با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

مداد رنگی

تنظیم جهت نزولی

   

38 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

38 آیتم

توضیحات:

مداد رنگی:

با ترکیب 3 ماده پودر رنگ، خاک رس و نوعی موم در یک میکسر بزرگ در دمای 70 تا 80 درجه مغزی های مداد رنگی در رنگ های متنوع اول بصورت شمش و بعد به صورت مغزی های استوانه ای با قطر 2 تا 5 میلیمتر و ارتفاع 18 سانتیمتر قالب گیری و تولید می شوند. هر چه میزان خاک رس استفاده شده در این ترکیب بیشتر باشد درجه سختی مغزی مداد نیز بیشتر می شود. حتی در پاره ای موارد به این ترکیبات روغن نیز اضافه می شود که باعث تولید مغزی بسیار نرم با کیفیتی فوق العاده می شود. شرکت فابرکاستل (Faber-Castell) به عنوان یک تولید کننده با تاریخچه ای پر بار ودرخشان اولین بار پیشنهاد این ترکیب را مطرح نمود و آن را در تولید مداد رنگی بکار برد.

مغزی های بر پایه روغن با آب ترکیب نمی شوند و دارای رنگ های زنده ای هستند اما در برخی مغزی ها این قابلیت وجود دارد و می توان دو تکنیک مختلف مداد و آبرنگ را همزمان در نقاشی استفاده نمود.

جهت تهیه بدنه مداد رنگی از دو قالب های چوبی مستطیل شکل شیار دار جهت قرار گرفتن مغزی در آن استفاده می شود که پس از قرار گرفتن دو قالب بر روی هم جهت تراش و فرم دادن به بدنه مداد رنگی ازدستگاه های ویژه استفاده می شود. بطور معمول مداد رنگی ها با بدنه استوانه ای با مقطع دایره و یا شش وجهی و در برخی موارد سه وجهی طراحی وتولید می شوند که مداد با بدنه شش وجهی و سه وجهی به راحتی بر روی سطوح صاف ثابت قرار می گیرد و این خود یک مزیت محسوب می شود.

مرغوبترین چوب جهت ساخت بدنه مداد رنگی چوب درخت سرو است که خود انواع متفاوتی دارد. چوب سرو به دلیل نوع بافت و نرمی آن به راحتی و پیوسته تراشیده می شود. امروزه شرکت های بزرگ تولید مداد به دلیل دوستی با محیط زیست و آسیب نرساندن به بافت طبیعی جنگل های قدیمی اقدام به احداث جنگل های محافظت شده ای کرده اند که در آن درختان زیادی را تنها جهت تولیدات خود پرورش می دهند.

مداد رنگی به عنوان یک ابزار پرکاربرد از سنین کودکی تا بزرگسالی محبوب نسلهای زیادی بوده است چرا که قادر بودند رؤیاها وایده های خود را با طیف گسترده ای از رنگ ها بر روی کاغذ ثبت نمایند. با توجه به این موضوع و دایره گسترده افرادی که از این ابزار دوست داشتنی استفاده می کنند در تولید مداد رنگی مرغوب رنگ های بکار رفته جهت ساخت مغزی و رنگ بدنه مداد رنگی غیر سمی بوده و در صورت به دهان بردن مداد و یا در دست گرفتن آن ایجاد مسمومیت وحساسیت پوستی نمی کند که این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین از نشانه های دیگر مرغوبیت مداد رنگی مقاومت مغزی و بدنه آن در مقابل فشار است که باعث می شود به راحتی مغزی و یا مداد شکسته نشود.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک مداد رنگی های مختلف از برندهای نامدار جهانی مانند فابرکاستل (Faber-Castell)، استدلر (Steadtler)،استابیلو (Stabilo) در بسته بندی های متنوع 12، 24، 36 رنگ با جعبه های مقوایی و فلزی ارائه می شود همچنین مرغوبترین مداد رنگی های تولید و ساخت ایران که کلیه استانداردهای جهانی در تولید آنها رعایت شده است نیز ارائه می شوند مانند مداد رنگی آریا (Arya)، پارس مداد و آرت لاین (Artline).