کیف و کوله پشتی

18
کیف و کوله پشتی

انتخاب کیف و کوله پشتی مناسب که بتوان تمامی وسایل مورد نیاز را به راحتی در آن قرار داد بخصوص برای دانش آموزان و دانشجویان و افراد شاغل از اهمیت خاصی برخوردار است. کوله پشتی یکی از مناسب ترین و کاربردی ترین گزینه ها برای دانش آموزان است تا بتوانند به راحتی وسایل خود را حمل نمایند چرا که با وجود بند دو طرفه که بر روی شانه قرار می گیرد به ستون فقرات فشار کمتری وارد می شود. اما بر دوش انداختن نادرست آن سبب آسیب دیدن جدی در سنین بزرگسالی می شود. هر فرد دارای سلیقه متفاوتی برای خرید کیف و کوله پشتی است در نتیجه دنیای کیف و کوله پشتی دنیایی رنگارنگ و بسیار متنوع است.

انواع کیف و کوله پشتی

از گذشته تا کنون انواع مختلفی از کیف و کوله پشتی برای افراد با سلیقه های متفاوت و کاربردهای مختلف تولید و طراحی شده است. فروش کیف و کوله پشتی در چند نوع پرکاربرد صورت می گیرد که در اینجا با آنها آشنا می شویم.

- کوله پشتی ساده

 این کوله پشتی با طراحی ساده و در عین حال جادار دارای محفظه های قسمت بندی شده برای گذاشتن وسایل است و در برابر فشار و وزن بالا نیز مقاوم تولید شده اند. به طور معمول این نوع کوله پشتی دارای دو یا سه محفظه بزرگ، متوسط و کوچک است. از آنجایی که در طرح ها و رنگبندی های متنوعی تولید شده اند بسیار پرطرفدار بین دانش آموزان و دانشجویان است.

- کوله پشتی لب تاب

در این نوع کوله پشتی برای حفظ امنیت لب تاب یک فضای جداگانه تعبیه شده است که شما براحتی و بدون نگرانی از هر آسیبی میتوانید وسایل الکترونیکی خود را درون آن بگذارید. به طور معمول اندازه این کوله پشتی 5 تا 10 سانتیمتر کوچک تر از کوله پشتی های دانشجویی و یا مدرسه است. البته با توجه به کاربردی که این نوع کوله پشتی دارد از پارچه ضخیم ضد آب به همراه آستردوزی چند لایه جهت مقاوم سازی در برابر ضربات و استفاده بدون نگرانی در هوای بارانی تولید می شود و درست برخلاف کوله پشتی های ساده در صورت خالی بودن ایستایی خود را حفظ می کنند.

- کیف و کوله پشتی مسافرتی

 این نوع از کیف و کوله پشتی بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایل زیادی به استفاده از چمدان ندارند و دوست دارند در تمام طول سفر وسایلشان را نزد خود نگه دارند. پس بهتر است در انتخاب کوله پشتی مسافرتی به چند نکته توجه کنید.

- جنس بدنه کیف و کوله پشتی مسافرتی کاملاً ضد آب باشد.

-فضای مناسب برای لب تاب داشته باشد.

-دارای دسته و چرخ برای سهولت در جابجایی باشد.

-اندازه متناسب داشته باشد، نه خیلی بزرگ یا خیلی کوچک!

- کوله پشتی کوهنوردی

 این مدل از کوله پشتی برای افرادی مناسب است که وسایل زیادی را در سفرهای طبیعت گردی چند روزه و یا کوهنوردی با خود حمل میکنند. در این مدل به دلیل وجود یک قاب داخلی و خارجی وزن کیف بین دو طرف یکسان می شود و حمل کوله پشتی فشار کمتری به کمر و شانه می آورد.

- کوله پشتی هیدراته

 این کوله پشتی شبیه به جلیقه طراحی شده است و مناسب برای ورزشکاران، دوچرخه سواران و کوهنوردان است. این کوله پشتی طوری طراحی شده است که توانایی حمل آب تا 2 لیتر را دارد و فرد می تواند با استفاده از لوله پلاستیکی که از داخل کیف به بیرون هدایت شده، به راحتی آب بنوشد. با این طراحی دیگر نیازی به توقف برای هر بار نوشیدن آب ندارید.

- کوله پشتی ورزشی

این نوع کوله پشتی ها نمونه ای از ساده ترین کیف ورزشی محسوب می شود. این کوله پشتی از یک کیسه پارچه ای سبک به همراه بندی که به آن متصل است تولید می شود و با کشیدن بند درب کیسه بسته شده تا وسایل به بیرون نریزد. کاملاً مناسب برای سالن های ورزشی و پیاده روی است.

- کیف اداری

کیف های رو دوشی یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین انواع کیف در میان عموم افراد محسوب می شوند و از آنجایی که اندازه آنها متوسط است حمل و نقل آن آسان و بدون درگیری بوده و طرفداران بیشماری با موقعیت های اجتماعی متفاوت دارد. کیف های رودوشی معمولاً هم دو عدد دستگیره کوچک دارند و هم دارای یک عدد بند بلند قابل تنظیم هستند و هر فرد با توجه به قد خود میزان بلندی بندها را تنظیم می کند. این کیف ها به خاطر کاربردی بودن برای گذاشتن لوازم اداری، لوازم آرایش، وسایل کودکان و غیره مناسب هستند و در برخی از طرح ها دارای محفظه مخصوص جهت نگهداری لب تاب و تبلت نیز است.

- کیف خبرنگاری

کیف خبرنگاری نوعی کیف است که عمدتاً برای کسانی که وسایل محدود اما مهمی را با خود حمل می کنند بسیار مناسب است. اندازه کیف ‌های خبرنگاری در مقایسه دیگر کیف ‌ها کوچکتر به شمار می ‌آید. این نوع کیف ‌ها معمولاً به شکل مربع مستطیل عمودی طراحی و مورد استفاده قرار می ‌گیرند. کیف ‌های خبرنگاری معمولاً دارای یک بند با قابلیت تنظیم جهت میزان کوتاهی و بلندی بند هستند که بصورت ضربدری استفاده می شود.

نکات مهم در انتخاب کیف و کوله پشتی

تمام افرادی که به طور مداوم با کیف و یا کوله پشتی سر و کار دارند باید در هنگام خرید اینترنتی کیف و کوله پشتی به نکات زیر توجه نمایند.

- وزن

 یکی از مهم ترین ویژگی ها در هنگام خرید کیف و کوله پشتی است. بررسی های انجام شده نشان دهنده این مطلب است که حداکثر وزن کوله پشتی باید 10 درصد وزن هر فرد باشد و در مورد افراد بزرگسال این رقم نباید بیشتر از 15 درصد باشد. در صورت استفاده مداوم از کیف و یا کوله پشتی های سنگین افراد با کاهش گنجایش شش ها مواجه می شوند.

- جنس

کیف و کوله پشتی بهتر است چرمی و یا برزنتی باشد تا در طول زمان دچار تغییر شکل و یا فرسایش و پوسیدگی زود هنگام نشده و تا حدودی ضد آب باشد تا بتواند از وسایل داخل کیف محافظت نماید.

- راحتی

 مهم ترین عامل در انتخاب کیف و یا کوله پشتی، راحت بودن هر فرد در هنگام حمل آن است. در این راحتی 4 عامل نقش دارند که باید در هنگام خرید توجه نمایید تا کاملا استاندارد باشند.

1- بند: هنگام خرید کیف و یا کوله پشتی به این نکته توجه کنید تا بند قابلیت تنظیم شدن ارتفاع را داشته باشد. همچنین بند کوله پشتی زمانی که روی شانه قرار می گیرد باید به طور متوسط پهنای 5 سانتیمتری داشته باشد. بندها روی شانه باید طوری قرار بگیرند که به عضلات شانه و بازو فشاری نیاورند. به این نکته توجه نمایید که اگر بند کیف ها بیش از حد باریک باشد در طولانی مدت موجب عوارضی چون تحت فشار قرار گرفتن عروق خونی، دردهای عصبی و خستگی و بی حسی دست و پاها می شود.

2- بندهای کمری: کوله پشتی مناسب است که بتواند 50  تا 60 درصد وزن را از شانه ها به قسمت های پایینی کمر و لگن منتقل کند. در این نوع از کوله پشتی جدای از دو بندی که بر روی شانه قرار می گیرند یک بند نیز همانند کمربند دور کمر ثابت می شود. در این صورت است که فشار حداکثری بر روی شانه و عضلات بازو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

3- عرض: عرض کیف و کوله پشتی نباید بیشتر از عرض شانه فرد باشد.

4-  پد پشتی: این مورد در کوله پشتی از ایجاد فشار حداکثری به کمر جلوگیری می کند و باعث ایجاد احساس راحتی بیشتر می شود.

5- جیب: کیف و یا کوله پشتی مناسب است که دارای جیب های متعدد باشد که در این صورت وزن اقلام داخل کیف به طور مساوی بین تمامی قسمت ها تقسیم می شود و به یک طرف شانه فشار نمی آورد.

6- ارتفاع:  کیف و کوله پشتی خریداری شده نباید بیشتر از 4 سانتیمتر از خط کمر پایین تر باشد.

قیمت کیف و کوله پشتی

با توجه به اینکه امروزه مجموعه های متنوعی از کیف و کوله پشتی در بازار تولید و عرضه می شوند، این محصولات از نظر جنس، اندازه و رنگ، نوع کاربرد و البته نام تجاری بسیار متنوع هستند در اینجاست که شما با تنوع بسیاری در قیمت کیف و کوله پشتی روبرو می شوید. پس لازم است قبل از انتخاب و اقدام به خرید اول انتظارات خود را به همراه بودجه مشخص نمایید.

خرید اینترنتی کیف و کوله پشتی از فروشگاه اینترنتی دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک جهت خرید آنلاین کیف و کوله پشتی مجموعه متنوعی مناسب افراد با سنین مختلف و موقعیت های گوناگون عرضه شده است. شما می توانید به راحتی کیف و کوله پشتی را با نام های تجاری معتبر مانند آوکینگ (Aoking)، فابرکاستل (Faber-Castell)، استورم (Storm) و دیزنی (Disney) در هر کجای ایران بصورت آنلاین خریداری نمایید. کلیه محصولات در فروشگاه دفتردستک دارای ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا هستند.