مقالات

با 12 ایده خرید عیدی برای کودکان مناسب نوروز 1403 آشنا شوید

هنگامی که اسم خرید عیدی برای کودکان به میان می آید، همه ما به فکر خرید گزینه ای هستیم که هم مورد علاقه و هم کاربردی برای کودک باشد. هیچ کدام از خریدن هدیه ای که غیر قابل استفاده باشد؛ خوشمان نمی آید. پس بهتر است قبل از خریداری همه جوانب و نکات را رعایت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

۵ روز پیش
39
آشنایی با سبک امپرسیونیسم، ویژگی ها و تکنیک های آن

وقتی به برخی از نقاشی‌ ها از نزدیک نگاه می‌ کنید، تمام چیزی که می‌ بینید ضربه ‌های تصادفی رنگ است. اما وقتی از نقاشی فاصله می گیرید، آن ضربات رنگ با هم تبدیل به تصویری پر جنب و جوش و منسجم می ‌شوند. این یک سبک هنری بسیار خاص و یا همان سبک امپرسیونیسم است.

۱۲ روز پیش
32
آشنایی با انواع رنگ نقاشی روی سفال و وسایل مورد نیاز آن

سفال از ترکیب مواد اولیه طبیعی مانند خاک رس، مواد معدنی خاکی و آب ساخته می شود. پس از شکل گیری، بدنه رسی در یک کوره با دمای بالا پخته می شود تا سخت شود و در برابر حرارت مقاوم شود. تکنیک های مختلفی برای شکل دادن به سفال و تبدیل آن به شیء مورد نظر وجود دارد. اما سؤالی که پیش می آید این است که چگونه ظروف سفالی خود را تزئین کنیم و یا رنگ نقاشی روی سفال چه رنگی است؟

۲۰ روز پیش
67
7 روش تشخیص فابر کاستل اصل و تقلبی

در این مقاله سعی داریم روش های تشخیص فابرکاستل اصل و تقلبی را بررسی نماییم. همچنین امروزه سؤال های بیشماری در مورد چگونه شناسایی محصولات اصل فابرکاستل مطرح می شود و اینکه آیا نوشته فابرکاستل بر روی محصولات اصل الزامی است؟

۲۸ روز پیش
71
میکس مدیا چیست؟

در این مقاله به پاسخ سؤال میکس مدیا چیست میپردازیم؟ میکس مدیا یا هنر ترکیبی، هنری است که از ادغام چند تکنیک و استفاده از ابزارهای مختلف در نقاشی خلق میشود. میکس مدیا به لطف پیشگامان جنبش کوبیسم با هنرمندانی مانند پابلو پیکاسو و ژرژ براک آغاز شد. اولین اثر از این جنبش، درست در حدود سال 1912 با اثری از پیکاسو خلق شد.

۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱:۱۰:۴ بعد از ظهر
68
معرفی لیست کاملی از بهترین مارک روان نویس خارجی و ایرانی

اگر به دنبال قلمی هستید که راحت در دست بنشیند و روان ‌ترین تجربه نگارش را برای شما به ارمغان ‌آورد، روان نویس ها بهترین انتخاب هستند. سرقلم روان نویس ها از یک توپ گردان کوچک برای پخش جوهر مایع روی کاغذ ساخته شده است. روان نویس و خودکار از عملکرد توپی یکسان برای پخش جوهر استفاده می کنند. اصطلاح Rollerball pen در محصولات وارداتی اشاره به روان نویس دارد.

۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲:۳۱:۴۶ بعد از ظهر
76
فیلیپ چارت یا وایت برد

فیلیپ چارت یا وایت برد را می توان برای نگارش یا رسم در حین ارائه و انتقال داده ها استفاده کرد. نگارش در حین ارائه، بخشی از زمان سخنرانی شما را میگیرد، بنابراین مطمئن شوید که این وقت را در زمان صحبت کردن خود لحاظ کنید.

۲۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۳:۴۳:۹ بعد از ظهر
71
بهترین هدایای مدیریتی؛ مناسبترین هدیه برای مدیر چیست؟

آیا به دنبال بهترین گیفت مدیریتی برای قدردانی از مدیر خود هستید؟ در نظر داشته باشید؛ یک خط باریک بین یک هدیه عالی و یک هدیه وجود دارد که می تواند خیلی شخصی یا بیش از حد غیر شخصی به نظر برسد. دفتر دستک در زمینه هدایای مدیریتی خاص، خرید قلم لوکس را بصورت ویژه پیشنهاد می دهد.

۲۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۹:۴۶:۵۰ قبل از ظهر
64
چک لیست ابزار طراحی مورد نیاز برای شروع یک طراحی حرفه ای

ابزارهای زیادی وجود دارد که شما باید برای شروع کار هنری خود فراهم کنید. در این مطلب از دفتر دستک، ما به معرفی 15 مورد از وسایل طراحی مورد نیاز برای شروع طراحی پرداخته ایم. با مطالعه این مطلب، با لیست کاملی از وسایل اولیه طراحی آشنا خواهید شد.

۱۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۹:۴۷ قبل از ظهر
112
مروری بر تاریخچه فابر کاستل

فابر کاستل که در سال 1761 توسط Kaspar Faber (1730-1784) تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین شرکت های صنعتی در جهان است. این شرکت پیشرو در تولید مدادهای چوبی با طیف متنوعی از محصولات برای نگارش، طراحی و نقاشی فعالیت دارد. برند فابرکاستل به دلیل کیفیت بالا، محصولات نوآورانه، تعهد به سنت و محیط زیست بسیار مشهور است.

۵ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱:۳۳:۴۵ بعد از ظهر
118
معرفی چند ایده جذاب برای هدیه روز کارمند

در ایران روز چهارم شهریور ماه بنام روز کارمند نامگذاری شده است. اگر به دنبال ایده هایی برای هدیه روز کارمند هستید در خواندن این مقاله با ما همراه شوید. پیدا کردن هدیه و چگونگی قدردانی و تشکر کردن از یک تیم سخت کوش میتواند کاری بسیار دشوار باشد؛ اما در عین حال مزایای زیادی دارد.

۲۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۳:۴۵ بعد از ظهر
120
بهترین روش های افزایش هوش کودکان کدامند؟

همه ما دوست داریم فرزندمان باهوش ترین فرد کلاس باشد. اما آیا می دانستید کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش هوش کودکان انجام دهید؟ ضریب هوش یا IQ اندازه گیری هوش انسان است که در قالب یک نمره (یا عدد) از طریق چندین آزمون استاندارد شده ارائه می شود. این آزمون برای اولین بار در سال 1912 پایه گذاری شد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۴:۴۹:۱۱ بعد از ظهر
77