مداد طراحی

4
مداد طراحی

مداد طراحی از قدیمی ترین و ساده ترین وسایل طراحی است. مغزی مداد از ماده ای به نام گرافیت ساخته شده که دارای درجه سختی و نرمی است که درجه سختی با حرف H و درجه نرمی با حرف B نشان داده می شود و مدادی که دارای حرف HB باشد درجه سختی و نرمی متوسطی دارد که این مدل بیشتر مورد پسند عموم قرار می گیرد. در کنار هر یک از این حروف عددی قرار دارد که هرچه عدد بزرگتر باشد در نتیجه درجه سختی و نرمی مداد بیشتر است.

مدادهایی که حرف B روی بدنه آن نوشته شده باشد دارای نوکی پهن تر نسبت به سایر مدادها هستند، نوک آنها کاملاً مشکی و پر رنگ است و هنگام استفاده از این مداد طراحی متوجه نرمی نوک آن می شوید. این نوع مداد طراحی برای سطوح گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

مدادهایی که حرف H روی بدنه آن نوشته شده باشد دارای نوکی نازک تر نسبت به سایر مداد ها هستند و نسبتاً اثر کمرنگی بر جای می گذارند. وقتی با این نوع مدادها طراحی می کنید متوجه زبری و خشکی آن می شوید و عمدتاً این نوع مداد برای اجرای جزئیات در یک اثر مناسب است.

در کنار مداد طراحی ساده، مداد فشاری و مکانیکی طراحی نیز با ضخامت های نوشتاری 2 تا 5.6 میلیمتر دارای مغزی نرم با ضخامت های متنوع نیز تولید و عرضه گردیده است که مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته است.

در یک طراحی حرفه ای بطور همزمان جهت اجرای جزئیات مختلف در اثر نیاز به مداد طراحی با درجه های سختی متنوع دارید تا بتوانید بافت های متنوعی را در اثر خود اجرا نموده و به آن عمق دهید.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک مجموعه متنوعی از مداد طراحی و مغزی از برندهای معتبر و شناخته شده در جهان از جمله کاوکو (Kaweco)، استابیلو (Stabilo)، استدلر (Staedtler)، فابرکاستل (Faber-Castell) با درجه سختی متنوع عرضه گردیده است.

تمامی کالاها دارای اصالت و سلامت فیزیکی هستند و شما می توانید با خیالی آسوده و مطمئن خرید خود را بصورت آنلاین انجام دهید.