خودکار لوکس

77
خودکار لوکس

خودکار لوکس ابزاری دیگر برای نوشتن دلپذیر است که وجاهت خاصی را به شما در زمان نگارش یا امضاء کردن میدهد. همچنین ابزاری زیبنده برای میز کار محسوب می شود. زمانی که خودکار لوکس را از جیب و یا کیف خود بیرون می آورید نظرها به سمت قلم شما جذب شده و ناظرین مسخ نگارش شما می شوند. از مهمترین ویژگی های خودکارهای لوکس طراحی گیره آنها است، در برندهای مختلف طراحی گیره ها نیز متفاوت بوده و به نوعی شناسنامه محصول به حساب می آید که به خصوص در جیب پیراهن و کت جلوه ای زیبا و خاص خواهد داشت.

اغلب سئوال می شود که خودکارهای گران قیمت تا چه میزان ارزشمند هستند؟ آیا ارزش دارد که یک سرمایه گذاری روی قلم انجام داد؟ در جواب باید گفت واقعا بستگی به شخص مصرف کننده یعنی خود شما دارد. اگر به زیبایی علاقه مند هستید و تمایل دارید سبک خاص خودتان را داشته باشید واقعا یک سرمایه گذاری ارزشمند است! اگر برایتان لذت نوشتن، بخصوص نوشتن با قلمی خوش دست، زیبا و دست ساز مهم است پس سرمایه گذاری روی قلمی نفیس و لوکس سرمایه گذاری مناسبی برای شما است.

خودکارهای لوکس عمدتاً دارای اسکلت فلزی هستند و به همین دلیل بدنه آنها از استقامت بسیار مطلوبی برخوردارند. جدای از ساختار بدنه در مغزی خودکارهای معمولی از برنج استفاده می شود که فلزی است نرم که پس از مدتی دچار خوردگی می شود و به همین دلیل جوهر بیشتری بر روی کاغذ ریخته می شود و اصطلاحاً نوک خودکار "قی زدگی" پیدا میکند اما در مغزی خودکارهای نفیس از نوک و ساچمه استیل و یا ساچمه Tungsten Carbide (کاربید تنگستن) استفاده شده که به نام مختصر TC مشهور است.

قیمت خودکار لوکس بسته به برند آن متفاوت است، ولی نام و تاریخچه برند تنها فاکتور در تعیین قیمت نیست. مواد مصرف شده در ساخت بدنه خودکار رابطه مستقیم با قیمت دارد. همچنین زمان صرف شده برای ایجاد هر قطعه و منحصر به فرد بودن هر قطعه جداگانه قیمت را بالا می برد. و در آخر یک قلم دست ساز در مقابل یک قلم که با دستگاه ساخته شده تفاوت قیمت قابل ملاحظه ای دارد.

خودکارهای لوکس و فاخر از مواد بسیار باکیفیت و گرانبها مانند رزین با کیفیت بالا، پلاتین، رودیوم، نقره یا حتی طلا ساخته شده اند. خودکار های لوکس اغلب دست ساز بوده و یا توسط دستگاه های بسیار ظریف و دقیق ساخته می شوند که بطور معمول در فرانسه، ایتالیا و آلمان طراحی و تولید می شوند. این قلم ها تجربه نوشتن بسیار نرم تری را ارائه می دهند و به طور کلی حاوی مغزی با نوک ساچمه ای استیل یا کاربید تنگستن و جوهر با کیفیت بالاتر هستند. یکی از ویژگی های خودکارهای لوکس مغزی قابل تعویض آنها است که آنها را به قلمی ماندگار و همیشگی تبدیل می کند. بطور معمول خودکارهای لوکس در دو نوع فشاری و چرخشی طراحی شده اند که عمدتاً طرح های قیمتی تر مکانیزم چرخشی دارند.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک صفحه تخصصی خودکارهای لوکس به معرفی و ارائه مجموعه های متنوعی از برندهای فاخر قلم در رنگ ها و طرح های متنوع مانند پارکر (Parker)، واترمن (Waterman)، مونته گراپا (Montegrappa)، کاوکو (Kaweco) و فابرکاستل (Faber-Castell) اختصاص داده شده است. مجموعه ای وسیع با قیمت های متنوع تا بتوانید مطابق با سلیقه خود انتخابی شایسته داشته باشید. همچنین لوازم جانبی مانند مغزی یدک خودکار نیز عرضه می گردد تا از بابت شارژ خودکار لوکس خود همیشه مطمئن باشید.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک کلیه خودکارهای لوکس دارای گارانتی اصالت و سلامت کالا هستند و خدمات حک نام بر روی قلم هایی که قابلیت حک نام دارند بصورت رایگان انجام می شود تا بتوانید یک خودکار ویژه با نام اختصاصی خود و یا عزیزانتان را تهیه نمایید. در هر لحظه از خرید شما می توانید از مشاوره کارشناسان ما استفاده نمایید.

faq
پرسش های متداول

شش عاملی که در هنگام خرید خودکار لوکس باید به آن توجه شود عبارتند از: جنس و ساختار بدنه، طراحی بدنه خودکار، قیمت خودکار، توجه به اینکه قلم نسخه ویژه و سفارشی است یا خیر، کیفیت نوشتن، پشتیبانی و خدمات پس از فروش.

در ایران برندهای مطرح جهانی مانند پارکر، واترمن، کاوکو، مونته گراپا، فابرکاستل جزء برندهای برتر عرضه خودکار لوکس می باشند.

ارسال سفارشات در فروشگاه اینترنتی دفتردستک در شهر تهران روزهای زوج صورت می گیرد و برای خرید بالاتر از 250 هزار تومان رایگان است و ارسال سفارشات برای شهرستان نیز با توجه به وزن بسته محاسبه و از طریق پست پیشتاز ارسال می گردد.