با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

دفتر طراحی

تنظیم جهت نزولی

   

8 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

8 آیتم

توضیحات:

دفتر طراحی:

یکی از وسایل ضروری و اصلی برای طراحان داشتن یک دفتر طراحی با استانداردهای متناسب است. به طور کلی کسانی که به طراحی کردن علاقه زیادی دارند می توانند برای به تصویر کشیدن تصورات ذهنی خود از این دفاتر استفاده کنند. اما باید در انتخاب یک دفتر طراحی استاندارد به چند نکته توجه داشت.

اولین و مهم ترین نکته در انتخاب دفتر طراحی کاغذ استفاده شده در آن است. به طور معمول کاغذ دفاتر نقاشی 80 گرمی هستند و از اینرو برای استفاده طراحان مناسب نیستند اما کاغذ دفاتر طراحی به طور معمول 120 گرمی هستند که برای استفاده با رنگ روغن، آکریلیک و حتی آبرنگ مقاومت بالایی دارند. این کاغذها در گرماژ متفاوت با انواعی از بافت ها هم به صورت یکنواخت و برجسته تولید می شوند. کاغذهایی که بافت یکنواختی دارند مناسب برای نقاشی با مداد رنگی، راپید، خودکار یا مدادهای طراحی هستند. پس با توجه جنس کاغذ به کار رفته در دفاتر انتخاب کنید که هر دفتر را برای چه کاری در نظر گرفته اید آن را خریداری کنید.

شاید دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید صحافی دفتر طراحی است. صحافی که بیشتر در دفاتر طراحی مورد استقبال طراحان قرار می گیرد صحافی دوختی است. در این روش همانند دفاتر منگنه ای از همان مسیر منگنه ورق ها به هم دوخته می شود. برخلاف صحافی منگنه ای در مدل دوختی ورق‌ های بیشتری می ‌توانند در یک دفتر جای بگیرند. این گونه دفتر مناسب افرادی است که به دنبال دفتری مسطح و دارای صحافی قوی هستند همچنین تمایل دارند دفتر را 180 درجه باز کنند و از تمام سطح دفتر استفاده کنند.

سایز دفاتر براساس استاندارد (ISO 2016) است. دفاتر طراحی بر اساس نیاز هر فرد در اندازه های متفاوت تولید می شوند. اما اندازه معمول دفتر طراحی از A4 تا A3 یا B4 و B3 است.

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک شما می توانید از دو برند معتبر و سرشناس لاتن (Laton) و بُن (Basenotes) در حوزه تولید دفتر یادداشت و دفتر طراحی محصولات متنوع و با کیفیتی را خریداری نمایید. این دفاتر با توجه به تمام استانداردهای لازم تولید شده اند. دفتر طراحی لاتن با کاغذ 110 گرم کاملاً مناسب طراحی با مدادهای طراحی، مداد رنگی، خودکار و روان نویس است اما دفتر بُن با کاغذ 180 گرم با تراکم بافت بسیار که تمام مراحل تولید آن به صورت دستی صورت گرفته است قابلیت استفاده برای رنگ روغن، آکریلیک، آبرنگ و گواش را دارد و رنگ به هیچ عنوان به صفحات زیرین نفوذ نمی کند و کاغذ با مقاومت بالایی که دارد در هنگام استفاده از مواد رنگی سنگین از هم پاشیده نمی شود! که این خود یک ویژگی برتر نسبت به دیگر محصولات به حساب می آید.