ماژیک وایت برد

10
ماژیک وایت برد

ماژیک وایت برد یک نوع مارکر است که برای نوشتن و رسم بر روی تخته‌های وایت برد استفاده می‌شود. این ماژیک‌ها دارای جوهری ویژه‌ای هستند که به راحتی روی سطح برد قابل نوشتن هستند و به‌سرعت خشک می‌شوند. پس از خشک شدن، متن و نقاشی‌ها به‌طور دائمی بر روی تخته‌های وایت برد باقی می‌مانند تا زمانی که با پاک‌کننده‌های مخصوص یا اسفنج و آب پاک شوند.

 

انواع ماژیک وایت برد

ماژیک وایت برد که نوک آن از نمد فشرده ساخته شده و دارای یک مخزن جوهر نیز است ابزاری ساده در عین حال بسیار کاردبردی در فضاهای آموزشی و اداری به شمار می آید و به شما این امکان را می دهد تا در طوفان فکری کلیه ایده های خود را با دیگران در میان بگذارید و در صورت نیاز به اصلاح در هر بخش آزادانه و با سهولت مسئله را حل کنید. رضایت بخش ترین ماژیک وایت برد قادر به رسم خطوط پررنگی است که همکاران شما می توانند از آن طرف اتاق هم ببینند همچنین با سهولت پاک می شود در نتیجه سرعت روند فکر شما جریان دارد.

نوک ماژیک وایت برد معمولاً به دو صورت تخت و گرد تولید می شود که برای کاربردهای مختلفی از جمله خوشنویسی، رسم شکل و نمودار مورد استفاده قرار می گیرند. نوک تخت به دلیل نوع سرقلم امکان رسم خطوط متنوع تری را به شما می دهد اما نوک گرد برای رسم خطوط یکنواخت مناسب است و کنترل آن راحت تر است. در هنگام خرید ماژیک وایت برد بهتر است در نظر بگیرید که برای چه منظوری قصد خرید دارید.

-ماژیک وایت برد سفید

-ماژیک وایت برد قلمی

ماژیک های وایت برد قلمی از لحاظ کارایی فرقی با ماژیک وایت بردهای دیگر ندارند بلکه فقط نوع بدنه ی و نوک آنها باریک تر است.

نکات مهم در خرید ماژیک وایت برد

1. جوهر ماژیک وایت برد

یکی از مهم ترین پارامترهایی که باید در خرید یک ماژیک وایت برد مناسب به آن دقت کرد جوهر نوشتاری آن است که در گذشته به رنگ های آبی، مشکی و قرمز ارائه می شد اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی امروزه در رنگ های متنوعی در بازار لوازم تحریر ارائه می شود. جوهری مناسب است که در صورت باز ماندن درب ماژیک سریع خشک نشود و در هنگام نوشتن اثر پررنگ داشته باشد و در عین حال در زمان پاک شدن ردی از خود بر جای نگذارد. همچنین جوهر برخی از ماژیک ها بر پایه آب تهیه شده در نتیجه فاقد بو است و در اثر تماس با پارچه به راحتی قابل شست و شو می باشد.

2. نوک ماژیک وایت برد

از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید یک ماژیک وایت برد مناسب به آن توجه کرد، شکل نوک ماژیک است که در دو مدل نوک گرد و نوک تخت ارائه می شود و شما بسته به نیاز خود می توانید هر کدام را تهیه نمایید.

3. پاک شوندگی ماژیک وایت برد

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کرد قدرت پاک شوندگی سریع اثر ماژیک است که در زمان پاک شدن ردی از خود بر جای نگذارد و به راحتی و سهولت پاک شود.

4. قابلیت شارژ مجدد جوهر

یکی دیگر از ویژگی هایی که در خرید ماژیک وایت برد باید دقت شود شارژ مجدد آن است که تنها با باز کردن پیچ ماژیک مغزی جوهر را بیرون آورده و یدک را به راحتی جایگزین آن می نمایید و یا بعضا مغزی را بواسطه جوهر مناسب شارژ می نمایید.

5. سطوح مورد استفاده

به طور کلی ماژیک های وایت برد تنها مناسب استفاده روی تخته وایت برد هستند و بر روی سطوحی مشابه وایت برد نمیتوانند اثر دائمی داشته باشند و به راحتی پاک می شوند.

6. سهولت در پاک شد

هنگامی که از ماژیک وایت برد استفاده می کنید جوهر باید به اندازه کافی پر رنگ و با دوام باشد اما در عین حال به راحتی نیز پاک شود. برخی از ماژیک های وایت برد پس از خشک شدن به راحتی با یک دستمال بصورت پودری پاک می شوند و برخی دیگر حلال در آب هستند. اولی برای نوشته های کوتاه و پروژه های کوتاه مدت مناسب است اما دومی که بر پایه آب است برای پروژه های طولانی مدت که نیاز است اهداف پروژه مدت زمان بیشتری بر روی تخته سفید باقی بماند مناسب است و برای پاک کردن آن کافیست از کمی آب استفاده شود.

7. الیاف سرقلم

مواد بکار رفته در تولید سرقلم ماژیک وایت برد تأثیر مستقیم در طول عمر و کیفیت رسم خطوط بر روی تخته سفید دارد. ماژیک وایت برد نوک نمدی ساخته شده از موادی مانند نایلون یا پلی استر است که سرقلم این ماژیک به دلیل بافت فشرده از استحکام بسیار خوبی بر خوردار است. در مقابل ماژیک با سرقلم تولید شده از الیاف اسفنجی دارای سرقلمی نرم و منعطف است که نوشتن را آسانتر می کند اما دوام کمتری دارد و در کوتاه مدت سر قلم آن از بین می رود.

8. بو ماژیک وایت برد

برای کسانی که به بوی شدید حساسیت دارند بهتر است به این نکته در هنگام خرید ماژیک وایت برد توجه نمایند. بطور معمول ماژیک وایت برد بر پایه آب بسیار کم بو است و گزینه بسیار مناسبی برای افراد دارای حساسیت به شمار می آید.

9. رنگ ماژیک وایت برد

یکی دیگر از موارد مهم در هنگام خرید ماژیک وایت انتخاب رنگ آن است. رنگ ماژیک وایت برد جهت استفاده در کلاس های آموزشی و جلسات کاری باید پر رنگ انتخاب شود تا حاضرین بصورت واضح بتوانند مطالب را رؤیت نمایند. ماژیک های وایت برد در رنگ های مختلفی تولید می شوند اما پرکاربردترین رنگ در آنها ماژیک وایت برد مشکی، آبی و قرمز است.

این ویژگی ها حتی در هنگام خرید اینترنتی ماژیک وایت برد با توجه به توضیحاتی که برای هر محصول آورده شده می توانید در نظر بگیرید تا انتخابی مناسب را داشته باشید.

 

ویژگی های یک ماژیک وایت برد مناسب

مهم ترین ویژگی که در هنگام خرید ماژیک وایت برد باید به آن دقت شود، خشک نشدن ماژیک در هنگام باز ماندن درب آن در طولانی مدت است! ویژگی مهم دیگر در ماژیک های وایت برد جوهر پر رنگ آن است تا امکان مشاهده مطالب نوشته شده در فاصله دور نیز ممکن شود؛ اما در عین حال کیفیت این جوهر به گونه ای است که به راحتی از روی تخته وایت برد پاک شده و اثری از خود بر جای نگذارد تا به مرور صفحه سفید وایت برد از بین نرود. توجه داشته باشید علاوه بر ویژگی های فوق چنانچه جوهر ماژیک بر پایه آب تهیه شده باشد فاقد بو بوده که این یکی از اصول  استاندارد به حساب می آید و برای سلامتی اهمیت بسزایی دارد همینطور اثر جوهر این نوع ماژیک بر روی دیگر سطوح به راحتی قابل شست و شو است.

 

ماژیک های وایت برد و سلامت

به طور کلی استفاده از ماژیک های وایت برد در مقایسه با گچ از لحاظ شیمیایی و حساسیت های پوستی اثرات مضر کمتری دارند اما در هر حال مواد شیمیایی بکار رفته در ماژیک های وایت برد هم به خودی خود باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شوند و توصیه می شود به هیچ عنوان روی دست کشیده نشده و همینطور با دست پاک نشود.

آیا ماژیک های وایت برد برای سلامتی ضرر دارند؟

به طور کلی استفاده از ماژیک های وایت برد در مقایسه با گچ از لحاظ شیمیایی و حساسیت های پوستی اثرات مضر کمتری دارند.

برای خرید ماژیک وایت برد مناسب چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت؟

کیفیت جوهر نوشتاری، فرم سر قلم و قابلیت پاک شوندگی سریع آن بدون بر جای ماندن ردی بر روی تخته وایت برد.

 

قیمت ماژیک وایت برد

در هنگام خرید آنلاین ماژیک وایت برد امکان مقایسه قیمت ماژیک از برندهای مختلف تجاری را در کنار بررسی دیگر ویژگی های آن خواهید داشت. قیمت ماژیک وایت برد بسته به شرکت تولید کننده و نوع بسته بندی آن متفاوت است. برخی از برندهای نوشت افزار بسته های 2 و 4 رنگ و حتی بیشتر را نیز برای ماژیک وایت برد طراحی کرده اند که شما بتوانید رنگ های متنوعی را در کنار هم داشته باشید. اما ماژیک وایت برد بصورت تک رنگ نیز عرضه می شود که 4 رنگ اصلی مشکی، آبی، سبز و قرمز به نسبت دیگر رنگ ها بیشترین درخواست را در بین مصرف کنندگان دارند.

برندهای معتبر و نامدار تولید ماژیک وایت برد امروزه از جوهرهای فاقد بو در تولیدات خود استفاده می نمایند همینطور برای حفظ سلامتی بیشتر کاربران از کاربرد موادی همچون زایلن، تولوئن و بنزین امتناع می کنند. رعایت چنین استانداردهایی در تولید باعث تفاوت قیمت بین ماژیک های وایت برد تولید شده با نام های تجاری مختلف می شود.

 

بهترین ماژیک های وایت برد در دفتردستک

خرید اینترنتی لوازم تحریر را در فروشگاه اینترنتی دفتردستک به راحتی می‌توانید انجام دهید. در دفتردستک مجموعه متنوعی از ماژیک های وایت برد در رنگ های متنوع بصورت تک و بسته ای عرضه گردیده است که همگی از برندهای نام آشنای خارجی و تولید ایران در زمینه تحریر و نوشت افزار هستند؛ مانند استابیلو (Stabilo)، فابرکاستل (Faber Castell)، استدلر (Steadtler) و کنکو (Canco). تنها شنیدن این نام ها به شما این اطمینان را خواهد داد که محصول انتخابی شما از استانداردهای کافی که ضامن کیفیت و سلامت است برخوردار می باشد.

همچنین شما این امکان را دارید تا سؤالات خود را با تیم مشاورین فروشگاه اینترنتی دفتردستک در میان بگذارید تا در صورت نیاز شما را در انتخاب گزینه ای مناسب راهنمایی نمایند.

 

خرید اینترنتی ماژیک وایت برد با برندهای متنوع از دفتر دستک

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک فروش ماژیک وایت برد از برندهای جهانی نامدار و تولید داخل در بسته بندی ها و رنگ های متنوع با بهترین قیمت در بازار نوشت افزار و تحریر همچون استابیلو (Stabilo)، استدلر (Steadtler)، فابرکاستل (Faber-Castell)، آرت لاین (Artline) و کنکو (Canco) با سهولت امکان پذیر است. با یکبار تجربه خرید لوازم تحریر از فروشگاه دفتر دستک کاربران اطمینان پیدا خواهند کرد که کالا اصل و استانداردی را خریداری کرده اند.