راپید مهندسی

6
راپید مهندسی

راپید یا روان نویس مهندسی با سرقلم فلزی و یا نوک نمدی ابزاری تخصصی مناسب مهندسان، معماران و گرافیست ها است که می توانند بواسطه آن خطوطی با عرض ثبت و بسیار دقیق رسم نمایند. قلم راپید دارای مخزن جوهر قابل شارژ است که با جوهر مخصوص راپید در رنگ های متنوع می توان آن را شارژ نمود.

قلم راپید و روان نویس مهندسی در زاویه ثابتی از کاغذ نگه داشته می شود و برای رسم خطوط با ضخامت یکسان مناسب است نه برای خط خطی کردن!

انواع راپید مهندسی

مهندسین و معماران در هنگام رسم نقشه های فنی با دست نیازمند ابزاری هستند تا خطوطی یک دست با ضخامت یکسان را بتوان با آن ترسیم کرد. راپید مهندسی با نوک های سوزنی عرضه می شوند تا بطور دقیق در امتداد لبه خط کش و شابلون قرار گیرند. خرید راپید مهندسی در اصل برای رسم فنی در نظر گرفته شده اما دقت و کیفیت بالای این نوع قلم باعث جلب نظر و اعتماد هنرمندان بسیاری شده است تا در خلق اثر هنری خود از راپید مهندسی نیز در کنار دیگر انواع لوازم هنری و نوشت افزار استفاده نمایند بخصوص که راپید مهندسی با قطر نوشتاری بسیار متنوع از 0.03 تا 1.5 میلیمتر تولید و عرضه می شود و امکان رسم خطوط بسیار نازک تا ضخیم را دارد.

فروش راپید مهندسی در دو نوع صورت می گیرد:

- راپید مهندسی نوک فلزی

سر قلم این نوع راپید شامل یک استوانه فلزی باریک و ظریف است که یک سیم بسیار نازک در میان این استوانه فلزی قرار دارد که برای رساندن جوهر به نوک راپید است و به دلیل مکانیزم بکار رفته در آن لازم است قلم بصورت عمودی بر سطح کاغذ قرار گیرد. طرح استوانه ای سر قلم امکان رسم خطوط یکدست و بسیار دقیق را در هر جهت فراهم می کند. این نوع راپید معمولاً قابلیت شارژ دارد و با جوهر راپید می توان مخزن جوهر را مجدداً شارژ نمود.

- راپید مهندسی نوک نمدی

سر قلم این نوع راپید از الیاف فشرده سوار شده بر یک پایه فلزی است که همانند راپید مهندسی نوک فلزی دارای قطر نوشتاری متنوع است. اما این نوع راپید مهندسی قابلیت شارژ ندارد. این نوع راپید را می توان در زاویه های دیگر به جز عمودی نیز جهت رسم استفاده نمود به همین دلیل می توان خط را با کمی تغییر در ضخامت آن رسم کرد.

نکات مهم در انتخاب راپید مهندسی

در هنگام خرید اینترنتی راپید مهندسی لازم است که با مجموعه ای از ویژگی ها و قابلیت های انواع راپید آشنایی شویم تا بتوانیم انتخابی درست و کاربردی داشته باشیم.

- مقاومت و استحکام سر قلم راپید

راپید مهندسی نوک فلزی دارای مقاومت و دوام بیشتری نسبت به راپید نوک نمدی است که در نتیجه عمر آن را طولانی تر می کند اما نیاز به تمیز کردن و شست و شو مداوم دارد تا جوهر در سر قلم خشک نشده و به آن آسیب نرساند. فرم سرقلم راپید نوک فلزی تغییر نمی کند و دچار فرسایش نمی شود اما راپید نوک نمدی در اثر استفاده مداوم و فشار به مرور دچار فرسایش می شود.

- قابلیت شارژ دوباره راپید

یکی از ویژگی های مثبت برای خرید راپید مهندسی قابلیت شارژ دوباره آن است. برای افرادی که بصورت مداوم از ماژیک راپید برای رسم و یا طراحی استفاده می کنند انتخاب راپید مهندسی نوک فلزی که دارای قابلیت شارژ توسط مخزن جوهر است مقرون بصرفه تر خواهد بود. توجه داشته باشید راپید مهندسی نوک نمدی قابلیت شارژ ندارد.

- قیمت خرید راپید

با توجه به قیمت متفاوت راپید مهندسی نوک فلزی و راپید مهندسی نوک نمدی مهم است تا قبل از انتخاب بودجه مورد نظر برای خرید خودکار راپید را مشخص نمایید.

قیمت راپید مهندسی

همانند محصولات دیگر قیمت راپید مهندسی نیز به عواملی مانند نام تجاری، نوع سر قلم راپید و حتی قطر نوشتاری آن وابسته است. خرید راپید مهندسی نوک فلزی با توجه به قابلیت های آن مانند امکان شارژ دوباره و همچنین دوام و مقاومت بیشتر سر قلم نیازمند صرف بودجه بیشتری نسبت به راپید نوک نمدی است. راپید نوک نمدی با توجه به ویژگی های آن و قیمت پایین تر نسبت به راپید نوک فلزی انتخاب مناسب برای افرادی است که برای مدت زمان محدود و یا انجام پروژه ای خاص نیازمند استفاده از این نوع قلم هستند.

خرید اینترنتی راپید مهندسی با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتردستک از هر دو نوع راپید مهندسی مجموعه های متنوعی ارائه شده است. برای خرید قلم راپید دائم و قابل شارژ می توانید از برند جهانی تولید تخصصی ابزار رسم روترینگ (Rotring) و ریستور (Rystor) محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

راپید روترینگ با نوک فلزی و روان نویس راپیدی ریستور با بیش از 10 قطر نوشتاری مختلف در فروشگاه دفتردستک عرضه شده اند. همچنین در کنار قلم راپید وسایل جانبی آن مانند جوهر راپید روترینگ در 5 رنگ متنوع مشکی، سفید، آبی، سبز و قرمز به همراه محلول تمیز کننده و ظرف مخصوص شست و شوی سر قلم راپید نوک فلزی از برند روترینگ عرضه شده است تا با خاطری آسوده خرید خود را انجام دهید تا در کمترین زمان ممکن برای شما ارسال شود.

فروشگاه دفتردستک اصالت و سلامت فیزیکی کلیه کالاهای عرضه شده را ضمانت می نماید.