مقالات

چطور از خودنویس به درستی استفاده کنیم؟

اگر در نیمه پایانی قرن 2020 به دنیا آمده باشید احتمالاً هیچ شناختی در مورد خودنویس های خوشنویسی و نحوه استفاده از آن ها ندارید. در دست گرفتن خودنویس به شما حسی بینظیر را هدیه میدهد. بر خلاف خودکارهای یکبار مصرف، خودنویس ها این قابلیت را دارند تا به واسطه داشتن کانورتور دوباره و تا بینهایت شارژ شوند، همچنین میتوان از فشنگ های جوهر یکبار مصرف که در رنگبندی های متنوع عرضه شده اند، استفاده کرد. خودنویس ها دارای سرقلم با قطر نوشتاری متنوع هستند در نتیجه میتوانید بر اساس هدفی که دارید اندازه سرقلم را انتخاب نمایید اما به طور معمول بیشتر خودنویس هایی که در بازار نوشت افزار وجود دارند، دارای سرقلم M (متوسط) هستند.

۲ روز پیش
12
چطور لاک غلط گیر بسازیم؟

لاک غلط گیر یک مایع مات و معمولاً سفید رنگ است که برای پوشاندن اشتباهات نگارشی در متن استفاده می شود. لاک غلط گیر معمولاً در بطری‌های کوچک همراه با دربی دارای برس (یا تکه‌های مثلثی شکل از جنس فوم) که در مایع فرو می‌رود طراحی و عرضه شده اند. اولین لاک غلط گیر در سال 1956 و توسط "Bette Nesmith Graham" که یک وزیر آمریکایی بود، اختراع شد. با پیشرفت علم و ظهور کاغذهای رنگی، تولید کنندگان شروع به ساخت لاک غلط گیر رنگی نیز کردند.

۱۳ روز پیش
58
چگونه نقاشی سه بعدی به کودکان آموزش دهیم؟

هنر سه بعدی که به طور معمول تحت عنوان 3D شناخته میشود شامل کارهای هنری از قبیل نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی نیز میشود. از هنر سه بعدی می توان برای ایجاد آثار زیبا و پیچیده استفاده کرد که مطمئناً بینندگان را شگفت زده و تحت تأثیر قرار می دهد. تفاوت اصلی بین اشکال دو بعدی و اشکال سه بعدی ابعاد آنهاست. یک شکل دو بعدی فقط دارای طول و ارتفاع به عنوان ابعاد است. اما هنر سه بعدی به عنوان هنری با تمام ابعاد ارتفاع، عرض و عمق تعریف می شود. برخلاف هنر دو بعدی، هنر سه بعدی فضای فیزیکی بیشتری را اشغال می‌کند و میتوان آن را از همه زوایا مشاهده و تفسیر کرد. هنرمندان سه بعدی برای تولید آثار هنری خود از مواد مختلف و حتی ضایعات استفاده میکنند.

۱۹ روز پیش
58
چطور بوک مارک بسازیم؟

بوک مارک ها روشی عالی برای نشانه گذاری در کتاب، جزوات درسی و حتی دفتر هستند. با توجه به کاربردی بودن؛ بوک مارک ها می توانند گران باشند و برخی از طرح های آن می تواند بسیار خسته کننده شود. در این صورت چرا برای ساخت بوک مارک با سلیقه خودتان دست به کار نمیشوید؟

۲۶ روز پیش
63
اوریگامی چیست و چطور اوریگامی بسازیم؟

از زمان های گذشته تا کنون هنر تا کردن کاغذ در بین عموم مردم رواج داشته است اما تاریخچه ای برای آن وجود ندارد. ادعاهای قابل قبول زیادی در مورد منشاء و تاریخ اولیه پیدایش آن وجود دارد، اما اکثر آنها بر اساس اسناد محکمی پایه گذاری نشده اند. بسیاری از مطالعات ادعا می کنند که اوریگامی حدود هزار سال پیش توسط ژاپنی ها اختراع شده است، اما ممکن است ریشه آن در چین باشد. همچنین بسیار محتمل است که فرآیند تا کردن روی مواد دیگر قبل از اختراع کاغذ، مانند پارچه و یا چرم اعمال شده باشد. با این حال ثابت شده است که کاغذ گزینه ایده آلی برای تا کردن است و بنابراین منطقی است که فرض کنیم تا کردن کاغذ پس از کشف فرآیند کاغذسازی آغاز شده است.

۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۳:۳۸:۳۲ بعد از ظهر
61
چگونه با زغال طراحی کنیم؟

زغال یک ابزار طراحی محبوب است که می توان با آن طراحی های شگفت انگیزی را در سبک های مختلف خلق نمود. چه در دنیای هنر تازه کار باشید و چه در حال کاوش در کار با سایر ابزارهای هنری، طراحی با زغال می تواند به شما کمک کند در کار با سایر ابزار هنری نیز تسلط پیدا نمایید. انتخاب مواد، یادگیری نحوه نگه داشتن زغال و خلق نقاشی امری بسیار مهم تلقی می شود. هنرمندان به استفاده از زغال تمایل زیادی دارند چرا که نتیجه کار بسیار چشمگیر خواهد بود. همچنین میکل آنژ یکی از بزرگترین نقاشان قرون میانه، مجموعه فاخری از طراحی با زغال دارد که در طی سالیان همیشه مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. زغال به اشکال گوناگون تولید میشود. زغال درخت مو لکه های نرم تری برجای میگذارند که به راحتی از بین می روند و مخلوط می شوند، در حالی که زغال فشرده رنگ های تیره تری ایجاد می کند.

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۴۰:۴۲ بعد از ظهر
60
لوازم مورد نیاز برای ساخت ماکت

ماکت به نمونه ساده و کوچک از آنچه در آینده قرار است ساخته شود، گفته میشود. این مدل کوچک شده تمام جزئیات و مشخصات مدل واقعی را در مقیاسی کوچک تر نشان می دهد. ماکت سازی یکی از بهترین روش ها برای نمایش طرح و ایده و خروجی کار است. به همین علت اهمیت کیفیت لوازم ساخت ماکت از نکات بسیار کاربردی محسوب می شود. ماکت سازی به طور معمول با هدف خلق ایده های نو و جان بخشیدن به آن در بین دانشجویان رشته معماری و طراحی صنعتی بسیار رایج است.

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳:۲۷ قبل از ظهر
117
صفر تا صد آموزش نقاشی با رنگ روغن

هنرمندان صدها سال است که با رنگ روغن نقاشی می ‌کنند و رنگ ‌های روغنی به دلیل تطبیق پذیری، کیفیت و رنگشان همچنان در سراسر جهان محبوب هستند. اگر تمایل دارید نقاشی با رنگ روغن را تجربه کنید با ما همراه شوید تا با نکات اولیه و اساسی در این رابطه آشنا شوید.

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰:۷ بعد از ظهر
90
لیست وسایل مورد نیاز کودکان برای نقاشی

طراحی فقط به یک مداد و کاغذ محدود نمی شود! به بچه ها اجازه دهید ابزارهای مختلف نقاشی را کشف کنند تا با ویژگی های ابزارهای مختلف نقاشی آشنا شوند تا بتوانند با استفاده از ابزاری غیر از مداد عشق به نقاشی را در خود پرورش دهند. نقاشی یک زبان جهانی برای بیان ناگفته های کودکان است به طوری که شما میتوانید از این طریق با روحیات کودک خود بهتر آشنا شوید. ترکیب کردن رنگ ‌ها و کشف جهان رنگی تازه می‌تواند برای هر کودکی جذاب و هیجان انگیز بوده و به کودک برای شکوفایی استعدادهای خود کمک کند.

۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۱:۴۶ بعد از ظهر
113
صفر تا صد آموزش نقاشی با مداد شمعی برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از محبوب ترین فعالیت ها در میان کودکان و حتی بزرگسالان است! امروزه کتاب های رنگ آمیزی کودکان، حتی بزرگسالان محبوبیت بسیاری دارند. این مقاله قصد دارد به شما بگوید آموزش نقاشی با مداد شمعی برای کودکان چه تأثیری بر رشد ذهنی و فیزیکی کودک دارد. رنگ آمیزی به کودکان کمک می کند تا بسیاری از مهارت های زندگی را در خود توسعه دهند و در حین انجام آن از این کار لذت خواهند برد.

۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲:۲۰:۵۰ بعد از ظهر
135
هرآنچه باید درباره نقاشی روی شیشه یا همان ویترای بدانید

اگرچه امروزه کمی فراموش شده است، اما هنر پیچیده نقاشی روی شیشه زمانی غالب ترین شکل نقاشی در اروپا بود. آثار هنری که با تکنیک‌ های نقاشی روی شیشه ایجاد شده‌ اند، دیوارهای ساختمان ‌های مذهبی قرون وسطایی را تزئین می ‌کنند که میلیون‌ ها نفر در مناسبت های مختلف از آنها بازدید می‌ کردند. نقاشی روی شیشه، ویترای امروزه برگرفته از هنر قدیمی نقاشی ویترای است که شامل کنار هم قرار دادن سطوح رنگی کوچک بر روی شیشه است.

۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳:۱۱ بعد از ظهر
172
هر آنچه باید درباره بوم نقاشی بدانید

بوم برای قرن ها متداول ترین سطح برای نقاشی هنرمندان بوده است. نمونه‌ هایی از نقاشی ‌های روی بوم از سال 1410 به جای مانده است، اما نقاشی روی بوم تا قرن شانزدهم محبوبیت زیادی پیدا نکرد. استفاده از بوم جنبشی بود که توسط هنرمندان ونیزی رهبری شد که به دلیل دسترسی آنها به پارچه بادبانی که برتر از سایر پارچه ها بافته می شد بود.

۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹:۴۲ قبل از ظهر
148