تخته شاسی

2
تخته شاسی

تخته شاسی یک صفحه نازک اما در عین حال مقاوم و محکم است که در قسمت بالای آن یک گیره برای ثابت نگهداشتن کاغذ قرار دارد. شما تنها با یک دست و با نصب کاغذ بر روی تخته شاسی میتوانید به راحتی شروع به نوشتن کرده و یا طرح مورد نظرتان را رسم نمایید. تخته شاسی بخصوص در زمان هایی که سطح ثابت و محکمی برای نوشتن و یا امضا کردن در دسترس نیست مناسب است. ابتدایی ترین فرم تخته شاسی به سال های 1870 تا 1871 برمیگردد. با پیشرفت علم و فناوری و آگاهی بیشتر مردم سرانجام در سال 1967 فرم امروزی تخته شاسی ها طراحی و تولید شد.

انواع تخته شاسی

تخته شاسی ها را می توان از مواد مختلفی چون آلومینیوم، پلی پروپلین، PVC و پلی استایرن با کیفیت و تأثیرپذیری بالا تولید کرد. اما به طور کلی میتوان تخته شاسی را به صورت ساده و یا فولدر مانند (کلاسوری) و تخته شاسی های دو منظوره تفکیک کرد که شکل ظاهری و کاربرد هر یک می تواند در فروش تخته شاسی تأثیرگذار باشد.

- تخته شاسی ساده

تخته شاسی های ساده از نوعی ماده مقاوم و محکم ساخته شده اند که گیره با مکانیسمی ثابت در بالای تخته شاسی نصب شده است. تخته شاسی ساده بیشتر توسط دانش آموزان در مدارس و یا دانشجویان رشته هنر و اندازه A4 آن بخصوص در فضاهای اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

- تخته شاسی تاشو (کلاسوری)

تخته شاسی تاشو از یک قطعه  PVC منعطف با دو ماده بسیار مقاوم و محکم و البته ضد ضربه ساخته شده است. دو طرف تخته شاسی توسط یک لولای تاشو به هم وصل شده اند و کاملا مناسب برای کسانی است که تمایل دارند از یادداشت ها و برگه های خود مراقبت کنند و اسناد مربوطه را از هر گونه آسیبی حفظ نمایند. از آنجاییکه این نوع تخته شاسی دارای فضای زیادی است پس انتخاب مناسبی برای کسانی است که تمایل دارند برگه های یادداشت روزانه و یا خودکار خود را در کنار تخته شاسی بگذارند و همیشه همراه خود داشته باشند.

- تخته شاسی دو منظوره

یکی از جدیدترین و مدرنترین انواع تخته شاسی موجود در بازار که کاربردی دو منظوره دارد. در برخی از طرح های آن صفحه سفید براقی همانند تخته وایت برد نصب شده است و همچنین دارای یک گیره برای نگهداشتن کاغذ است. شما با داشتن یک تخته شاسی دو منظوره امکان استفاده سریع از یادداشت ها یا ترسیم اطلاعاتی را که فقط برای یک لحظه مورد نیاز است را دارید، البته بدون اینکه نیاز به کاغذ داشته باشید. این مدل بیشتر در مراکز آموزشی و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح دیگری از تخته شاسی دو منظوره همراه با ماشین حساب ارائه شده است. به این صورت که یک ماشین حساب بر روی گیره در بالای تخته شاسی تعبیه شده است. با در دست داشتن این مدل می توانید به صورت همزمان هم یادداشت برداری کنید و هم محاسبات مربوطه را با سریعترین عملکرد انجام دهید.

طرح دیگری از تخته شاسی دو منظوره دارای یک جیب ذخیره سازی است. در واقع میتوان اینگونه عنوان کرد که در قسمت پشت تخته شاسی یک جیب بزرگ برای گذاشتن وسایل مورد نیاز وجود دارد. این وسیله در بعضی از طرح ها ظاهری شبیه دفتر و یا کیف سامسونت را دارد که بدنه بیرونی آن مانند یک تخته شاسی معمولی است اما همچنین درون آن زیادی برای نگهداری و حمل وسایل وجود دارد و از این مدل به عنوان تخته شاسی جادویی یاد می شود!

نکات مهم در انتخاب تخته شاسی

در هنگام خرید تخته شاسی مناسب باید به چند نکته توجه نمایید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

- جنس تخته شاسی

در کنار تمامی تغییرات و پیشرفت فناوری که تا به امروز در تولید و طراحی تخته شاسی صورت گرفته است میتوان اینگونه عنوان کرد که تغییرات ظاهری و عملکردی زیادی بر روی این محصول تا کنون اعمال شده است. امروزه مواد اولیه استفاده شده در تولید تخته شاسی متنوع است. برخی از تخته شاسی ها با بدنه فلزی و از گیره فلزی ساخته شده اند که دوام و طول عمر بیشتری دارند اما در مقابل برخی از تخته شاسی ها از پلاستیک فشرده ساخته شده اند که در برابر ساییدگی و ترک خوردگی کاملاً مقاوم هستند. البته در عین حال برخی از طرح های تخته شاسی از نوعی چوب ساخته شده است که طرفداران زیادی در میان جوانان دارد.

- اندازه تخته شاسی

 به طور معمول تخته شاسی ها در اندازه های  A5، A4، A3 و A2 در بازار لوازم تحریر وجود دارند که پرفروشترین آنها اندازه A4 است. این اندازه بیشتر در فضاهای آموزشی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد و پرکاربرد است.

- گیره تخته شاسی

 در همه انواع تخته شاسی های موجود در بازار تنها دو نوع گیره بکار برده می شود. یکی گیره معمولی و دیگری گیره با قفل فلزی. در این دو گیره تفاوت زیادی وجود ندارد اما شاید بتوان اینگونه عنوان کرد که گیره های فلزی ظاهری ظریف و زیباتر دارند اما در مقابل طول عمر کمتری نسبت به گیره های معمولی دارند!

- قابلیت ایستایی تخته شاسی

در طراحی برخی از تخته شاسی ها با اضافه نمودن یک پایه و یا مکانیزمی مشابه شرایطی را برای کاربر فراهم می آورند که بتواند تخته شاسی را همانند یک قاب عکس بر روی میز بصورت ایستاده قرار دهد. این امکان بخصوص برای افرادی که با تایپ کردن سر وکار دارند از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که با قرار دادن تخته شاسی در کنار صفحه نمایشگر کامپیوتر می توانند به راحتی متن مورد را مشاهده کرده و با تسلط آن را تایپ نمایند.

در هنگام خرید اینترنتی تخته شاسی با دقت در تصاویر آن و مطالعه ویژگی های هر طرح می توانید گزینه مناسب و کاربردی جهت مصارف آموزشی و اداری را انتخاب و خریداری نمایید.

قیمت تخته شاسی

تخته شاسی نیز همانند دیگر محصولات با توجه به اندازه، جنس بدنه و گیره، همچنین امکاناتی که به کاربر می دهد قیمت های متنوعی دارد. ما با انتخاب و عرضه محصولات با کیفیت در عین حال قیمت مناسب شرایطی فراهم نموده ایم که شما بتوانید محصولی مناسب با بودجه مورد نظرتان را خریداری نمایید. قیمت تخته شاسی در فروشگاه دفتردستک متنوع بوده و به لحاظ ساختار و شکل ظاهری نیز مجموعه متنوعی از تخته شاسی جهت استفاده کاربران عرضه شده است.

خرید اینترنتی تخته شاسی با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتردستک امکان خرید آنلاین تخته شاسی تولید شده نام های تجاری خوشنام و پرآوازه در زمینه تولید محصولات اداری مانند کلاسیک (Classic) و فابل (Fabl) را خواهید داشت. تخته شاسی با قفل فلزی و گیره ساده که بسیار مورد استقبال بخصوص در شرکت ها و سازمان ها قرار گرفته است. شما می توانید با اطمینان از کیفیت کالا و ارسال آن در سریعترین زمان ممکن به آسانی تخته شاسی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.