دفتر و دفترچه یادداشت

25
دفتر و دفترچه یادداشت

جای تعجب نیست که به دلیل استفاده روزافزون از فناوری در زندگی روزمره همچنین توسعه برنامه هایی که به ما امکان می دهد یادداشت های خود را در چندین دستگاه همگام سازی کنیم، باعث شده تا نوشتن به شیوه سنتی آن که با قلم انجام می شود تا حدودی فراموش شود!

با این حال نگارش در دفتر و یا دفترچه یادداشت جدای از جذابیت ذاتی آن از بسیاری جهات بر روی عملکرد و خلاقیت ذهنی تأثیرگذار است. همین طور دست خط بخشی منحصربفرد از فرهنگ و هویت ما را شامل می شود که نمی توان از آن چشم پوشی کرد؛ در نتیجه داشتن یک دفتر و یا دفترچه یادداشت در کیف و یا روی میز کار نیز بخشی از این هویت به حساب می آید. در ادامه ابین مطلب، اطلاعات و نکات مفیدی را در رابطه با خرید دفترچه یادداشت کسب کنید.

انواع دفتر و دفترچه یادداشت

دفترها به صورت مجموعه ای از کاغذهای به هم متصل شده تولید و ارائه می شوند که اندازه های متفاوتی نیز دارند. در جهانی که صفحه کلید و صفحات لمسی وسایل ارتباطی محسوب می شوند، هنوز هم به دفتر نوت برداری برای یادداشت کردن نیاز است. تفاوت در کیفیت دفاتر به نوع صحافی، نوع جلد، تعداد صفحات،نوع کاغذ و اندازه دفتر (دفتر یادداشت بزرگ، کوچک و متوسط) باز می گردد.

اهمیت یادداشت برداری و نوشتن فهرست کارهای روزانه و برنامه ریزی در ناخودآگاه ذهن برای ارائه بهترین راه حل برای اجرای صحیح و انجام کارهای جاری روزانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما می توانید بسته به نیاز خود، دفتر مورد نظر خود،از جمله دفترچه یادداشت دخترانه بزرگ و کوچک و همچنین دفترچه یادداشت پسرانه را از میان مجموعه متنوعی از طرح ها انتخاب نمایید.

دفتر یادداشت پسرانه در قالب های متنوعی طراحی و تولید می شوند که قالب مربع و مستطیل از عمده ترین آنها است. همچنین صحافی های متنوع یکی از مواردی است که دفاتر را از هم متمایز می کند.

نکات مهم هنگام خرید دفتر و دفترچه یادداشت

به طور معمول دفاتر با کاغذ خط دار جهت نگارش استفاده می شوند و دفاتر با کاغذ ساده و بدون خط مناسب طراحی و رسم هستند. همینطور نوع جلد بکار رفته برای هر دفتر مخاطبین خاص خود را دارد. عده ای دفاتر گالینگور یا همان جلد سخت را ترجیح می دهند، چرا که اعتقاد دارند عمری طولانی تر دارند و برخی جلد نرم را ترجیح می دهند، چرا که منعطف هستند و راحتتر در کیف با ابعاد مختلف جا می شوند. اندازه های متعارف در تولید دفتر A4, A5 و A6 است.

یکی دیگر از موارد مهم که در هنگام خرید دفتر و دفترچه یادداشت باید مورد توجه قرار گیرد، نوع صحافی آن است. حداقل 12 روش صحافی وجود دارد که هر کدام موافقان و مخالفان خاص خود را دارند. برخی از اتصالات از دوام بیشتری برخوردار است و به همین دلیل محبوب تر است. برخی از انواع صحافی امکان این را دارد دفتر هنگام باز شدن کاملاً صاف بر روی سطح قرار گیرد. برخی از صحافی ها نیز ظاهر بسیار جذابی دارند.

از انواع صحافی که بیشترین استفاده را در تولید دفتر و دفترچه یادداشت دارند می توان از موارد زیر نام برد:

- صحافی جلد سخت

نام دیگر آن صحافی گالینگور است که در آن صفحات داخلی با تفکیک تعداد به هم دوخته شده و در انتها با چسب به جلد سخت یا جلد گالینگور متصل می شوند. در این نوع از صحافی با باز شدن دفتر بر روی میز، به صورت صاف قرار می گیرد و شما به همه زوایای دفتر نکته برداری و یا معمولی در هنگام نوشتن مسلط خواهید بود. دفاتری که با این روش تولید می شوند بسیار بادوام هستند اما هزینه بزرگترین مسئله در این روش است!

قیمت دفتر و دفترچه یادداشت با جلد گالینگور یا سخت به همین دلیل از دیگر دفاتر بالاتر است.

- صحافی کامل

در این نوع از صحافی معمولاً از جلد کاغذی سنگین یا مقوا استفاده می شود. جلد و صفحات داخلی با یک چسب فوق العاده محکم به هم متصل می شوند. این روش در مقایسه با صحافی جلد سخت یا گالینگور یک گزینه کاملاً اقتصادی و مقرون بصرفه است.

- صحافی منگنه

مناسب دفتر و دفترچه یادداشت هایی است که دارای صفحات داخلی کمی هستند. یک صحافی بسیار ارزان قیمت و مقرون بصرفه است اما با طول عمر کوتاه! دوام دفتر کمتر است و جلد و صفحات به راحتی آسیب می بینند.

قیمت دفتر و دفترچه یادداشت

هنگام خرید اینترنتی دفتر و دفترچه یادداشت (شامل دفتر یادداشت طرح دار، دفتر یادداشت اداری، لوکس و ... ) شما امکان مقایسه انواع دفتر به لحاظ کیفیت و ویژگی و البته قیمت را خواهید داشت. قیمت دفترچه یادداشت کوچک، بزرگ و متوسط همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، بسته به نوع کاغذ و صحافی متفاوت است. در فروشگاه دفتر دستک دفاتر از برندهای متنوع تولید داخل و وارداتی با طراحی های منحصربفرد و کیفیت کاغذ و صحافی عالی و قیمت های مناسب عرضه شده است. شما بسته به نیازتان می توانید برای ثبت ایده ها و برنامه های کاری خود یکی از محصولات را انتخاب نمایید تا به ذهن و افکار خود نظم داده تا ذهن شما قدرت پردازش اطلاعات جدید را داشته باشد.

خرید دفتر و دفترچه یادداشت با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک امکان خرید دفتر یادداشت لوکس، ساده، طرح دار و ... با تنوع بسیار جهت کاربردهای مختلف فراهم است. از نمونه های ارائه شده  می توان از موارد زیر نام برد:

دفاتر مولسکین (Moleskine) به عنوان مجموعه ای کلاسیک و لوکس از نسل بزرگان اهل فرهنگ و هنر در رنگ ها و مجموعه های متنوع ارائه شده است. یکی از ویژگی های مهم دفتر مولسکین کیفیت بی نظیر کاغذ آن است که کرم رنگ بوده و به گونه ای تولید شده است که با هر ابزار نگارشی که می نویسید، ردی از قلم شما بر پشت کاغذ باقی نمی ماند. رنگین کمان دفترهای مولسکین هر بیننده ای را هیجان زده کرده و با خود به دنیای افسانه ها می برد. دفاتری که با داشتن یک پاکت کاغذی در پشت جلد در حقیقت همچون صندوقچه ای امن برای ثبت و نگهداری ایده های شما عمل می کنند و دیگر نگران گم شدن کاغذهای کوچک یادداشت خود نیستید!

از دیگر برندهای لوکس با طراحی و بسته بندی خاص می توان از لاتن (Laton) نام برد. مجموعه ای با دفاتری خاص و منحصربفرد که کاملا متمایز طراحی و تولید شده است. دفتری با کاغذهای ابریشمی و لطیف که با آن می توانید تفاوت را احساس کنید. دفاتر لاتن با کاغذهای خط دار، بدون خط، شطرنجی و نقطه ای مجموعه ای کامل و بسیار کاربردی را عرضه می نماید.

برخی دفاتر صحافی سیمی یا (فنری) دارند و به راحتی می توان یک کاغذ را از بین آن جدا نمود. دفترچه های یادداشت پاپکو (Papco) و پیکاردو (Picardo) نمونه های با کیفیت و مطلوبی از این نوع صحافی هستند و برخی دیگر تحت عنوان دفاتر کلاسوری شناخته می شوند که قابلیت اضافه کردن و کم کردن کاغذ در این دفاتر به راحتی میسر است مانند دفاتر کلاسوری پاپکو (Papco). این گونه دفاتر بسیار مطلوب و مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان هستند.

پاپکو (Papco) همچنین با تولید دفاتر کلاسیک مدیریتی با جلد گالینگور و روکش چرم مصنوعی و کاغذی کرم رنگ با بافتی ابریشمی دفتری متفاوت جهت استفاده در شرکتها و سازمانهای طراحی و تولید نموده است که با توجه به اینکه قیمت دفتر یادداشت این برند مناسب است، مخاطبین بسیاری را مجذوب خود کرده است.

همیشه بر روی میز کار خود نیاز به دفتری داریم که برنامه ها و پیام های کاری روزانه خود را سریع و راحت در آن بنویسیم، چرا با یادداشت نمودن وظایف و کارهای روزمره، بخش بزرگی از ذهن که صرف به خاطر سپاری و حضور ذهن داشتن در مورد کارهای روزمره است به صورت کامل آزاد می شود و کارها با کیفیت مطلوب و به ترتیب انجام خواهند شد که دفاتر برند شوالیه (Chevalier) با طراحی عمودی و کاغذی با بافت نرم و ابریشمی به رنگ سفید و وزنی سبک گزینه ای بسیار کاربردی و مناسب برای شما خواهد بود که قطعا از خرید دفترچه یادداشت و دفتر از این نوع پشیمان نخواهید شد.

فروش دفتر و دفترچه یادداشت خاص و با کیفیت تخصص ما است.

faq
پرسش های متداول

برای دفتر اندازه A5 معادل 14.8x21 سانتیمتر و برای دفترچه یادداشت اندازه A6 معادل 10.5x14.8 سانتیمتر محبوب ترین و پرکاربردترین اندازه ها هستند.

جلد دفتر و دفترچه یادداشت مرغوب و با کیفیت مقاوم بوده تا در گذر زمان و در شرایط آب و هوایی مختلف از صفحات دفتر و دفترچه یادداشت محافظت نماید. در این میان دفتر و دفترچه یادداشت با جلد گالینگور یکی از گزینه های مرغوب است. همچنین نوع کاغذ بکار رفته و گرماژ آن در کیفیت تولید دفتر و دفترچه یادداشت نیز بسیار حائز اهمیت است. کاغذ فاقد اسید با بافت نرم و ابریشمی لذت نوشتن را بیشتر می کند.