منگنه

6
منگنه

منگنه‌ به عنوان یک ابزار ساده اما موثر در محیط‌های اداری، تحصیلی و شخصی برای نگه‌داشتن و سازماندهی اسناد به کار می‌رود.در طی سالیان روند تجهیز کردن دفتر کار بسیار تغییر کرده است اما منگنه یک ابزار اصلی در دفتر کار بوده است. ابزاری که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. این ابزار اغلب از فلز ساخته شده و دارای شکلی خمیده با یک محور مرکزی است. منگنه از طریق فشار دادن بر روی محور مرکزی، دو قسمت فلزی که به هم نزدیک شده‌اند را باز می‌کند. در این حالت، برگه‌ها را می‌توان در داخل منگنه قرار داد.بعد از افزودن برگه‌ها، منگنه با رها کردن محور مرکزی به وضعیت اصلی برمی‌گردد و برگه‌ها را با هم متصل می‌کند. این اتصال موقتی است و اگر بخواهید اسناد را جدا کنید، می‌توانید منگنه را دوباره باز کنید.

وقتی نوبت به سر و سامان دادن کاغذها و اسناد و مدارک می شود منگنه برای اطمینان از اتصال آنها در یک مجموعه واحد ابزاری ضروری و کاربردی است. در هنگام تأمین امنیت اسناد و برای اطمینان از اینکه هیچ برگه ای جابجا نشده و یا گم نمی شود استفاده از منگنه به جای گیره کاغذ گزینه حرفه ای تری است.

البته فقط در هنگام تحویل اسناد مهم به شخصی دیگر به منگنه نیاز ندارید. کاغذهای نامرتب روی میز کار باعث کاهش بهره وری شما می شوند چرا که باعث می شوند شما در هنگام جستجوی کاغذ مورد نظر خود وقت قابل توجهی را صرف نمایید، حال آنکه با منگنه کردن کاغذهای مهم به یکدیگر و دسته بندی منظم آنها به راحتی می توانید در هنگام نیاز کاغذهای مورد نظرتان را پیدا کنید و البته میز کار منظمی نیز داشته باشید.

منگنه اداری

انواع منگنه

منگنه یک ابزار نمادین از تجهیزات اداری و دفتری است که در طول زمان جایگاه ویژه خود را حفظ نموده است. امروزه انواع منگنه برای انتخاب وجود دارد. در اینجا راهنمایی برای خرید منگنه کوچک و بزرگ ارائه می دهیم که در گام نخست شما را با انواع منگنه آشنا می کنیم.

- منگنه رومیزی

کلاسیک ترین و محبوب ترین نوع منگنه که امروزه در دفتر کار استفاده می شود منگنه رومیزی است. منگنه رومیزی دارای تنوع بسیار است اما بطور کلی ارزان، سبک و قابل حمل هستند. این نوع منگنه در اندازه کوچک و بزرگ بسته به تعداد کاغذی که قرار است به یکدیگر متصل شوند تولید و عرضه می شود.

- منگنه برقی

منگنه برقی برای شرکت ها و دفاتر حقوقی مناسب است که حجم اوراق و اسناد در آنها بسیار زیاد است در نتیجه به سازماندهی مدارک و اوراق سرعت می دهد. این منگنه برای بایگانی کردن حجم بالای اسناد حقوقی گزینه ای بسیار عالی و مناسب است. منگنه برقی را می توانید در طرح های ایستاده، دستی و پدالی تهیه نمایید.

- منگنه صنعتی

در برخی از مشاغل سنگین و بطور خاص برای دسته های مقوا و کاغذ سنگین استفاده می شود. این نوع منگنه نیز بصورت دستی و برقی تولید می شود.

- منگنه انبردستی

به دلیل شباهت شکل ظاهری به انبردست این نام را برای این نوع منگنه انتخاب کرده اند. این نوع منگنه به دلیل ساختار آن بیشتر در صنایع بسته بندی و حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع منگنه برای منگنه کردن وسایل دشوار و جعبه های مقوایی بیشترین کاربرد را دارد.

- منگنه راحت زن

همانطور که از نام آن مشخص است به لحاظ طراحی ارگونومیک بدنه کار با آن بسیار راحت است و نیاز به فشار زیاد برای عمل کردن ندارد و در حین انجام کار دست خسته نمی شود.

در بازار لوازم تحریر و لوازم اداری فروش منگنه در مجموعه هایی که در بالا به آن اشاره شد صورت می گیرد و شما بسته به انتظارات خود و کاربرد هر نوع منگنه می توانید انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

- منگنه اداری 

منگنه اداری نوعی ابزار اداری است که برای ایجاد سوراخ در برگه‌ها یا اسناد به منظور قرار دادن آنها در پوشه‌ها، پرونده‌ها یا جلد‌ها به کار می‌رود.منگنه‌های اداری معمولاً دارای یک محور مرکزی و دو میله هستند که به کمک دسته‌ها می‌توان میله‌ها را فشرده و برگه‌ها را سوراخ می‌کند. این سوراخ‌ها از طریق محور مرکزی ساخته می‌شوند و اسناد می‌توانند در پرونده‌ها یا دسته‌بندی‌های مختلف قرار بگیرند.

منگنه رومیزی

نکات مهم در انتخاب منگنه

در هنگام خرید اینترنتی منگنه به دامنه کار و محیط پروژه فکر کنید و ببینید بنا است با استفاده از منگنه چه مواردی را به یکدیگر وصل کنید. آیا منگنه برای استفاده در دفتر کار است یا خانه و یا کارگاه؟ در اینجا به چندین نکته برای انتخاب و خرید منگنه که باید در نظر بگیرید اشاره می کنیم.

- قدرت منگنه

منگنه ها در نسخه دستی و برقی ارائه می شوند پس متناسب با حجم کار باید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

- کاربرد منگنه

مهم است به بروشور داخل جعبه و یا نکاتی که بر روی جعبه منگنه چاپ شده است دقت نمایید و عملکرد و موارد مصرف منگنه را به دقت مطالعه نمایید تا بسته به انتظاراتی که دارید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

- هزینه

هر شخصی برای انجام کار خود به دنبال سرمایه گذاری بر روی خرید ابزار با کیفیت و با دوام و البته خوش قیمت است تا بتواند با اطمینان و آسوده خاطر کارهای خود را به انجام رساند. انتخاب منگنه مناسب با توجه به تنوع این محصول در بازار می تواند کمی دلهره آور باشد اما نگران نباشید کارشناسان ما برای انتخاب بهترین گزینه مناسب با نوع فعالیت شما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

در ادامه لیست قیمت منگنه کوچک به همراه عکس منگنه کوچک ، لیست قیمت منگنه کوچک فانتزی و انواع مختلف منگنه قابل مشاهده است.

قیمت منگنه

منگنه کاربردهای گوناگونی دارد. در تولید مبلمان و یا صنایع بسته بندی، سیم کشی و نصب عایق و حتی در تابلو فرش ها و یا ساخت قاب عکس نیز استفاده از انواع مختلف منگنه بسیار رایج است!

همانند هر محصول دیگری قیمت منگنه نیز بسته به نوع و کاربرد آن همچنین نام تجاری و جنس و مقاومت بدنه متفاوت است. منگنه رومیزی یکی از پرکاربردترین نوع منگنه است که جهت مصارف اداری و خانگی از آن استفاده می شود و معمولاً قیمت بسیار مناسبی نسبت به دیگر انواع منگنه دارد. منگنه های صنعتی و برقی با توجه به عملکرد آنها در کارخانجات و کارگاه های تولیدی قیمت بالاتری را نسبت به سایر انواع دارند.

خرید اینترنتی منگنه با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتردستک امکان خرید آنلاین منگنه در طرح هایی چون منگنه دخترانه و رنگ های متنوع، همچنین تنوع در اندازه جهت مصارف اداری، خانگی و کارگاهی با سهولت میسر است. مجموعه متنوع منگنه رومیزی و منگنه راحت زن از برند مشهور و جهانی طراحی و تولید لوازم اداری دلی (Deli) ارائه شده است که شما با اطمینان از سلامت فیزیکی و اصالت کالا می توانید در هر نقطه از ایران سفارش خود را به همراه دیگر لوازم اداری ارائه شده در فروشگاه دفتر دستک ثبت نمایید تا در کمترین زمان ممکن این محصولات را در دفتر کار و بر روی میز کار خود داشته باشید!

faq
پرسش های متداول

منگنه رومیزی ، منگنه برقی،منگنه صنعتی،منگنه انبردستی،منگنه راحت زن و منگنه اداری

در هنگام خرید منگنه به دامنه کار و محیط پروژه فکر کنید و ببینید بنا است با استفاده از منگنه چه مواردی را به یکدیگر وصل کنید. قدرت منگنه و کاربرد آن از مواردی است که باید به آن توجه کرد.

قیمت منگنه بسته به نوع و کاربرد آن و همچنین نام تجاری ، جنس و مقاومت بدنه آن متفاوت است.