ویدئو پروژکتور

1
ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور دستگاهی است که سیگنال ویدئویی یا خروجی تصویر از کامپیوتر را دریافت می کند و تصویر دریافت شده را با استفاده از سیستم لنز بر روی پرده سفید یا نقره ای که از سقف آویزان شده یا حتی بر روی دیوار سفید نمایش می دهد. ویدئو پروژکتور برای ارائه دستورالعمل های آموزشی یا نمایش فیلم به طور گسترده ای در کلاس درس، اتاق جلسات، سالن اجتماعات و حتی در منزل استفاده می شود.

استفاده از ویدئو پروژکتوهايي كه برای مصارف خانگی توليد شده اند به تازگي رو به افزايش است. با اتصال یک کامپیوتر یا یک دستگاه DVD یا یک پخش کننده Blu-ray به پورت HDMI می توان تصویری از یک فیلم را با کیفیت بالای HD از ویدئو پروژکتور گرفته و بر روی پرده نمایش یا دیوار سفید در خانه پخش نمود.

کیفیت بالاي تصویر ارائه شده در کنار امکان نمایش بزرگتر تصویر مردم را ترغیب می کند که ویدئو پروژکتور را جايگزين تلویزیون های خود کنند. همچنین می توان ویدئو پروژکتور را به تلویزیون و یا ریسیورهای دیجیتال برای پخش تصاویر متصل کرد. برای تماشای روزانه برنامه های تلویزیونی به راحتی می توانید از یک ویدئو پروژکتور استفاده کنید. تماشای برنامه های تلویزیوني با تصویری بزرگتر و قيمت تمام شده پايين تر تجربه جذاب و دلچسبتری نسبت به تماشا از طريق تلويزيون هاي بزرگ است!

انواع ویدئو پروژکتور

فروش ویدئو پروژکتور از نظر کاربرد در چند مجموعه صورت می گیرد.

ویدئو پروژکتور جیبی (قابل حمل)

این ویدئو پروژکتور اندازه بسیار کوچکی دارد و از همین رو به راحتی در کیف و حتی جیب جا می شود! این نوع ویدئو پروژکتور را می توان بر روی یک سه پایه عکاسی و یا روی میز قرار داد. شدت روشنایی آن‌ به حداکثر 1000 انسی لومن می‌ رسد و برای تغییر اندازه تصویر بر روی پرده نمایش باید فاصله آن‌ را با پرده کم یا زیاد کرد.

ویدئو پروژکتور اداری-خانگی

اگر قصد دارید برای ارائه گزارشات کاری، تدریس و یا دیدن فیلم از ویدئو پروژکتور استفاده کنید انتخاب یک مدل از این مجموعه به شما پیشنهاد می شود. شدت روشنایی این مدل به حداکثر 2500 انسی لومن می‌ رسد و کنتراست تصویر نیز بسیار بالا است و برای اتاق جلسات کوچک، کلاس درس و یک اتاق در منزل بسیار کاربردی است. ویدئو پروژکتورهای اداری-خانگی در حال حاضر در دو کیفیت Full HD و 4K عرضه می ‌شوند.

ویدئو پروژکتور حرفه ای

این نوع ویدئو پروژکتور مناسب برای سالن های نمایش بزرگ، سالن اجتماعات بزرگ است تا بواسطه آن بتوان تصاویر با کیفیت و شفافی را در ابعاد بزرگ نمایش داد.

لازم است قبل از خرید ویدئو پروژکتور حتما به نوع استفاده و کاربرد آن توجه نمایید.

نکات مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور

در هنگام خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور لازم است به ویژگی های تخصصی هر دستگاه توجه شود که کیفیت محصول نیز بر اساس همین ویژگی ها سنجیده می ‌شود.

لومن

لومن واحد اندازه گیری شدت نور است. ویدئو پروژکتورهایی که عدد لومن آنها بالاتر باشد تصویر روشن ‌تر و بهتری را به نمایش می‌ گذراند و به دنبال آن قیمت گرانتری دارند.

رزولوشن

رزولوشن یا همان وضوح تصویر به معنی تعداد پیکسل‌ هایی است که ویدئو پروژکتور برای نمایش تصاویر از آن‌ استفاده می‌ کند. هرچقدر که رزولوشن بالاتر باشد وضوح تصاویر بیشتر می شود.

کنتراست

این معیار برای تشخیص تفاوت بین تیره‌ ترین و روشن ‌ترین نقطه تصویر به کار می ‌رود و به صورت نسبت یک عدد مشخص به عدد 1 تعریف می ‌شود. هر چقدر که کنتراست تصویر بالاتر باشد کیفیت تصاویر نمایش داده شده بر روی پرده نیز بهتر می‌ شود.

درگاه ورودی و خروجی

امروزه بسیاری از ویدئو پروژکتورها دارای درگاه ورودی HDMI هستند. البته این دستگاه‌ ها یک یا چند درگاه USB نیز دارند که از آنها برای اتصال حافظه ‌های جانبی استفاده می‌ شود.

قیمت ویدئو پروژکتور

قیمت ویدئو پروژکتور بسته به نام تجاری، لومن، رزولوشن، کنتراست و درگاه های ورودی و خروجی، وزن و ... بسیار متفاوت است. همیشه قبل از خرید به نکات ذکر شده در بالا توجه نمایید تا محصولی پرکاربرد و با کیفیت را خریداری کنید.

خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک ویدئو پروژکتور اداری-خانگی از برند وی وی تک (Vivitek) عرضه شده است. ویدئو پروژکتوری سبک و قابل حمل با کیفیت تصویر فوق العاده برای استفاده در کلاس درس، اتاق جلسات و خانه که با مناسب ترین قیمت می توان آن را تهیه نمود. برای خرید آنلاین ویدئو پروژکتور به فروشگاه اینترنتی دفتردستک مراجعه نمایید.