پوشه بایگانی

2
پوشه بایگانی

پوشه بایگانی نوعی پوشش پلاستیکی یا کاغذی است که جهت حفظ مدارک و اسناد مهم هنگام مراجعه به سازمان ها و شرکت ها، مدارس و دانشگاه ها، کنسولگری ها و ... استفاده می شود. پوشه ها در رنگ ها و طرح های متنوع طراحی و تولید می شوند و یکی از ابزارهای بایگانی در هر سازمان و شرکتی به حساب می آیند.

انواع پوشه بایگانی

زمانی که برای تجهیز نمودن دفتر کار خود به دنبال ابزار و وسایل هستید از دیدن محصولات متنوع و رنگارنگ هیجان زده خواهید شد. گاهی پس از خرید برخی محصولات و چیدمان آن در دفتر کار متوجه می شویم که گزینه چندان کاربردی را انتخاب نکرده ایم و نمی توانیم به درستی در انجام امور اداری از آن محصولات استفاده نماییم! در اینجا اهمیت شناخت انواع مختلف یک محصول و دانستن ویژگی های آن مشخص می شود. برای خرید پوشه بایگانی نیز همانند دیگر محصولات لازم است تا با انواع آن و ویژگی هایی که دارند آشنا شویم. در اینجا به معرفی انواع پوشه بایگانی موجود در بازار لوازم تحریر می پردازیم:

- پوشه بایگانی پلاستیکی

این پوشه بایگانی تولید شده از ورق های پلی ‌پروپیلن (p.p) می باشد که منعطف و مقاوم در برابر آب و سایش برای سالیان متمادی قابل استفاده هستند و دچار پوسیدگی نمی شوند. اکثر این پوشه ها برای نگهداری اسناد در اندازه A4 (32 سانتیمتر و عرض 23 سانتیمتر) طراحی و تولید شده اند، ولی در اندازه A3 نیز در بازار عرضه می شوند و دارای دو نوع شفاف و مات هستند. این نوع پوشه دارای یک عدد گیره فلزی و یا پلاستیکی برای اتصال اوراق است.

- پوشه بایگانی کاغذی

این نوع پوشه با کاغذ گرم بالا و سنگین با رنگ های متنوع تولید می شود تا مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد. این نوع پوشه نیز دارای یک عدد گیره فلزی و یا گیره پلاستیکی است که برای اتصال اوراق به یکدیگر استفاده می شود. به دلیل جنس کاغذی آن مناسب برای استفاده در فضاهای مرطوب نیست چرا که آب باعث پوسیدگی و از بین رفتن بافت آن می شود.

- پوشه بایگانی دکمه دار

پوشه دکمه دار نیز تولید شده از ورق های پلی پوپیلن (p.p) هستند که به دو صورت مات و شفاف تولید و عرضه می شوند. این پوشه نیز به دلیل ویژگی مواد اولیه که در تولید آن استفاده شده است مقاوم در برابر آب و سایش است و در طولانی مدت قابل استفاده است. فروش پوشه بایگانی دکمه دار در اندازه های متنوع A6، A5،A4  و A3 طراحی و تولید می شود که دکمه بکار رفته در آن فلزی و یا پلاستیکی است.

نکات مهم در انتخاب پوشه بایگانی

ساختار پوشه بایگانی از جهات مختلفی دارای اهمیت است که لازم است در زمان خرید آنلاین پوشه بایگانی به آنها توجه شود. پوشه عمدتاً برای جابجایی مدارک و اسناد مهم و با ارزش در شرکت ها و آموزشگاه ها استفاده می شود. پس لازم است تا از میزان امنیت این مدارک و اسناد در حین جابجایی اطمینان داشته باشیم.

بطور معمول برای مدارک و اسنادی که محرمانه تر هستند از پوشه پلاستیکی و یا پوشه دکمه دار مات استفاده می شود تا محتویات پوشه قابل رؤیت نباشد. همینطور برای اسنادی که مدام بر روی میز کار در واحدهای مختلف در حال جابجایی هستند این امکان وجود دارد تا در مجاورت لیوان آب و یا قهوه قرار گیرند و همیشه این احتمال است که محتویات لیوان بر روی میز ریخته شود پس برای جلوگیری از آسیب و از بین رفتن اوراق انتخاب پوشه پلاستیکی که در برابر رطوبت مقاوم است گزینه مناسب تری به حساب می آید.

همچنین پوشه دکمه دار جهت حفظ بهینه اسناد و جلوگیری از بیرون ریختن آنها در زمان حمل طراحی و تولید شده است. دکمه این نوع پوشه در مقابل ضربه محکم و ناگهانی مقاوم است و بی جهت باز نمی شود! در نتیجه شما از امنیت مدارک و اسناد خود در هنگام جابجایی آسوده خاطر خواهید بود.

پوشه کاغذی بیشتر مناسب بایگانی اسناد و مدارک است چرا که کمتر جابجا می شوند و معمولا در قفسه ها چیدمان و نگهداری می شوند و در معرض آسیب و فرسایش نیستند.

پس لازم است قبل از خرید اینترنتی پوشه بایگانی به کاربرد و محیطی که قرار است از پوشه استفاده شود فکر کنیم و بر مبنای آن گزینه مناسب را انتخاب و خریداری نماییم.

قیمت پوشه بایگانی

همانند هر محصول دیگر در تأیین قیمت پوشه بایگانی نیز فاکتورهای مختلفی مانند نام تجاری، مواد اولیه تولید پوشه و اندازه آن تأثیرگذار هستند. ما در فروشگاه دفتردستک تلاش کرده ایم تا با عرضه انواع مختلف پوشه بایگانی پلاستیکی و پوشه بایگانی دکمه دار در کنار دیگر ملزومات اداری و بایگانی مانند کاغذ A4، زونکن، کاور محافظ مدارک، گیره کاغذ و ... شما را در تجهیز نمودن دفتر کارتان یاری رسانیم.

خرید اینترنتی پوشه بایگانی با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتردستک پوشه پلاستیکی و پوشه دکمه دار از برند معتبر سهند (Sahand) تولید ایران محصولاتی در رنگ های متنوع عرضه گردیده است. یکی از مهم ترین ویژگی های پوشه بایگانی سهند استفاده از مواد درجه یک و دوستدار محیط زیست است. مطابق قوانین اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۱۵ تمامی تولیدات و محصولات مورد مصرف در صنایع مختلف بایستی آلودگی زیست محیطی نداشته باشد. در این راستا گروه کارخانجات سهند با استقرار تکنیک و دانش فنی بهینه شده در فرآیند فرمولاسیون محصولات خود و جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی تمامی ورق های پلی پروپیلن را بر اساس استاندارد های جهانی تولید نموده تا از ایجاد آلودگی زیست محیطی جلوگیری نماید.