با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

خودکار

تنظیم جهت نزولی

   

45 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

45 آیتم

توضیحات:

خودکار:

خوش خطی برای همه ما مهم است و برای برخی که بیشتر از بقیه با نوشتن سر و کار دارند و دست خط آنها بیشتر در معرض دید افراد قرار می‌گیرد اهمیت بالاتری نیز دارد. شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید اما یکی از موارد مهمی که در چگونه دیده شدن خط اهمیت دارد وسیله ‌ای است که با آن می ‌نویسید.

شاید امروزه کمتر کسی باشد که در جیب یا کیف خود خودکار یا روان نویس نداشته باشد. یکی از ملزومات این روزهای بشر خودکار است که تقریباً همه جا کاربرد دارد.

خودکار نوک‌ ساچمه ‌ای یا به ‌زبان عام همان خودکار دارای یک لوله درونی است همراه با جوهر خمیری که با چرخش ساچمه یا گوی کوچک فلزی از جنس برنج، فولاد یا تنگستن کربید با قطر 0،5 الی 1 میلیمتر در زمان استفاده اثر از خود به جای می گذارد.

خودکار از سه قسمت اصلی تشکیل شده‌است:

- ساچمه در نوک و محل برخورد با کاغذ

- بدنه نگهدارنده ساچمه

- مخزن جوهر خمیری

خودکار نامناسب باعث درد مچ دست و انگشتان می ‌شود. از ویژگی ‌های یک خودکار خوب برای نوشتن ‌های طولانی مدت می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

- خودکارهای با سطح مقطع سه‌گوش از خودکارهای با سطح مقطع دایره ‌ای خوش دست تر هستند همانند طراحی ارگونومیک بکار رفته در خودکارهای استدلر (Steadtler)

- خودکارهایی که دارای پوشش لاستیکی نرم هستند باعث ناراحتی انگشتان نمی ‌شوند. همانند خودکارهای یونی بال (Uniball) و خودکار طرح اسپید ایکس فابرکاستل (Faber-Castell)

- افرادی که به هنگام نوشتن خودکار را زیاد فشار می‌ دهند معمولاً در انگشت اشاره خود احساس درد می‌ کنند. در این صورت باید از خودکارها با پوشش لاستیکی نرم و یا سیلیکون استفاده کنند همانند خودکارهای ژله ای ساراسا زبرا (Zebra sarasa)

- خودکار خوب به گونه ‌ای است که قد و اندازه مناسب دارد و به راحتی در دست قرار می ‌گیرد . همانند خودکارهای طرح اکسل و پالت و پوینت بال استابیلو (Stabilo)

خوکارهای مصرفی به لحاظ طراحی ظاهری بسیار متنوع و رنگارنگ هستند و مهمترین ویژگی آنها قیمت مناسب آنهاست مانند خودکار بیک (Bic) تا به راحتی بتوانید آن را به دوست و یا همکار خود هدیه دهید و یا در اثر دغدغه زیاد از گم شدن آن نگران نشوید!

بطور معمول خودکارهای مصرفی قابلیت تعویض مغزی را ندارند چرا که استراتژی طراحی و تولید آنها بر این اساس است که بصورت مدام مصرف کنندگان خرید خود را تجدید نمایند؛ همچنین وزن خودکار سبک بوده تا در هنگام نوشتن به مچ دست آسیبی نرسد. بهترین برندهای تولید کننده خودکار در جهان با طراحی بدنه استاندارد جهت سلامت دستان در نوشتار طولانی مدت و مغزی های نرم و روان بدون قطعی و پخش شدن عبارتند از: استدلر، استابیلو، فابرکاستل، یونی بال، زبرا و حتی در تولیدات داخلی می توان از برندهای کنکو (Canco)، استایلیش (Stylish) و فابل (Fabl) نام برد.