نوک اتود

31
نوک اتود

اتود نوشت افزاری مکانیکی است که از چند دهه قبل تا به امروز جایگزین مدادهای چوبی شده و بسیار مورد استقبال دانش آموزان و دانشجویان قرار گرفته است. مداد مکانیکی و مغزی آن در واقع دو عضو جدایی ناپذیر هستند که وجود هر یک لازمه داشتن دیگری است. زمانی که نوبت به انتخاب نوک اتود می رسد مواد تشکیل دهنده سرب میتواند به شما تفاوت های یک تجربه لذت بخش با بهترین مغزی و در مقابل تجربه ای کاملاً متوسط را نشان دهد! پس در هنگام خرید نوک اتود آنچه به شما در انتخاب مغزی کمک بزرگی میکند، توجه به شرکت تولید کننده و یا همان برند کالا است. در ابتدا و قبل از خرید مداد مکانیکی اگر به میزان سختی و ضخامت نوشتاری مغزی اتود توجه کنید، میتوانید به طور مؤثرتری از اتود خود استفاده کنید. همچنین یادداشت برداری با یک ضخامت نوشتاری ظریف ممکن است در طول کارهای شما اختلال ایجاد کند و در مقابل در هنگام استفاده از ضخامت نوشتاری ضخیم ممکن است در رسم جزئیات اختلال ایجاد نماید. پس داشتن آگاهی کافی در مورد نوک اتود میتواند از بسیاری اشتباهات جلوگیری نماید.

انواع نوک اتود

اگر به دنبال خرید اینترنتی نوک اتود مناسب برای مداد مکانیکی خود هستید، و یا قصد امتحان کردن نوک اتود با ضخامت نوشتاری جدید را دارید پس بهتر است این مطلب را مطالعه کنید. نوک اتود بر حسب ضخامت نوشتاری و درجه سختی تقسیم بندی می شوند.

- ضخامت نوک اتود

ضخامت 0.3 میلیمتر: این قطر نوشتاری جزء نازک ترین ضخامت ها محسوب می شود. این ضخامت برای طراحی و یا نوشتن به هیچ عنوان مناسب نیست اما برای نوشتن و یا کشیدن جزئیات در یک اثر هنری کاملاً مناسب است.

ضخامت 0.5 میلیمتر: این قطر نوشتاری یکی از متداول ترین ضخامت های نوشتاری محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد. این ضخامت فقط برای نیازهای نوشتاری و طراحی شما ساخته شده است.

ضخامت 0.7 میلیمتر: این قطر نوشتاری تقریباً ضخیم محسوب می شود. این ضخامت معمولاً توسط دانشجویان و یا برای نویسندگان برای نوشتن متن های طولانی استفاده می شود.

ضخامت 0.9 میلیمتر: این قطر نوشتاری جزء ضخیم ترین گزینه ها محسوب می شود. این قطر کیفیت نوشتاری نرم و روان دارد و از مقاومت بالایی برخوردار است. بیشترین مورد استفاده از این ضخامت برای استفاده کسانی است که به جدول، سودوکو و درست کردن پازل ها علاقه زیادی دارند. برای اولین بار سازندگان مغزی اتود از این قطر نوشتاری استفاده کردند چرا که در هنگام نوشتن به شما امکان نوشتن خطوط ضخیم را می دهد.

علاوه بر ضخامت های نوشتاری ذکر شده در قسمت بالا قطر های نوشتاری 0.2-0.35-0.4 میلیمتر که جزء نازک ترین ضخامت های نوشتاری محسوب می شوند موجود است. همچنین اگر بخواهیم جلو برویم و به ضخامت های ضخیم تر برسیم میتوانیم قطرهای نوشتاری 1.3- 2- 3.2- 4 و نهایت 5.6 نام ببریم. این مجموعه جزء ضخیم ترین قطر نوشتاری در سراسر جهان هستند که معمولاً طراحان و هنرمندان و یا مهندسان برای بعضی از امور نقشه کشی از این ضخامت ها استفاده می کنند.

- درجه سختی نوک اتود

بیشتر تولید کنندگان در انگلیس از سیستم درجه بندی HB استفاده میکنند. این درجه از سرب به دلیل مقاومت بالایی که دارد بیشتر برای کشیدن نقشه و طراحی استفاده می شود. اما حرف B نشان دهنده نرم ترین درجه سرب است. این سرب به دلیل ماهیتی که دارد بیشتر خطوط سنگینی روی کاغذ ایجاد میکند و اغلب توسط هنرمندان استفاده می شود.

امروزه بیشتر مدادهای رایج در بازار دارای درجه سختی و نرمی 2B،B ،HB ، H و 2H هستند. میتوان اینگونه عنوان کرد که B نشانگر درجه نرمی است. در این طیف درجه گرافیت به کار رفته از میزان رس بیشتر است و هر چقدر عدد کناری بالاتر رود نرمی و تیرگی مغزی بیشتر میشود. مغزی های B حرکتی بسیار روان بر روی کاغذ دارند و در عوض نسبت به پاک کن جواب دهی بهتری دارند. درجه ای که بین سخت و نرم وجود دارد HB نام دارد و برای نوشتن گزینه بسیار مناسبی است و این درجه بیشتر مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد. در انتها درجه سختی را با حرف H نمایش میدهند که در این طیف میزان نسبت رس از گرافیت بسیار بیشتر است و هر چقدر عددی که در کنار این حرف می آید بزرگتر باشد، سختی مغزی بیشتر است و اثر کمرنگ تری را بر روی کاغذ برجای میگذارد.

نکات مهم در انتخاب نوک اتود

قبل از خرید آنلاین نوک اتود به نکات زیر توجه فرمایید.

- توجه به نام تجاری و پیشینه شرکت تولید کننده

- توجه به ضخامت نوشتاری مورد نیاز

- توجه به درجه سختی مورد نیاز

- توجه به هدف خود و اینکه برای چه اتودی نیاز به خرید مغزی دارید. آیا تنها برای نوشتن از اتود استفاده می کنید یا برای رسم و نقشه کشی؟

قیمت نوک اتود

هنگام خرید آنلاین نوک اتود شما امکان مقایسه مجموعه متنوعی از این محصول را به لحاظ ویژگی های ظاهری مانند تعداد، ضخامت، درجه سختی و البته کیفیت و قیمت را خواهید داشت. قیمت نوک اتود بر حسب تعداد مغزی، اندازه و نام تجاری کاملاً متفاوت است. شما بسته به نیازتان می توانید یکی از محصولات را انتخاب نمایید.

خرید اینترنتی مغزی اتود با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک مجموعه متنوعی از نوک اتود از برندهای نامدار تولید لوازم تحریر و نوشت افزار مانند فابرکاستل (Faber-Castell)، استدلر (Staedtler)، استابیلو (Stabilo)، کاوکو (Kaweco)، لاتن (Laton)، استورم (Storm)، اونر (Owner)، روترینگ (Rotring) و گرافیک (Graphic) در قطرهای نوشتاری متنوع ارائه شده است که دارای کیفیت بسیار مطلوب و مقاوم در برابر فشار و شکنندگی هستند. شما می توانید با خیال آسوده از اصالت کالا و سلامت فیزیکی آن یک خرید آنلاین مطمئن داشته باشید. این یک شعار نیست تنها کافیست یکبار امتحان کنید!