مداد طراحی

6
مداد طراحی

مداد طراحی از قدیمی ترین و ساده ترین وسایل طراحی است. مغزی مداد از ماده ای به نام گرافیت ساخته شده که دارای درجه سختی و نرمی است. درجه سختی با حرف H و درجه نرمی با حرف B نشان داده می شود. مداد HB درجه سختی و نرمی متوسطی دارد که این مدل بیشتر مورد پسند عموم قرار می گیرد. در کنار هر یک از این حروف عددی قرار دارد که هرچه عدد بزرگتر باشد، در نتیجه درجه سختی و نرمی مداد بیشتر خواهد بود.

مدادهایی که حرف B روی بدنه آن نوشته شده باشد دارای نوکی پهن تر نسبت به سایر مدادها هستند، نوک آنها کاملاً مشکی و پر رنگ است و هنگام استفاده از این مداد طراحی متوجه نرمی نوک آن می شوید. این نوع مداد های طراحی برای سطوح گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

مدادهای طراحی که حرف H روی بدنه آنها نوشته شده باشد دارای نوکی نازک تر نسبت به سایر مداد ها بوده و نسبتاً اثر کمرنگی بر جای می گذارند. هنگامی که با این نوع مدادها طراحی می کنید، متوجه زبری و خشکی آن می شوید. عمدتاً این نوع مداد برای اجرای جزئیات در یک اثر مناسب است.

در کنار مداد طراحی ساده، مداد فشاری و مکانیکی طراحی نیز با ضخامت های نوشتاری 2 تا 5.6 میلیمتر و با مغزی نرم با ضخامت های متنوع نیز تولید و عرضه شده است. این مدل مداد طراحی نقاشی مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته است. یکی از بهترین مدادهای طراحی موجود در بازار مداد طراحی فابر کاستل است.

در یک طراحی حرفه ای، به طور همزمان جهت اجرای جزئیات مختلف، نیاز به خرید مداد طراحی حرفه ای با درجه های سختی متنوع دارید، تا بتوانید بافت های متنوعی را در اثر خود اجرا نموده و به آن عمق دهید.

قیمت مداد طراحی

قیمت مداد مناسب طراحی برای انواع برند ها متفاوت است. اگر قصد خرید مداد طراحی به صورت اینترنتی را دارید، در فروشگاه اینترنتی دفتردستک مجموعه متنوعی مداد طراحی و مغزی از برندهای معتبر و شناخته شده در جهان از جمله کاوکو (Kaweco)، استابیلو (Stabilo)، استدلر (Staedtler)، مداد طراحی فابرکاستل (Faber-Castell) با درجه سختی متنوع عرضه گردیده است.

تمامی کالاها دارای اصالت و سلامت فیزیکی بوده و شما می توانید با خیالی آسوده و مطمئن خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

faq
پرسش های متداول

بهترین مداد طراحی با درجه سختی HB ، 2B، 6B و 9B است و خرید این موارد بصورت تکی به مراتب بهتر از خرید یک مجموعه کامل مداد طراحی است که اکثر آنها هرگز استفاده نمی شوند!

از بهترین برندهای مداد طراحی برای مبتدیان و حرفه ای ها می توان مداد طراحی کاوکو، فابرکاستل، استدلر و ... نام برد.

کاوکو به عنوان برند لوکس در زمینه تولید مداد فشاری طراحی نامی شناخته شده و کاملاً حرفه ای است که به دلیل جنس بدنه و عملکرد دائمی آن قیمت قابل توجهی دارد و از حداقل 1 میلیون تومان شروع می شود و مناسب افراد حرفه ای است و در مقابل مداد طراحی گلد فابرکاستل با بدنه چوبی است که هم با کیفیت است و هم قیمت بسیار مناسبی دارد و برای هر دو گروه مبتدی و حرفه ای یک انتخاب مطمئن بشمار می رود.