مداد شمعی

12
مداد شمعی

کودکان دارای ذهنی خلاق و هنرمندانه هستند. ذهنی که در ابتدا مانند یک لوح سفید پاک و سفید است و ابزار نقاشی و رنگ آمیزی بهترین وسیله پرورش خلاقیت و بهترین دوست در جهت یادگیری کودکان است.

ابزاری همانند مداد شمعی بهترین وسیله جهت تشویق کودک به هنر و در عین حال پرورش مهارت های حرکتی در آنها است. به همین دلیل والدین مدام از خود می پرسند که چه ابزار هنری برای کودکانشان مناسب است!

مداد شمعی از موم پارافین و رنگدانه های رنگی تولید می شود. تولید مداد شمعی یک فرآیند ساده اما نسبتاً طولانی است. موم پارافین یک ماده غیر سمی است که با ترکیب رنگدانه های غیر سمی خطری برای کودک وجود ندارد. به دلیل استفاده از موم پارافین مداد شمعی بافتی چرب و نرم دارد و به راحتی و با کمترین فشار بر روی کاغذ اثرگذاری داشته و سطح مورد نظر را بصورت کامل با لایه ای از رنگ پوشش می دهد و همین ویژگی آن را تبدیل به یک ابزار جذاب برای نقاشی کودکان کرده است.

انواع مداد شمعی

مداد شمعی یکی از اولین ابزار هنری است که کودکان به واسطه آن دنیای رنگارنگ خود را نقاشی می کنند. حتی بوی جعبه مداد شمعی برای بسیاری از افراد یادآور دوران کودکی و نقاشی کردن با مداد شمعی است.

در اینجا به معرفی انواع مداد شمعی می پردازیم که در هنگام خرید مداد شمعی می تواند به شما کمک نماید:

- مداد شمعی استاندارد

مداد شمعی استاندارد به شکل قلمی تولید می شود که یک سر آن مخروطی شکل است و معمولاً دارای لفاف کاغذی و یا پلاستیکی است که از رنگی شدن پوست دست کودکان تا حدودی جلوگیری می نماید. در برخی از مجموعه ها یک تراش پلاستیکی بی خطر نیز برای تراش مداد شمعی وجود دارد.

- مداد شمعی مثلثی

همانطور که از اسم آن پیداست شکل این مداد شمعی ها مثلثی است و دارای ضخامتی 5 میلیمتری هستند. به دلیل شکل و اندازه آنها به راحتی در دستان کودکان قرار می گیرند بدون آن که در میان انگشتان بلغزند. کودک با تسلط کامل می تواند نقاشی کند و البته سطح بزرگتری را تنها با چند حرکت رنگ آمیزی نمایند. این نوع مداد شمعی فاقد لفاف کاغذی یا پلاستیکی هستند.

- مداد شمعی دوکی

مداد شمعی دوکی همانند یک دوک دارای قسمتی کروی شکل است که به راحتی در دستان کودک قرار می گیرد و کودک با قسمت مخروطی شکل آن می تواند کار رسم و رنگ آمیزی را به راحتی انجام دهد. این نوع مداد شمعی نیز لفاف کاغذی یا پلاستیکی ندارد.

- مداد شمعی آبرنگی

با مداد شمعی آبرنگی هم می توانید یک نقاشی با کیفیت بصری مداد شمعی را خلق نمایید و هم بوسیله قلم مو و آبرنگ در برخی از قسمتهای نقاشی بافتی آبرنگی خلق نمود! این ابزار برای کودکانی که شیفته نقاشی هستند و تمایل دارند از ابزار هنری مختلف در نقاشی استفاده نمایند بسیار جذاب است. این نوع مداد شمعی بیشتر به شکل قلمی تولید می شود.

-مداد شمعی پیچی (مدادشمعی غلاف دار) 

این نوع مداد شمعی ها به دلیل داشتن غلاف مناسب کودکان است و باعث می شود که مدادشمعی در دست کودک شکسته نشود.

نکات مهم در انتخاب مداد شمعی

اگر به دنبال راهی برای آموزش رنگ به کودکان هستید نقاشی و رنگ آمیزی با مداد شمعی یکی از فعالیت های جذاب خواهد بود. در بازار فروش مداد شمعی در شکل و بسته بندی متنوعی انجام می شود. پس بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد خرید مداد شمعی در خصوص این محصول اطلاعاتی را کسب نمایید.

- محصول از برند مناسب را انتخاب نمایید

اگر می خواهید با استفاده از مداد شمعی با کودکان خود اوقات خوبی را سپری کنید مطمئن شوید که بهترین محصول را از برندی معتبر برای نیازهای کودکان خود انتخاب کرده اید.

- اندازه و شکل مناسب را انتخاب نمایید

نوع مداد شمعی که انتخاب می کنید به لحاظ شکل و اندازه آن مناسب برای سن کودک باشد. بطور مثال مداد شمعی مثلثی و مداد شمعی دوکی برای کودکان خردسال تر مناسب است.

- بسته بندی مناسب را انتخاب نمایید

برای کودکان خردسال که به تازگی نقاشی را شروع کرده اند بسته های کوچکتر مناسب تر است اما به مرور و با تسلط و آگاهی آنها برای رسم ایده هایشان و رنگ آمیزی و شناخت آنها از رنگ بسته هایی با تعداد رنگ بیشتر انتخاب مناسبی خواهد بود.

با توجه به گروه سنی که عمدتاً از مداد شمعی برای نقاشی و رنگ آمیزی استفاده می کنند و بنا بر اقتضای سن کودک امکان به دهان بردن مداد شمعی وجود دارد، در نتیجه غیر سمی بودن رنگدانه های استفاده شده در تولید  مداد شمعی و عدم ایجاد حساسیت پوستی آنها مسئله بسیار مهمی است.

قیمت مداد شمعی

قیمت مداد شمعی بسته به شرکت تولید کننده، تعداد رنگ در بسته، همچنین نوع بسته بندی آن متفاوت است. در خرید اینترنتی مداد شمعی شما امکان مقایسه مجموعه متنوعی از مداد شمعی را دارید تا بسته به بودجه ای که برای خرید مداد شمعی در نظر گرفته اید یکی از موارد را انتخاب کرده و خریداری نمایید. مهم است که نسبت به سلیقه کودک خود و میزان علاقه او به نقاشی و رنگ آمیزی آگاهی داشته باشید تا سرمایه گذاری درستی را در خرید انجام دهید.

خرید اینترنتی مداد شمعی با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتر دستک مجموعه متنوعی از ابزار هنری در دو گروه مبتدی و حرفه ای عرضه شده است. برای خرید آنلاین مداد شمعی نیز مجموعه های متنوعی از تولیدات برندهای شناخته شده و برتر در زمینه تولید لوازم و ابزار هنری ارائه شده است که می توان به مداد شمعی استابیلو (Stabilo)، پریمو (Primo)، استدلر (Steadtler)، بیک(Bic) و مداد شمعی برند آریا (Arya) اشاره کرد. کلیه محصولات دارای ضمانت اصالت و سلامت کالا هستند و فاقد هر گونه مواد سمی و حساسیت زا می باشند.

faq
پرسش های متداول

بهترین برندهای مداد شمعی با رنگ های متنوع و درخشان و بسته بندی های متنوع که فاقد مواد سمی هستند از برندهای خارجی عبارتند از مداد شمعی پریمو، مداد شمعی استابیلو، مداد شمعی ماپد، مداد شمعی بیک و از برندهای تولید و ساخت ایران مداد شمعی آریا.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک مجموعه متنوعی از مداد شمعی در بسته بندی های متنوع عرضه شده است که حدود قیمت این محصول از 30 هزار تومان تا 905 هزار تومان متغیر است.