کاور محافظ مدارک

6
کاور محافظ مدارک

بدون شک بسیاری از افراد در طول روز خود با انواع مختلفی از مدارک و اسناد سر و کار دارند و بایگانی کردن و نگهداری صحیح از مدارک برای آنها بسیار مهم است. به طور معمول پرونده های کاغذی بصورت مداوم نیاز به بررسی و سازماندهی دارند. یکی از دغدغه های اساسی جهت نگهداری اسناد و مدارک چه در دفتر کار و چه در منزل و حتی سازماندهی جزوات درسی دانش آموزان و دانشجویان و چگونگی نظم دهی و نگهداری از آنهاست که نیاز به یک سیستم بایگانی منحصربفرد و کاربردی را ایجاد می کند. درک و نگهداری یک سیستم بایگانی مناسب بسیار آسان است تنها کافی است که ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید. یکی از گزینه های مناسب برای دسته بندی و محافظت از اسناد و مدارک و جزوات درسی خرید کاور محافظ مدارک پلاستیکی شفاف و یا پارچه ای است.

انواع کاور محافظ مدارک

فروش کاور محافظ مدارک در بازار به طور کلی در دو نوع مختلف صورت می گیرد

- کاور محافظ مدارک پلاستیکی

کاورهای شفاف پلاستیکی جهت حفظ و بایگانی اسناد در زونکن مناسب است و معمولاً در اندازه های A4 و A5 تولید می شوند. همچنین به دلیل ضخامت مناسبی که کاورهای پلاستیکی دارند، از تاخوردگی و نفوذ آب و رطوبت جلوگیری کرده و باعث در امان ماندن مدارک و اسناد می شود.

- کاور محافظ مدارک پارچه ای

کاور پارچه ای که بصورت زیپ دار طراحی و تولید می شود برای جابجایی و حمل اسناد و مدارک بسیار مناسب و راحت است. این نوع کاور محافظ قابلیت شست و شو داشته و با توجه به اینکه آستردوزی شده اند از نفوذ رطوبت به داخل کاور جلوگیری می شود. کاورهای پارچه ای نیز در اندازه استاندارد A4 و A5 طراحی و تولید می شوند. لازم به ذکر است کاورهای پارچه ای گاهی همانند یک کیف کوچک جهت حمل کتاب، دفتر، قلم و حتی تبلت و لپ تاپ نیز قابل استفاده هستند.

نکات مهم در انتخاب کاور محافظ مدارک

در هنگام انتخاب و خرید اینترنتی کاور محافظ مدارک لازم است به موارد زیر توجه فرمایید.

· نحوه قرار گرفتن کاغذ: امروزه مدل های متنوعی از کاور محافظ مدارک در بازار نوشت افزار موجود است که نحوه قرار گرفتن کاغذ در آن ها به چند دسته تقسیم می شود. 1. از قسمت بالا 2. از قسمت کنار 3. از مرکز.

نحوه قرار گرفتن کاغذ از بالا یکی از محبوب ترین مدل ها محسوب می شود. کاورهای پلاستیکی و زیپ دار به این شکل هستند که از سه طرف بسته و قسمت بالای آن باز بوده تا کاغذ به راحتی درون کاور قرار داده شود. سمت چپ کاورهای پلاستیکی دارای تعدادی پانچ برای قرار گرفتن راحت درون زونکن هستند. اما نحوه قرار گرفتن کاغذ از کنار بر خلاف مدل قبلی درست در کنار محل اتصال کاور به حلقه زونکن باز می شود و اسناد و مدارک شما داخل کاور قرار می گیرد. اما در مدل سوم که همان نحوه قرار گرفتن از مرکز است. این مدل در بین کاربران رایج نبوده و معمولاً برای نگهداری صفحات پانوراما استفاده می شود. این پوشه در هر 4 طرف بسته است و تنها برگه ها از قسمت میانی و یا شکاف ایجاد شده در مرکز به داخل می روند.

· اندازه: در حال حاضر اندازه های متنوعی از کاور محافظ مدارک در بازار وجود دارد اما اندازه استاندارد کاور اغلب اندازه A4 یا 297 × 210 میلیمتر است که معمولاً دارای 11 پانچ می باشد و اندازه استاندارد دیگر A5 است.

· وزن: یکی از نکات مهم در انتخاب کاور پلاستیکی توجه به وزن و یا ضخامت پلاستیک استفاده شده در تولید است. کاورهای پلاستیکی با ضخامت مناسب عمر طولانی بیشتری در حفظ و نگهداری اسناد و مدارک شما دارند و بیشتر برای نگهداری اسناد ضروری و مهم مورد استفاده قرار می گیرند. اما کاورهای پلاستیکی نازک بیشتر برای موارد مصرفی روزانه و یا برگه هایی که نیازی به نگهداری در طولانی مدت ندارند مورد استفاده قرار می گیرند.

· مواد اولیه: یکی از مهم ترین موارد در انتخاب یک کاور مناسب توجه به کیفیت مواد استفاده شده در آن است. بهترین موادی که در ساخت این محصولات کاربردی استفاده می شود پلی پروپیلن (PP) و وینیل هستند. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این مواد این است که در طولانی مدت جوهر نوشته شده بر روی کاغذ به هیچ عنوان به کاور نمی چسبد و رد نوشته بر روی کاور بر جا نمی ماند.

· درخشندگی: از نظر میزان شفافیت و درخشندگی کاورهای پلاستیکی به سه دسته تقسیم می شوند. 1. کاورهای پلاستیکی شفاف: این مدل بیشتر مورد پسند کسانی است که از این کاورها درون زونکن استفاده می کنند. به طوری که با ورق زدن کاورها میتوانید به راحتی از جزئیات هر برگه مطلع شوید و به راحتی برگه مورد نظر خود را پیدا کنید. 2. کاورهای پلاستیکی مات: در این کاور، از ترکیب یک رزین خاص به منظور جذب انعکاس نور و حذف درخشندگی استفاده شده است. به همین دلیل این نوع کاور بیشتر برای کسانی که تمایل دارند اطلاعات داخل کاور به طور واضح دیده نشود مورد استفاده قرار می گیرد. 3. کاورهای پلاستیکی نیمه شفاف: این کاورها هم تا حدودی شبیه به کاورهای مات بوده که درخشندگی لازم را ندارند و تنها تفاوتی که در ساخت این کاور وجود دارد استفاده نشدن از رزین است. از این رو دارای قیمت کمتری نسبت به کاورهای مات نیز هستند.

قیمت کاور محافظ مدارک

همانند هر محصول دیگر در تعیین قیمت کاور محافظ مدارک نیز فاکتورهای مختلفی مانند نام تجاری، کیفیت مواد اولیه بکار رفته در تولید و اندازه آن تأثیرگذار هستند. ما در فروشگاه دفتردستک تلاش کرده ایم تا با عرضه انواع مختلف کاور محافظ مدارک در کنار دیگر ملزومات اداری و بایگانی مانند کاغذ A4، زونکن، گیره کاغذ و ... شما را در تجهیز نمودن دفتر کارتان یاری رسانیم.

خرید اینترنتی کاور محافظ مدارک با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک امکان خرید آنلاین کاور محافظ مدارک در اندازه های A4 و A5 را از دو نام تجاری شوالیه (Chevalier) و لیام (Liam) خواهید داشت. کاور محافظ مدارک شوالیه تولید شده از پلاستیک شفاف با کیفیت و ضخامت مناسب، همچنین کاور پارچه ای زیپ دار لیام A5 جهت سازماندهی و بایگانی اسناد و مدارک و جزوات آموزشی شما عرضه شده است. شما میتوانید خرید آنلاین و مطمئن را از هر کجای ایران با ما تجربه نمایید.