با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

پاستل

تنظیم جهت نزولی

   

19 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

19 آیتم

توضیحات:

پاستل:

پاستل یکی دیگر از ابزارهای نقاشی است که در دو گونه پاستل روغنی و پاستل گچی عرضه می گردد. رنگ های زنده و روشن، ساختار نرم و مخملی همه اینها پاستل را از سایر ابزار نقاشی متمایز می کند.

پاستل روغنی از ترکیب موم یا WAX، چسب روغن و رنگدانه تولید می شود که دارای قدرت پوشانندگی بالا و قابلیت ترکیب پذیری رنگ دارد و هرگز خشک نمی شود و به همین دلیل پایدارتر از دیگر انواع پاستل هستند. آثار خلق شده با پاستل روغنی به راحتی لک نمی شوند و این خود یک ویژگی قابل توجه است همچنین پاستل روغنی به راحتی خرد نمی شود و در هوا پراکنده نمی شود.

کیفیت رنگی ایجاد شده با پاستل روغنی انعکاسی مخملی از رنگ است که حتی جلوه ای سه بعدی را به اثر هنری خلق شده می دهد. بطور عمده پاستل روغنی بصورت استوانه گرد و با یک پوشش کاغذی تولید و عرضه می گردد.

نوع دیگر پاستل، پاستل گچی یا سخت است که نسبت به پاستل روغنی دارای بافتی سخت تر است. پاستل گچی به راحتی بر روی زمینه کاغذ و یا مقوا نمی چسبد و قدرت پوشانندگی کمتری دارد. به دلیل ساختار پودری و غبارگونه پاستل گچی بعد از کار نیاز است که از فیکساتیو (Fixative) و یا تثبیت کننده برای ثبات رنگ روی زمینه استفاده شود و یا کار در قاب شیشه ای نگهداری شود همچنین به دلیل اینکه غبار رنگ در هوا و یا زمین پخش می شود یکی از نکات مهم در پاستل گچی نیز استفاده از رنگدانه های غیر سمی در تولید آن است.

عموماً از پاستل گچی بر روی کاغذ و یا مقوا رنگی بافت دار استفاده می شود و نحوه درست کار کردن با این پاستل این است که کار با رنگ های روشن شروع شده و با رنگ های تیره به اتمام می رسد. پاستل گچی عمدتاً با قالب مکعب مستطیل و یا استوانه تولید می شود که دارای یک پوشش کاغذی نیز است.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک مجموعه ای متنوع از پاستل روغنی و پاستل گچی از برندهای نامدار جهانی در زمینه تولید ابزار هنری مانند استابیلو (Stabilo)، استدلر (Steadtler)، فابرکاستل (Faber-Castell) و پریمو (Primo) و همچنین برندهای ساخت و تولید ایران مانند آرت لاین (Artline) و آریا (Arya) ارائه شده است که همگی آنها دارای ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی هستند.