مقالات

معرفی و آموزش 19 تکنیک نقاشی با آبرنگ

روان بودن و شفافیت دو ویژگی خارق ‌العاده آبرنگ است که هم حرفه ‌ای‌ ها و هم تازه ‌کارها آن را دوست دارند. اگر چه کار کردن با آبرنگ دشوار است، اما به وسیله آبرنگ میتوان عمق و بافت بی نظیری را در نقاشی اجرا نمود به گونه ای که با هیچ ابزار نقاشی دیگری نمی توان اجرا کرد. یادگیری تکنیک نقاشی با آبرنگ تنها راه برای اجرای انواع بافت و حجم دهی در نقاشی شما است.

۱ روز پیش
9
وسایل نقاشی با آبرنگ کدامند و کاربردشان چیست؟

اگر به تازگی شروع به نقاشی با آبرنگ کرده اید و یا یک فرد با تجربه در این زمینه هستید، باید بدانید که بخش اصلی و اساسی کار با آبرنگ، خرید ابزار مرتبط با آن است. در هنگام خرید وسایل نقاشی با آبرنگ به این نکته توجه کنید که اگر مطمئن نیستید که علاقه لازم برای تکنیک نقاشی با آبرنگ را دارید یا خیر، بهتر است در ابتدا به سراغ خرید لوازم گران قیمت نروید.

۱۰ روز پیش
36
ایده های کاردستی دخترانه آسان در خانه

گرفتن یک مداد رنگی یا قلم مو و یا قیچی در دست باعث رشد ماهیچه هایی می شود که بعدها به کودکان پیش دبستانی کمک می کند دکمه لباس و یا بند کفش خود را به درستی ببندند. در اینجا سؤالی که پیش می آید این است که آیا می دانستید ساخت کاردستی دخترانه آسان یک راه عالی برای یادگیری الگوها و تمرین شمارش و اعداد برای کودکان است؟

۱۵ روز پیش
63
ایده های ساخت کاردستی پسرانه در خانه

ساخت کاردستی یک راه آسان برای سرگرم نمودن کودکان در خانه است که در پرورش استعداد و خلاقیت آنها در آینده ای نه چندان دور کمک شایانی میکند. برای ساخت کاردستی پسرانه آسان، تنها به یک سری وسایل ساده نیاز دارید. دفتردستک در این مقاله سعی دارد تا به شما ایده هایی در مورد کاردستی پسرانه ارائه دهد.

۲۳ روز پیش
103
مراحل و روش های ساخت فرفره

ساخت فرفره یکی از زیباترین و آسان ترین انواع کاردستی است که بخصوص کودکان را خوشحال میکند. فرفره یک اسباب بازی ساده برای کودکان است که با کاغذ رنگی و سوزن ته گرد به همراه یک عدد نی ساخته می شود. کودکان می توانند با ساخت فرفره های رنگارنگ، اتاق خود را تزئین کنند.

۲۹ روز پیش
84
نکات و راهنما خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو

در ایران روز 16 آذر به نام روز دانشجو نامگذاری شده است. اگر به دنبال ایده برای خرید هدیه روز دانشجو هستید؛ بهتر است خواندن این مطلب را از دست ندهید!

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲:۳۴ قبل از ظهر
82
راهنما خرید کادو برای روز مهندس

مهندسین صنایع مختلف، افراد شگفت انگیزی هستند. آنها کسانی هستند که بیشتر زیرساخت های مدرن ضروری برای زندگی ما را طراحی کرده و می سازند. در ایران 5 اسفند ماه روز مهندس نام گذاری شده است و با نزدیک شدن به این روز شوق خرید کادو روز مهندس بیشتر می شود.

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۴:۳۶ بعد از ظهر
84
پلنر یا دفتر برنامه ریزی چیست؟

مدیریت زمان و منظم نگه داشتن تمام برنامه های درسی و کاری، بخش مهمی از موفقیت تحصیلی و موفقیت کاری بشمار می رود. فارغ ‌التحصیلی ممکن است بزرگترین هدف زندگی یک دانش آموز و دانشجو باشد و بهترین راه برای رسیدن به یک هدف، سازماندهی مراحل لازم برای رسیدن به آن هدف است. پلنر یا دفتر برنامه ریزی به شما کمک می کند تا مهارت های سازمانی خود را تقویت نمایید، همچنین روند یادگیری را بهبود می بخشد.

۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲:۵۶:۲۸ بعد از ظهر
134
مدارک و وسایل مورد نیاز سر جلسه کنکور

بیشتر دانش آموزان از شنیدن نام کنکور دچار استرس و دلهره می شوند؛ اما بهتر است به جای نگرانی کمی آرام باشید و خوب برنامه ریزی کنید. زمان خود را به درستی مدیریت کرده و به خودتان ایمان داشته باشید. با مدیریت صحیح زمان می توانید مسائل کوچک را به راحتی حل نمایید. بهتر از یک هفته جلوتر لیست وسایل مورد نیاز کنکور را نوشته و بر اساس آن وسایل مورد نیاز جلسه کنکور را در یک جامدادی آماده نمایید.

۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۵:۳۹:۷ بعد از ظهر
88
راهنما خرید بهترین هدیه برای روز معلم

در ایران تاریخ 12 اردیبهشت برای بزرگداشت روز معلم تعیین شده است که تمامی دانش آموزان از چند هفته قبل، در فکر خرید کادو روز معلم هستند. سؤالی که برای اغلب ما پیش می آید این است که هدیه برای روز معلم چه بخریم؟

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰:۴۶ قبل از ظهر
658
بولت ژورنال چیست و چطور بولت ژورنال درست کنیم؟

اگر بخواهید فهرست کارهایتان را بهتر بشناسید و یا بخواهید یک راه برای کمک به آرامش خود پیدا کنید، یک بولت ژورنال می تواند به شما کمک کند. اما بولت ژورنال چیست؟ آن را به عنوان یک دفتر یادداشت نه تنها برای نوشتن بلکه برای طراحی نیز در نظر بگیرید.

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۴:۳۲:۱۲ بعد از ظهر
1095
معرفی کامل انواع سبک های نقاشی

اگر برای اولین بار وارد دنیای هنر و نقاشی شده اید، بهتر است پیش از انجام هر کاری با سبک های مختلف نقاشی آشنا شوید و سعی کنید برای شروع یک سبک و یا تکنیک را انتخاب کنید. در واقع سبک هنری توضیح می دهد که چرا یک اثر هنری به لحاظ اجرایی متفاوت از دیگر آثار به نظر می رسد. این پنجره ای به فرآیند خلاقیت هنرمند است تا به شما کمک کند دیدگاه، موضوع و احساسات هنرمند را بر روی بوم را درک کنید.

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۳:۱۵:۱۷ بعد از ظهر
299