گیره کاغذ

8
گیره کاغذ

گیره کاغذ در اندازه های مختلف تولیده شده و بخصوص اندازه های بزرگ آن برای اتصال دسته های بزرگ کاغذ به یکدیگر کاربرد بسیاری دارند مانند صحافی و بایگانی سریع اسناد و مدارک. همچنین جهت نصب کاغذ طراحی در ابعاد بزرگ به تخته شاسی برای جلوگیری از حرکت کاغذ در هنگام طراحی و رسم این ابزار ساده جایگاه بسیار مهمی را برای طراحان دارد.

کاربرد گسترده گیره کاغذ در دفتر کار، خانه و مدرسه جهت نظم بخشیدن به کاغذها و صحافی سریع اسناد و مدارک مهم یادآور ضرورت داشتن این محصول ساده در عین حال بسیار کاربردی را گوشزد می کند!

یکی از قابلیت های اصلی استفاده از گیره کاغذ جهت اتصال اسناد و مدارک و یا کاغذهای یادداشت این است که به بافت کاغذ آسیبی وارد نمی شود و در صورت نیاز به جابجایی یک یا چند کاغذ به راحتی می توان این کار را انجام داد.

همچنین گیره های کاغذ در جلوگیری از تا خوردن گوشه های دفتر در هنگام یادداشت برداری و یا طراحی نقش بسزایی دارند و استفاده از آنها باعث می شود گوشه های کاغذ در دفترمان سالم و منظم باشند.

انواع گیره کاغذ

صنعتی شدن در اواخر قرن نوزدهم باعث رشد دفتر کار و همچنین افزایش تعداد اسناد و مدارک مختلف در هر صنعت و حرفه ای شد. در این زمان بود که نیاز به استفاده از ابزاری ساده و در عین حال کاربردی احساس شد جهت سازماندهی اسناد و مدارک. این موضوع باعث شد تا طراحان بسیاری شروع به طراحی و ساخت اشکال مختلف گیره کاغذ نمایند و در ثبت ایده های خود از یکدیگر سبقت بگیرند. اصطلاح

در حال حاضر فروش گیره کاغذ در چند شکل و ساختار متنوع صورت می گیرد که در اینجا به معرفی آنها می پردازیم:

- گیره کاغذ استیل

این نوع گیره از مفتول فولاد ضد زنگ یا همان استیل که خمیده شده ساخته می شود که این مفتول ضخامت های مختلفی دارد. برای تولید گیره ای مقاوم و نشکن از مفتول ضخیم تر استفاده می شود. به دلیل قابلیت فرم دهی این مفتول گیره کاغذ استیل در طرح های بسیار متنوعی تولید می شود و در برخی از موارد با روکش رنگی که به آن می دهند جلوه ای زیبا پیدا می کند. گیره کاغذ استیل بیشتر برای اتصال و ساماندهی حجم کمتری از کاغذ مناسب است.

- گیره کاغذ چوبی

گیره کاغذ چوبی همانطور که از نام آن پیداست از دو قسمت چوبی با اتصال فنری شکل استیل در قسمت میانی تولید می شود و معمولاٌ بیشتر جنبه فانتزی دارد تا استفاده اداری. با توجه به طراح های جذاب و سه بعدی در این نوع گیره در بین کودکان و نوجوانان طرفداران بسیاری دارد.

- گیره کاغذ دوبل

گیره کاغذ دوبل قطعه مستطیل شکل استیل به رنگ مشکی و یا رنگی است که بصورت سه وجهی خمیده شده دارای دو دسته از جنس استیل که برای باز و بسته کردن گیره از آنها استفاده می شود. گیره کاغذ دوبل نیز در چندین اندازه متفاوت طراحی و تولید می شود و به دلیل ساختار آن برای اتصال و ساماندهی حجم بیشتری از کاغذ مناسب است. استفاده از گیره کاغذ دوبل همچنین برای اتصال کاغذ به تخته شاسی و تخته رسم در بین هنرجویان بسیار رایج و پرکاربرد است.

نکات مهم در انتخاب گیره کاغذ

در هنگام انتخاب و خرید گیره کاغذ باید به چند نکته در ظاهر کوچک اما با اهمیت توجه نماییم. با توجه به کاربرد گیره کاغذ و اهمیت نقش آن در آرشیو و بایگانی اسناد و مدارک در شرکت ها و سازمان های بزرگ در اینجا تعدادی از این نکات را یادآور می شویم تا با در نظر گرفتن آنها گیره های مناسب و با کیفیتی را خریداری نماییم.

- در هنگام اتصال کاغذ را چروکیده و یا پاره نکند.

- تعداد موجود گیره کاغذ در جعبه به راحتی قابل تفکیک و جدا شدن هستند و در یکدیگر گره نخورند!

- تعداد کاغذ بیشتری را به یکدیگر متصل نگه می دارد.

- کاغذها را محکم در کنار هم نگه می دارد و از کاغذ جدا نمی شود.

- اندازه گیره کاغذ به گونه ای طراحی شده باشد که فضای کمتری را اشغال نماید.

- وزن کمی داشته باشد و در عین حال مقاوم باشد تا برای حمل و ارسال آن در بسته های پستی نیازی به صرف هزینه زیاد نباشد.

- با چند نوبت استفاده تغییر شکل نمیدهد.

- قیمت آن مناسب است.

قیمت گیره کاغذ

در خرید اینترنتی گیره کاغذ شما با مجموعه متنوعی از محصولات مواجه خواهید شد. در خرید گیره کاغذ جهت مصارف شخصی گیره کاغذ استیل و گیره کاغذ چوبی در طرح های متنوع رنگی و فانتزی بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد و به دلیل خاص بودن این نوع گیره ها و رنگ شدن استیل آن و یا نقوش برجسته رنگی در آن قیمت گیره کاغذ فانتزی بیشتر از گیره کاغذ معمولی است. اما جهت مصارف اداری و سازمانی بیشتر از گیره کاغذ استیل و گیره کاغذ دوبل استفاده می شود. چرا که به لحاظ کاربرد و همچنین قیمت مقرون بصرفه تر خواهد بود.

در فروشگاه دفتر دستک انواع مختلف گیره کاغذ جهت مصارف شخصی، اداری و سازمانی عرضه شده است.

خرید اینترنتی گیره کاغذ با برندهای متنوع از دفتردستک

برای خرید آنلاین گیره کاغذ با مراجعه به فروشگاه دفتر دستک امکان انتخاب و خرید مجموعه متنوعی از این محصول را دارید. گیره کاغذ استیل، گیره کاغذ دوبل و گیره کاغذ چوبی در طرح ها و رنگ های متنوع با نام های تجاری معتبر در زمینه تولید لوازم تحریر و لوازم اداری مانند دلی (Deli)، لاتن (Laton) و پیکاردو (Picardo) عرضه شده است. از هر کجای ایران شما امکان ثبت سفارش سهل و آسان را در فروشگاه دفتردستک را دارید. با خرید از دفتر دستک تفاوت را احساس کنید!