با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

لاک غلط گیر

تنظیم جهت نزولی

   

5 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

5 آیتم

توضیحات:

لاک غلط گیر:

برای پاک کردن نوشته ها از روی کاغذ معمولا از پاک کن استفاده می شود اما در برخی موارد می توان اصلاح کردن را به جای پاک کردن انتخاب نمود. بطور مثال زمانی که از خودکار یا روان نویس برای نگارش استفاده می کنیم و کلمه یا علامتی را به اشتباه استفاده می کنیم، بهترین روش برای اصلاح آن کلمه بطوری که کاغذ در آن نقطه پاره و یا کثیف نشود، استفاده از لاک غلط گیر به جای پاک کن است!  به همین دلیل لاک غلط گیر یک ابزار بسیار ضروری بر روی هر میز کاری است.

مایع تصحیح کننده که در ایران اصطلاحاً به آن "لاک غلط گیر" گفته می شود یک مایع مات و معمولاً سفید است که پس از خشک شدن کامل مایع لاک غلط گیر می توان مجدداً بر روی کاغذ و در اصل بر روی سطح آغشته به لاک نوشت. به طور معمول این مایع در بطری های کوچک سفید رنگ بسته بندی شده و به وسیله یک برس کوچک که به درب بطری وصل شده است لایه ای از لاک بر روی کاغذ کشیده می شود.

ترکیب دقیق مایع لاک غلط گیر بین تولیدکنندگان متفاوت است، اما بیشتر مایعات لاک غلط گیر از از یک ماده مات سفید رنگ که ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم ، لاتکس و سایر رزین های پلیمری است و یک حلال و رقیق کننده مایع جهت جلوگیری از خشک شدن مایع در بطری تشکیل شده است. معمولا رایحه این ماده عطر تندی دارد که همین امر موجب می شود به طور ناخودآگاه آن را به سمت دهان خود نبریم.

تأثیر بلع این ماده در افراد متفاوت است و می تواند از یک سرگیجه ساده تا افزایش ضربان قلب به طور نامنظم و یا حتی به مرگ منجر شود. به همین دلیل برخی تولید کنندگان مواد شیمیایی را حذف کرده و فرمول را تغییر داده اند. در لاک غلط گیر بر پایه آب یا Water based هیچ حلال سمی در تولید استفاده نشده و در صورت بلع خطرناک نیستند.

در سال های اخیر لاک غلط گیر را بصورت قلم طراحی و تولید نموده اند که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چرا که حمل و کار کردن با آن بسیار ساده و راحت همانند یک روان نویس یا خودکار است به این صورت که مایع لاک بوسیله سر قلم فلزی ظریفی به سطح کاغذ منتقل می شود. مانند قلم غلط گیر نوک فلزی یونی بال (Uni-ball) محصول کشور ژاپن و قلم غلط گیر استابیلو (Stabilo) محصول کشور آلمان که هر دو کیفیت بسیار مطلوب و ماندگاری را دارند و مایع لاک در مخزن خشک نمی شود که این خود یکی ویژگی بسیار مهم برای این محصول است.

قطعات قلم غلط گیر عبارتند از:

- نوک سوزنی

- بدنه نرم که پس از تکان دادن فشار می دهیم که مایع در داخل نوک قلم جاری شود.

- سر قلم که هنگام در جیب گذاشتن و یا قرار گرفتن در جامدادی از ریزش مایع جلوگیری می کند.

گونه ای دیگر از غلط گیر نیز در سال های اخیر تولید و در بازار جهانی نوشت افزار عرضه گردیده که بصورت نواری ظریف در یک دستگاه کوچک قرار گرفته است و با کشیدن سر دستگاه بر روی کاغذ یک نوار به عرض حدودی 4 میلیمتر بصورت صاف و یکدست بر روی کاغذ چسبانده می شود. ویژگی غلط گیر نواری نسبت به قلم غلط گیر این است که نیازی به خشک شدن ندارد و لکه ای به جای نمی گذارد و به راحتی در همان لحظه می توان بر روی سطح آن نوشت همانند غلط گیر نواری کورس.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک غلط گیر قلمی و نواری بسیار با کیفیت از برندهای نامدار نوشت افزار و تحریر عرضه گردیده که شما می توانید با قیمتی مناسب تهیه نمایید و با اطمینان اشتباهات خود را اصلاح نمایید!