختلف تولید و عرضه می شوند که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

- لاک غلط گیر

در این محصول مایع تصحیح در یک شیشه کوچک به همراه یک برس فروخته می شود و مانند رنگ آمیزی با قلم مو باید برس آغشته به مایع سفید رنگ لاک بر روی اشتباه کشیده شود و زمانی که پوشش سفید رنگ خشک شد امکان نوشتن بر روی آن میسر است.

- غلط گیر قلمی

در سال های اخیر غلط گیر را بصورت قلم طراحی و تولید نموده اند که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چرا که حمل و کار کردن با آن بسیار ساده و راحت همانند یک روان نویس یا خودکار است به این صورت که مایع لاک بوسیله سر قلم فلزی ظریفی به سطح کاغذ منتقل می شود.

 قطعات قلم غلط گیر عبارتند از:

1. نوک سوزنی

2. بدنه نرم که پس از تکان دادن فشار می دهیم که مایع در داخل نوک قلم جاری شود.

3. سر قلم که هنگام در جیب گذاشتن و یا قرار گرفتن در جامدادی از ریزش مایع جلوگیری می کند.

- غلط گیر نواری

غلط گیر نواری جایگزینی سریع برای غلط گیر مایع است به این صورت که یک سمت نواری به عرض 5 میلیمتر با ماده سفید رنگ پوشانده شده و بصورت یک حلقه در یک فضای پلاستیکی نگهداری می شود. با هر بار فشار بر طرف دیگر نوار ماده سفید رنگ به سطح کاغذ منتقل می شود و بر خلاف مایع تصحیح کننده که پس از استفاده باید خشک شود، بلافاصله می توان بر روی آن نوشت! همین مورد باعث افزایش سرعت در کار می شود.

فروش غلط گیر در بازار لوازم تحریر در این 3 شکل انجام می شود و غلط گیر قلمی و غلط گیر نواری به دلیل سهولت و سرعت در استفاده در بین مصرف کنندگان محبوب تر هستند.

نکات مهم در انتخاب غلط گیر

هر شخص بسته به نحوه کار خود یکی از انواع غلط گیر را در هنگام خرید انتخاب می نماید. اما امروزه بخصوص در سازمان ها و شرکت ها با توجه به حجم مکاتبات و گزارشاتی که بصورت تایپ شده صورت میگیرد برای اصلاح اشتباهات تایپی و گاهی حذف برخی موارد از روی پرینت تهیه شده بهترین گزینه غلط گیر نواری و غلط گیر قلمی است. چرا که در نهایت ظرافت و یکپارچه و با یک حرکت پوشش سفید رنگ بر روی کاغذ منتقل شده و اصلاحات انجام می شود. پس خرید غلط گیر قلمی و یا غلط گیر نواری گزینه هایی مقرون بصرفه و اقتصادی برای سازمان ها به حساب می آید. همچنین برخی تولید کنندگان غلط گیر مواد شیمیایی را حذف کرده و فرمول را تغییر داده اند. در لاک غلط گیر بر پایه آب یا Water based هیچ حلال سمی در تولید استفاده نشده و در صورت بلع خطرناک نیستند و به راحتی از روی سطوح و پارچه پاک می شوند.

در غلط گیر نواری پخش کننده های نوار تصحیح دارای عملکرد ضد برگشت هستند که از پیچ خوردن نوار جلوگیری می کند در نتیجه این دستگاه کوچک به آسانی خراب نمی شود و شم می توانید تا انتهای نوار غلط گیر را با سهولت استفاده نمایید. همچنین در غلط گیر قلمی با داشتن درپوش امکان خشک شدن، نشتی مایع تصحیح کننده و یا خراب شدن نوک غلط گیر وجود ندارد و شما می توانید تا آخرین قطره از مایع تصحیح کننده را استفاده نمایید. همینطور شکل ظاهری غلط گیر نواری باعث می شود تا به راحتی در جامدادی و یا جا قلمی روی میز کار در کنار دیگر انوع قلم قرار گیرد و همیشه در دسترس باشد.

قیمت غلط گیر

در خرید اینترنتی غلط گیر امکان مقایسه انواع غلط گیر هم به لحاظ شکل ظاهری و عملکرد و هم قیمت غلط گیر به آسانی میسر است. فاکتورهای متنوعی در قیمت فروش غلط گیر تأثیرگذار است مانند نوع غلط گیر و حجم آن همینطور برند تولید کننده آن. خرید اینترنتی غلط گیر در فروشگاه دفتر دستک با انواع مختلف و قیمت متنوع با اطمینان از کیفیت و سلامت کالا و امکان ارسال به سراسر ایران مقدور است.

خرید اینترنتی غلط گیر با برندهای متنوع از دفتردستک

خرید آنلاین غلط گیر در فروشگاه دفتر دستک با تنوع نوع و شکل و برند آن امکان پذیر است. غلط گیر قلمی از برندهای معتبر یونی بال (Uni-ball) و استابیلو (Stabilo) و بیک (Bic) همینطور غلط گیر نواری کورس (Kores) و آرت لاین (Artline) در فروشگاه دفتردستک ارائه شده است تا شما با داشتن یک میز کار مجهز نگران اشتباهات نباشید چرا که با داشتن یک غلط گیر آنها را اصلاح خواهید کرد!