یادداشت چسبان

7
یادداشت چسبان

یادداشت های چسبان در سال 1967 توسط دانشمندی به نام Spencer Silver در ایالات متحده تولید شد و از آن زمان تا کنون مورد استفاده همگان قرار گرفته است. برگه چسبان های کوچک رنگی با یک نوار چسب در پشت آن است که قابلیت چسبیدن بر روی اکثر سطوح را دارد. برند پست ایت Post-it یکی از این نشانگرهای با کیفیت است که قدرت چسبندگی بالایی دارد و به راحتی به هر سطحی میچسبد. همین ایده سبب شد برای اولین بار در ویندوز Sticky Notes نیز برای یادداشت برداری ایجاد شود. از این رو کاربران میتوانند به راحتی یادداشت های روزانه خود را بنویسند، بدون اینکه آنها را به فراموشی بسپارند. رنگ زرد این یادداشت های چسبان به عنوان پیش فرض انتخاب شد و از آن زمان تا کنون مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از یادداشت های چسبان مقرون به صرفه و استفاده از آن بسیار آسان است. طی مطالعاتی که Randy Garner در دانشگاه ایالتی سام هوستون انجام داده است، نشان می دهد که خرید یادداشت چسبان یا Sticky Notes و نوشتن یک پیام بر روی آن سبب جلب توجه و رضایت بیشتر در افراد می شود تا هیچ کاری را فراموش نکنند.

انواع استیک نوت (کاغذ یادداشت چسب دار)

در اینجا می توان از برترین برندهای تولید و فروش کاغذ یادداشت چسب دار بازار جهانی لوازم تحریر به موارد زیر اشاره نمود که مجموعه های متنوعی در طرح و رنگ و اندازه تولید و عرضه می نمایند.

- Post-it

 این شرکت در حدود 50 سال است که در این زمینه فعالیت داشته و بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. کاغذهای پشت چسب دار 3M بسیار با کیفیت و مقاوم با چسبندگی بالایی هستند. جنس تعدادی از این کاغذها ضد آب است و برای مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی این کاغذهای پشت چسبدار از 100% کاغذ بازیافتی ساخته شده است و همچنین چسب استفاده شده 67% گیاهی است. در مجموعه جدید کاغذ پشت چسبدار پست-ایت از خمیر کاغذهای بازیافتی ساخته شده است و چسب استفاده شده در آن تا حدودی گیاهی است. علاوه بر آن به دلیل قدرت چسبندگی برتر می توان این یادداشت ها را چندین بار جابجا کرد و دوباره چسباند تا ضایعات کمتری تولید شود.

- Global Notes

این شرکت به یک تولید کننده آلمانی تعلق دارد که کاغذهای پشت چسبدار با کیفیت بالا و دوستدار محیط زیست تولید میکند. در این کاغذها از یک چسب منحصر بفرد بر پایه آب و بدون حلال استفاده شده است که در فرآیندهای بازیافت راحت تر تجزیه می شود و تولید آن کمترین ضرر را دارد.

- McSquares Stickies

این شرکت تولید کننده استیک نوت با قابلیت استفاده مجدد است. این کاغذهای پشت چسبدار به صورت مربع های محکم و سفید رنگ هستند که قابلیت چسباندن بر روی سطوح صاف و دیوارهای رنگ شده را دارند. این کاغذها به خوبی به سطح می چسبند و به راحتی از سطح جدا می شوند. شما میتوانید به راحتی با آب، گرد و غبار موجود روی این کاغذها را از بین ببرید.

نکات مهم در انتخاب استیک نوت 

قبل از خرید اینترنتی کاغذ یادداشت چسب دار یا استیکی نوت باید به موارد زیر توجه نمود:

  1. باید به تعداد و ابعاد برگه های یادداشت چسبان توجه نمایید و با توجه به نیاز ابعاد مناسب را خریداری نمایید.
  2. توجه کردن به نام تجاری یا همان برند تولید کننده محصول یکی از موارد اصلی و مهم در هنگام خرید است چرا که نشان دهنده کیفیت محصول است.
  3. در هنگام خرید به کیفیت چسب استفاده شده در محصول توجه نمایید چرا که در برخی از محصولات یادداشت چسبان بر روی سطح نمیچسبد و یا به شکل تاب خورده ای روی سطوح قرار می گیرد و قدرت چسبندگی خود را خیلی زود از دست می دهند. البته توجه داشته باشید که اشتباه جدا کردن یادداشت چسبان نقش مستقیم و کلیدی در به وجود آمدن این مسئله دارد!

قیمت استیک نوت 

هنگام خرید آنلاین استیک نوت یا کاغذ یادداشت چسب دار شما امکان مقایسه مجموعه متنوعی از این محصول را به لحاظ ویژگی های ظاهری مانند طرح و رنگ و اندازه و البته کیفیت و قیمت را خواهید داشت. قیمت استیک نوت  بر حسب تعداد برگ، ابعاد و نام تجاری کاملاً متفاوت است. شما بسته به نیازتان می توانید برای ثبت ایده ها و برنامه های کاری خود یکی از محصولات را انتخاب نمایید تا به افکار خود نظم داده و ذهن شما قدرت پردازش اطلاعات جدید را داشته باشد.

خرید اینترنتی استیک نوت با برندهای متنوع از دفتردستک

فروشگاه دفتر دستک با عرضه چند محصول اصلی از برند پست-ایت Post-it شامل انواع کاغذ یادداشت چسبان در اندازه و رنگ های متنوع و فلش چسبان مناسب علامت گذاری شما را در انجام مسئولیت های روزانه یاری می رساند تا بدون نگرانی، کلیه برنامه های کاری خود را پیاده نمایید. همچنین امکان خرید اینترنتی این برند برتر در سراسر ایران برای شما فراهم شده است تا با اطمینان از اصالت و سلامت کالا خرید خود را ثبت نمایید.