کلیر بوک

2
کلیر بوک

کلیر بوک (Clear Book) که گاهی آن را با نام کلر بوک هم می شناسند یک وسیله بسیار کاربردی برای بایگانی و محافظت از اسناد و مدارک است. برای شناخت کافی در مورد کلیر بوک لازم است اول اجزاء آن را بشناسیم. به طور کلی هر کلیر بوک از سه بخش مجزا شامل جلد، قاب نگهدارنده و پوشش های پلاستیکی شفاف یا همان کاور تشکیل شده است. این پوشش های پلاستیکی شفاف به راحتی پاره نمی شوند و بسته به نوع کلیربوک دارای صحافی متفاوتی هستند. در مقابل جلد هر کلیربوک از نوعی پلاستیک به نام پلی پروپلین تولید می شود که به عنوان محافظ کاورهای پلاستیکی در برابر رطوبت، تابش نور و ... عمل می کند و به راحتی قابل تمیز کردن است و اما بخش سوم که تنها در بعضی طراحی ها وجود دارد قاب نگهدارنده است که باعث سهولت در ایستایی بر روی سطوح و کتابخانه می شود. کلیربوک به شما این امکان را می دهد تا اسناد و یا کارهای هنری خود را به ترتیب نمایش دهید. بوسیله کلیربوک شما می توانید یک بایگانی مرتب از اسناد و مدارک، گواهینامه های مختلف و یا آثار هنری خود داشته باشید تا در مواقع لزوم به آن مراجعه نمایید. با خرید کلیر بوک امکان ساماندهی و نگهداری انبوهی از اطلاعات را خواهیم داشت.

انواع کلیر بوک

در حال حاضر کلیربوک های موجود در بازار به چهار دسته تقسیم بندی میشوند و فروش کلیر بوک بر این اساس صورت می گیرد که در زیر به آن اشاره شده است.

- نوع صحافی کلیر بوک

 کلیربوک ها بسته به نوع صحافی یا به عبارتی نحوه اتصال کاورهای پلاستیکی با جلد تفاوت دارند. اولین مدل صحافی از نوع دوختی است که کاورهای پلاستیکی به صورت یک دوخت ظریف به هم متصل شده اند. در این مدل امکان اضافه و یا کم کردن کاور وجود ندارد و به عنوان یک مدل ثابت در نظر گرفته شده است. دومین مدل صحافی از نوع کلاسوری است که شما به راحتی و تنها با یک حرکت می توانید جای مدارک و یا تصاویر قرار گرفته درون کاورهای پلاستیکی را عوض کنید. سومین مدل صحافی از نوع فنری است که دقیقا مانند این است که شما یک دفتر سیمی داشته باشید. بهتر است بدانید به طور معمول بیشتر صحافی ها عمودی است اما گاهاً دانشجویان رشته هنر کلیربوکی را انتخاب می کنند که صحافی افقی داشته باشد.

- تعداد برگ کلیر بوک

هر کلیربوک بسته به نیاز هر فرد و شکل صحافی میتواند تعداد برگه های متفاوتی داشته باشد. اما به طور معمول تعداد برگ کلیر بوک که در بازار نوشت افزار وجود دارد و بیشتر مورد استفاده عموم مردم و یا شرکت ها و سازمان ها قرار می گیرد 20 برگ تا 60 برگ است.

- اندازه کلیر بوک

 به طور کلی اندازه های کلیر بوک در دو سری A و B که شامل ابعاد A2-A3-A4-A5-B2-B5 می باشد تعریف می شود. اما اندازه ای که بیشتر مورد استفاده شرکت ها و سازمان ها برای بایگانی کردن اسناد و مدارک قرار می گیرد همان A4 است.

- جنس کلیر بوک

کلیر بوک ها با دو نوع جلد مقوایی و پلاستیکی تولید می شوند. در دنیای امروز و با پیشرفت علم و فناوری شاید انتخاب کلیر بوک با جلد پلاستیکی انتخاب هوشمندانه تری باشد. چرا که در طول زمان دچار آسیب، پارگی، خم شدگی، تغییر رنگ نمی شود و در زمان قرار دادن در کتابخانه به هیچ عنوان خم نمی شود و همین امر موجب می شود همیشه اسناد و مدارک صحیح و سلامت باقی بمانند. اما در مقابل کلیربوک با جلد مقوایی در طول زمان دچار آسیب می شوند و شما مجبور هستید تا هر سال یکبار برای مرتب بودن و در امان بودن مدارکتان، آنها را تعویض کنید که اینکار علاوه بر اینکه زمان بر خواهد بود باعث بالا رفتن هزینه ها نیز می شود. پس بهتر است کلیربوکی را انتخاب کنید تا از هر جهت مناسب و مقرون بصرفه باشد.

نکات مهم در انتخاب کلیر بوک

اگر تا به امروز از این محصول خاص استفاده نکرده اید پس بهتر است در اولین فرصت کلیربوک مورد نظرتان را خریداری نمایید. در این مطلب سعی داریم به شما کمک کنیم تا یک خرید آنلاین مطمئن و لذت بخش را تجربه کنید.

بهتر است قبل از خرید آنلاین کلیر بوک به نکات زیر توجه فرمایید.

حتما در هنگام خرید به نام تجاری و یا شرکت تولید کننده کلیربوک توجه نمایید چرا که برندهای معتبر در سطح جهان از مواد با کیفیت در تولید محصول استفاده میکنند و شما میتوانید مدت زمان طولانی تری از این محصول استفاده نمایید. در این صورت است که کاورهای پلاستیکی به کار رفته در آن ها از ضخامت و جنس محکمی برخوردارند که به راحتی و بعد از چند بار استفاده کردن پاره نمی شوند. نکته دیگر توجه به جنس جلد کلیربوک است. بعضی از کلیربوک ها جلد مات و گروهی دیگر جلد شفاف و یا ترنسپرنتی دارند. اگر تمایل دارید که اطلاعات و برگه های داخلی کلیربوک دیده نشوند، پس بهتر است از جلد مات استفاده کنید. همچنین توجه به نوع صحافی و اندازه کلیربوک از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس لازم است قبل از خرید اینترنتی کلیر بوک به کاربرد و محیطی که قرار است از آن استفاده شود فکر کنیم و بر مبنای آن گزینه مناسب را انتخاب و خریداری نماییم.

قیمت کلیر بوک

همانند هر محصول دیگر در تعیین قیمت کلیر بوک نیز فاکتورهای مختلفی مانند نام تجاری، مواد اولیه، اندازه و نوع صحافی آن تأثیرگذار هستند. ما در فروشگاه دفتردستک تلاش کرده ایم تا با عرضه انواع مختلف کلیربوک با رنگبندی متنوع در کنار دیگر ملزومات اداری و بایگانی شما را در تجهیز نمودن دفتر کارتان یاری رسانیم تا با صرف بودجه ای معقول و مناسب بهترین محصولات را تهیه نمایید.

خرید اینترنتی کلیر بوک با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک کلیر بوک از برندهایی معتبر همچون سهند (Sahand) و استورم (Storm) با رنگبندی متنوع عرضه گردیده است. یکی از مهم ترین ویژگی های محصولات بایگانی سهند و استورم استفاده از مواد درجه یک و دوستدار محیط زیست است. مطابق قوانین اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۱۵ تمامی تولیدات و محصولات مورد مصرف در صنایع مختلف بایستی آلودگی زیست محیطی نداشته باشد. در این راستا تولید کنندگان این محصولات با استقرار تکنیک و دانش فنی بهینه شده در فرآیند فرمولاسیون محصولات خود و جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی تمامی ورق های پلی پروپیلن را بر اساس استاندارد های جهانی تولید نموده تا از ایجاد آلودگی زیست محیطی جلوگیری نمایند.