مقالات

راهنمای انتخاب مداد مناسب و خوب برای کنکور و تست زنی

اکثر افراد در طول دوران تحصیل خود از پدیده ای به نام کنکور و یا حتی از آزمون های کوچک کاری و اعلام نتیجه نهایی ترس و دلهره دارند! این نگرانی کاملاً طبیعی است اما باید راهی برای کمتر شدن آن پیدا کرد. پس بهتر است در این زمان حساس به موارد زیر عمل کنید.

۲۲ روز پیش
282
راهنمای خرید وسایل مورد نیاز پیش دبستانی ها

در دنیای امروز حتی کوچکترین فرزندان ما هر روز مدت زیادی درگیر سرگرمی های الکترونیکی هستند. سرگرمی دیجیتال ممکن است به شکل تلویزیون، کامپیوتر، تبلت یا حتی تلفن هوشمند باشد. این سرگرمی بر کاهش توجه و یادگیری در کلاس تأثیرگذار است. حتی ما به عنوان بزرگسالان نیز این پدیده را تجربه می کنیم. اگر مجبور باشیم در صف بایستیم (حتی برای چند دقیقه) اکثر ما تمایل داریم گوشی خود را بیرون بیاوریم تا چیزی را بررسی یا پیدا کنیم.

۳۰ روز پیش
69
لیست لوازم تحریر دانشجویی

هر فرد با ورود به دانشگاه قدم به دنیای جدیدی میگذارد. لازم است قبل از ورود به این فضای جدید بدانید که چه وسایل ضروری باید به همراه داشته باشید. فروشگاه دفتردستک لیست لوازم تحریر دانشجویی را بطور کامل که مناسب برای دانشجویان است را گردآوری نموده. بسته به رشته تحصیلی که انتخاب کرده اید ممکن است نیازهای شما کمی متفاوت باشد، اما این لیست نقطه شروع خوبی است.

۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۳۵:۵۴ بعد از ظهر
95
لیست لوازم التحریر اداری

خرید لوازم التحریر اداری مناسب به کارکنان هر اداره در انجام بهتر وظایف کمک میکند. بنابراین نیاز دائمی به این لوازم اداری برای کمک به کارکنان برای انجام راحت ‌تر وظایف آن ها وجود دارد. میتوان برای یک شرکت لیست لوازم التحریر اداری و لوازم اداری را در نظر گرفت. به طور کلی داشتن لوازمی همچون رایانه، تلفن، پرینتر، مبلمان اداری، تخته وایت برد و ... جزء موارد پر استفاده و مورد نیاز برای هر سازمان و شرکت است که در اصل به عنوان بخشی از سرمایه شرکت یا سازمان نیز به شمار می رود. اما در مقابل این تجهیزات اداری سنگین فهرست لوازم التحریر اداری همچون خودکار، ماژیک، ماشین حساب، منگنه، سوزن کش، پایه چسب، چسب، قیچی، کاغذ یادداشت، جاقلمی و تقویم رومیزی و ... قرار می گیرند.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱:۳۲:۲ بعد از ظهر
85
لوازم مورد نیاز برای نقاشی با رنگ آکریلیک کدامند؟

استفاده از رنگ آکریلیک برای افراد مبتدی در نقاشی نیز توصیه می شود. رنگ آکریلیک محلول در آب است و به سرعت خشک می شود. اگر از ناحیه ای که رنگ کرده اید راضی نیستید، می توانید با آب قسمت عمده رنگ را پاک کرده و در عرض چند دقیقه دوباره روی آن را رنگ نمایید. از آنجایی که آکریلیک یک پلیمر پلاستیکی است، می‌توانید روی هر سطحی به جز موم استفاده نمایید. برخلاف رنگ روغن، آکریلیک را می توان بدون هیچ حلالی استفاده کرد و یا با آب حل نمود.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱:۱۰:۵۲ بعد از ظهر
64
تفاوتهای راپید و روان نویس

با اختراع خودکار رؤیای نوشتن با قلمی که بتواند مقدار مشخصی از جوهر را بر روی سطح کاغذ بیاورد تا حدودی به حقیقت پیوست اما وجود قلمی که بتوان با آن خطوط ظریف با ضخامت یکسان را بر روی کاغذ رسم نمود تا چند دهه قبل رؤیایی بلند مدت محسوب می شد. تا اینکه در سال 1953 برای اولین بار شرکت تولید کننده لوازم مهندسی و نوشت افزار روترینگ از مجموعه قلم های راپیدوگراف خود رونمایی کرد.

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱:۲۲ قبل از ظهر
66
مشخصات و ویژگی های کوله پشتی استاندارد چیست؟

واضح است ویژگی های کوله پشتی استاندارد برای کاربردهای مختلف متفاوت است. بطور مثال یک کوله پشتی ارگونومیک خوب برای کودکان نباید بزرگتر از پشت کودک باشد. برای ساده‌ تر شدن کار دو اندازه از پشت کودک خود بگیرید و از آنها برای حداکثر ارتفاع و عرض کوله ‌پشتی استفاده کنید. این کار باعث می شود که اندازه کوله پشتی متناسب با بدن کودک باشد. همچنین فراموش نکنید که بندهای شانه را به گونه ای تنظیم کنید که به راحتی روی بدن کودک قرار بگیرند.

۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱:۳۱ بعد از ظهر
41
معرفی خودکار حرارتی خیاطی+ طرز استفاده

اگر تا به امروز با خودکار حرارتی خیاطی آشنا نشده اید، ما در این مقاله سعی داریم توضیح دهیم که خودکار حرارتی خیاطی چیست. خطوط ایجاد شده توسط خودکار حرارتی خیاطی همانطور که از نامش پیداست در مواجه شدن با حرارت ناپدید می شوند. عملکرد خودکار به این صورت است که محتوای علامت گذاری شده با رسیدن دما به 60 درجه از روی سطح ناپدید می شود. شاید این مسئله امری تعجب آور باشد! اما واقعیت وجودی خودکار حرارتی خیاطی است.

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲:۴۱:۱۷ بعد از ظهر
198
آشنایی با انواع کاغذ؛ به همراه معرفی و مصارف هر کدام

کاغذ یک محصول بسیار پرکاربرد است که از خمیر چوب ساخته می شود و معمولاً از درختان مخروطی با چوب نرم مانند کاج به دست می آید. درختان سوزنی برگ درختانی هستند که به سرعت رشد می کنند و در همه فصول برگ دارند. در مقابل درختان برگ ریز دارای برگ هایی هستند که در فصل پاییز و زمستان می ریزند. فرآیند خمیر سازی و تهیه کاغذ از چوب درختان کاملاً مکانیکی است و در ابتدا کنده های چوب مخلوط با آب را آسیاب می کند سپس لیگنین موجود را حذف می کنند. بعد از به پایان رسیدن این فرآیند تمامی خمیر موجود را بر روی سطحی مسطح ریخته تا به ورقه هایی پهن تبدیل شوند سپس آن ها را از خشک کن عبور میدهند تا آب اضافی به راحتی از خمیر گرفته شود.

۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۴:۳۶:۱۵ بعد از ظهر
37
وسایل طراحی چهره؛ معرفی کامل ابزار و مدادهای طراحی چهره

تمامی طراحان حرفه ای از همان دوران جوانی شروع به تمرین طراحی کرده اند. اما شاید لوازم و ابزار کامل طراحی چهره در زمان های گذشته همانند ابزار امروزی نبوده باشد. در دنیای امروز و با پیشرفت دانش و فناوری انسان توانسته یک مجموعه کامل از ابزارهای طراحی چهره را بصورت تخصصی طراحی و تولید نماید. از این جهت ارتباط بین ابزار هنری با کیفیت آثار هنری در طول تاریخ قابل توجه می شود و جای تعجب نیست که هنرمندان نوظهور مایل به داشتن بهترین ابزار ممکن هستند.

۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۶:۲۶:۴۴ بعد از ظهر
218
کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا؛ معرفی ایده های زیبا با روش ساده

ساخت کاردستی به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده تأثیر بسیار زیادی در روند رشد خلاقیت کودکان دارد. فواید ساخت کاردستی در کودکان از پرورش خلاقیت تا هماهنگی بین حواس پنجگانه را شامل می شود. درست کردن کاردستی موجب تقویت رشد فکری و ذهنی کودکان می شود و مغز کودک فرآیند تجزیه و تحلیل را به خوبی میتواند تجربه کند. در طول ساخت کاردستی کودکان اغلب از ابزار چند حسی استفاده می‌کنند تا اطلاعات را گردآوری و یا پردازش نمایند.

۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۴:۷:۲۳ بعد از ظهر
50
وسایل نقاشی سیاه قلم؛ معرفی کامل لوازم مورد نیاز نقاشی سیاه قلم

طراحی سیاه قلم یکی از محبوب ترین تکنیک ها در میان نقاشان است و طرفداران زیادی دارد. سیاه قلم در فرهنگ فارسی معین به نوعی نقاشی گفته می شود که در آن تنها از مرکب سیاه، مداد و یا زغال استفاده شود. از آنجایی که اثرگذاری از زغال نسبت به مداد بیشتر است، در نتیجه به نقاشی روح و نمایی زیبا می بخشد. نقاشی سیاه قلم همیشه در میان نقاشان محبوبیت زیادی داشته و دارد، به همین دلیل نقاشی سیاه قلم از اصول اولیه نقاشی بشمار می رود.

۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۴:۵۵:۵۷ بعد از ظهر
321