اتود لوکس

20
اتود لوکس

مداد مکانیکی یا اتود به عنوان یک نوشت افزار مکانیکی محبوب جهت استفاده گروه های مختلفی از افراد با حرفه و مشاغل گوناگون شناخته شده است. اتودها در ضخامت نوشتاری 0.3، 0.5، 0.7، 0.9، 2 ،3.2 و 5.6 میلیمتر تولید شده اند که محبوب ترین آنها اتود 0.5 میلیمتر است. همچنین مغزی مداد دارای سه گروه H، B و F هستند که درجه سختی و نرمی گرافیت را مشخص می کند. افراد بیشماری از اتود استفاده می کنند مانند دانش آموزان، دانشجویان، مهندسین و طراحان که امروزه برای هر گروه اتودهایی با قابلیت های ویژه و اختصاصی طراحی و تولید می شود. امروزه اتودها به دو گروه اتودهای مصرفی و اتودهای لوکس تقسیم بندی شده اند.

بدنه اتودهای لوکس و گران قیمت از بهترین و با کیفیت ترین فلزات و یا چوب های عالی ساخته شده است و همین موضوع وجه تمایز آنها با اتودهای مصرفی معمولی است. دلیل محبوب شدن این نوشت افزار کارکرد راحت تر آن نسبت به مداد های معمولی است. یکی از دلایل اساسی این محبوبیت داشتن عرض خط دائمی و یکسان است. هنگامی که یک مداد چوبی را می تراشید و با آن شروع به نوشتن می کنید خطوط ابتدایی بسیار نازک می نویسند اما به محض اینکه کمی نوشتید این خطوط ضخیم و ضخیم تر می شود. با یک مداد مکانیکی عرض خطوط شما همیشه اندازه ای ثابت خواهد داشت. شاید دومین نکته ای که شما را تشویق به نوشتن با اتود می کند، داشتن یک مداد با اندازه ثابت است چرا که مداد چوبی پس از استفاده و در پی تراشیدن مکرر کوتاه و کوتاه تر می شود و اندازه آن تغییر می کند اما اتودها به هیچ عنوان کوتاه نمی شوند و شما تنها با تعویض نوک به راحتی می توانید سالیان سال از مداد مکانیکی خود استفاده نمایید.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک مجموعه متنوعی از اتود لوکس در طرح ها و رنگ ها و اندازه های متفاوت از برندهای مطرح تولید نوشت افزار مانند اتود فابرکاستل (Faber-Castell)، اتود استابیلو، اتود روترینگ (Rotring)، استدلر (Staedtler)، پارکر (Parker)، واترمن (Waterman) و کاوکو (Kaweco) ارائه شده است. اتودهایی که در طراحی آنها دقت و ظرافت بیشتر استفاده شده و در تولیدشان کنترل کیفیت سختگیرانه تری اعمال شده است و به همین دلیل قیمت بالاتری دارند. یکی از خدمات ویژه و مهمی که در فروشگاه دفتر دستک وجود دارد قابلیت حک نام و نشان تجاری یا همان لوگو بر روی قلم است. البته این قابلیت مختص مجموعه هایی است که بدنه آنها امکان حک را دارا می باشند.

شما می توانید با خاطری آسوده از اصالت کالا و سلامت فیزیکی آن یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه نمایید. کارشناسان ما در هر لحظه پاسخگو سؤالات شما هستند. تنها کافیست یکبار امتحان کنید!

faq
پرسش های متداول

اتود لوکس با قطر نوشتاری 0.9، 1 و 1.4 بسیار پرطرفدار است. این قطر نوشتاری برای نگارش، رسم و طراحی بسیار پرکاربرد است.

برخی از برترین برندهای اتود لوکس در ایران و جهان عبارتند از: اتود پارکر، اتود واترمن، اتود کاوکو، اتود دیزاین فابرکاستل و ...

با در نظر گرفتن نوع طراحی و جنس بدنه، قطر نوشتاری، همینطور برند تولید کننده اتود لوکس قیمت آن نیز متفاوت است. اما بطور متوسط قیمت اتود لوکس از حدود 600 هزار تومان تا 5 میلیون تومان متغیر است.