مقالات

ترفند های آموزش ساختن جوهر خودکار در خانه

در 3 یا 4 دهه گذشته و قبل از آن، وسایل ارتباط الکترونیکی امروزه از قبیل ایمیل، پیامک برای برقراری ارتباط با یکدیگر وجود نداشت. در نتیجه آنها مجبور بودند پیام خود را در نامه ای بنویسند و به نامه رسان بدهند و امیدوار باشند که به شخص مورد نظر برسد، یا به ملاقات حضوری خانواده و دوستان بروند تا مستقیماً با آنها صحبت کنند. برای چالش برانگیزتر کردن کار، حتی در سالهای بسیار دورتر خودکاری وجود نداشت که بتوانند به فروشگاه بروند و بخرند. در عوض، آنها باید جوهر و ظروف نوشتاری خود را از منابعی که در اطراف خود داشتند بسازند. در این مطلب از سایت دفتر دستک، به آموزش ساختن جوهر خودکار می پردازیم.

۸ ساعت پیش
9
مداد کنته چیست و چه کاربردی در طراحی دارد

در حال حاضر مداد کنته با استفاده از رنگدانه های طبیعی (اکسیدهای آهن، کربن سیاه، دی اکسید تیتانیوم)، خاک رس (کائولن)، و یک اتصال دهنده (اتر سلولز) تولید می شود. برخی از هنرمندان با استفاده از مداد کنته طراحی های کاملی را خلق می کنند و از آن بیشتر شبیه به تکنیک پاستل استفاده می کنند تا یک وسیله طراحی.

۶ روز پیش
30
کاربرد دفتر شطرنجی برای چیست؟

کاغذ شطرنجی برای چیزی بیشتر از ساختن و رسم نمودار مفید است. مطمئناً کاغذ شطرنجی برای ترسیم مختصات X و Y و به دست آوردن نمایشی بصری از رابطه آنها عالی عمل می کند، اما شما می توانید کارهای بیشتری را با کاغذ شطرنجی انجام دهید. کاربرد دفتر شطرنجی در ریاضی، علوم و هنر بسیار زیاد است.

۱۲ روز پیش
64
نحوه ی ساخت مداد رنگی و مراحل آن

کدام کودک رنگ آمیزی را دوست ندارد؟ رنگ آمیزی یک سرگرمی کلاسیک برای افراد مختلف در هر سنی است. حتی امروزه، کتاب‌های رنگ‌ آمیزی بزرگسالان یک ابزار محبوب برای کاهش اضطراب و درمان خستگی محسوب می شود. با این حال، بهترین ابزار برای رنگ آمیزی آن صفحات خالی چیست؟ شما می توانید از مداد رنگی یا ماژیک نقاشی استفاده کنید.

۲۶ روز پیش
75
آشنایی با انواع مختلف خط کش ها و کاربرد آنها

خط کش ابزاری است که برای اندازه گیری طول، عرض، فاصله و درجه ها، همچنین تعیین خطوط مستقیم استفاده می شود. انواع مختلفی از خط کش وجود دارد که در اشکال، اندازه ها و از مواد مختلف طراحی و تولید شده اند. کارایی انواع خط کش ها در مشاغل و رشته های تحصیلی مختلفی مانند هندسه، چاپ، نقشه کشی فنی، ساختمان و مهندسی متفاوت است.

۲۹ روز پیش
96
نحوه ی تیز کردن تیغ مداد تراش

روش های متعددی از زمان های گذشته تا کنون برای تیز کردن تیغ تراش وجود داشته است. به طور کلی در گذشته مردم از چاقو و یا کاتر برای تیز کردن مداد استفاده می کردند. اما امروزه با گذشت زمان و نوآوری در تولید محصولات مختلف، تراش جایگزین ابزارهای قدیمی شده است. از اینرو تمامی افراد چه کودک و چه بزرگسال به صورت کاملاً ایمن می توانند مدادهای خود را تراشیده و تیز کنند.

۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱:۵۰:۳۸ بعد از ظهر
282
دفتر مناسب برای جزوه نویسی چه ویژگی هایی دارد؟

وقتی صحبت از جزوه نویسی به میان می آید، بدون شک انتخاب یک دفتر مناسب میتواند جزء اولویت های مهم و ضروری باشد. داشتن دفتری با کاغذ و تعداد صفحات مناسب همراه با عطر دلنشین کاغذ و در مقابل احساس سنگینی قلم در دست، همگی تجربه بینظیری را رغم می زند که اگر به نوشتن علاقه زیادی داشته باشید؛ می توانید متوجه این احساسات شوید. در این مطلب از سایت دفتردستک، با ویژگی دفتر مناسب جزوه نویسی آشنا می شوید.

۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱:۸:۰ بعد از ظهر
81
فایده رنگ سفید در جعبه مدادرنگی چیست

رنگ سفید دارای تعدادی معانی و تداعی کننده برخی مفاهیم است، هر چند ممکن است بسته به فرد و فرهنگی که در آن استفاده می شود متفاوت باشد. برخی از مفاهیم اصلی که اغلب با رنگ سفید بیان می ‌شوند عبارتند از: خلوص، معصومیت، تمیزی، خالی بودن، سردی، پوچی، سادگی و مینیمالیسم. دفتردستک در این مطلب، شما را با اصلی ترین کاربرد مداد رنگی سفید در جعبه مداد رنگی آشنا می کند.

۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۰:۵۲ قبل از ظهر
67
معرفی بهترین مارک اتود و نوک مدادی با کیفیت

انتخاب یک اتود مناسب به شما این امکان را میدهد که بتوانید با دقت بسیار بیشتری نسبت به مدادهای چوبی معمولی علامت گذاری کنید. این به این دلیل است که شما یک نوک تیز مداوم خواهید داشت. بنابراین چه برای نگارش، طراحی یا رسم نمودارهای فنی کار شما تمیزتر، هوشمندانه تر و دقیق تر به نظر می رسد. یکی از مزیت های استفاده از مداد نوکی این است که این وسیله پرکاربرد نیازی به تراشیدن ندارد و تنها با خرید یک مغزی با کیفیت میتوانید تا بینهایت از آن استفاده نمایید و لذت ببرید.

۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۷:۱ بعد از ظهر
156
چگونه با خودکار طراحی کنیم؟

برای هنرمندانی که به طراحی با خودکار علاقه دارند، یافتن بهترین کاغذ برای طراحی با خودکار بسیار مهم است. اگر از کاغذ نامناسبی استفاده کنید، جوهر شما ممکن است پخش شود و یا لکه ای بر سطح کاغذ ایجاد کند. به همین دلیل است که پیدا کردن کاغذ با کیفیت بالا که برای طراحی با خودکار مناسب باشد بسیار مهم است. کار شما لایق انتخاب بهترین هاست. مهمتر از آن سزاوار چیزی هستید که ماندگار باشد. به همین دلیل است که برای آموزش نقاشی با خودکار فهرستی از کاغذهای مناسب طراحی با خودکار را گرد آوری کردیم تا بتوانید طراحی جادویی خود را شروع کنید.

۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۰:۲۶ قبل از ظهر
128
چطور از خودنویس به درستی استفاده کنیم؟

اگر در نیمه پایانی قرن 2020 به دنیا آمده باشید احتمالاً هیچ شناختی در مورد خودنویس های خوشنویسی و نحوه استفاده از آن ها ندارید. در دست گرفتن خودنویس به شما حسی بینظیر را هدیه میدهد. بر خلاف خودکارهای یکبار مصرف، خودنویس ها این قابلیت را دارند تا به واسطه داشتن کانورتور دوباره و تا بینهایت شارژ شوند، همچنین میتوان از فشنگ های جوهر یکبار مصرف که در رنگبندی های متنوع عرضه شده اند، استفاده کرد. خودنویس ها دارای سرقلم با قطر نوشتاری متنوع هستند در نتیجه میتوانید بر اساس هدفی که دارید اندازه سرقلم را انتخاب نمایید اما به طور معمول بیشتر خودنویس هایی که در بازار نوشت افزار وجود دارند، دارای سرقلم M (متوسط) هستند.

۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱:۱۱:۵۶ بعد از ظهر
79
چطور لاک غلط گیر بسازیم؟

لاک غلط گیر یک مایع مات و معمولاً سفید رنگ است که برای پوشاندن اشتباهات نگارشی در متن استفاده می شود. لاک غلط گیر معمولاً در بطری‌های کوچک همراه با دربی دارای برس (یا تکه‌های مثلثی شکل از جنس فوم) که در مایع فرو می‌رود طراحی و عرضه شده اند. اولین لاک غلط گیر در سال 1956 و توسط "Bette Nesmith Graham" که یک وزیر آمریکایی بود، اختراع شد. با پیشرفت علم و ظهور کاغذهای رنگی، تولید کنندگان شروع به ساخت لاک غلط گیر رنگی نیز کردند.

۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۳:۱۵:۴۱ بعد از ظهر
259