رنگ شیشه

1
رنگ شیشه

نقاشی روی شیشه یکی از محبوب ترین سبک های نقاشی است که در طول قرن 18 بسیار رونق گرفت. این تکنیک منحصر به فرد توسط هنرمندان چینی در هند معرفی شد. انواع مختلفی از رنگ برای نقاشی بر روی شیشه معرفی شده اند که تعدادی از آن ها شامل آکریلیک و رنگ های روغنی هستند که شما میتوانید به راحتی از فروشگاه اینترنتی دفتردستک این موارد را خریداری نمایید.

نقاشی با رنگ ویترای شیشه معمولاً بر روی شیشه های شفاف انجام می شود اما بسته به مهارت های تخصصی نقاشان بر روی شیشه های رنگی نیز انجام می شود. اما باید این را در نظر بگیرید که فرآیند نقاشی بر روی اجسام مات به طور کلی متفاوت از اجسام شیشه ای است. نقاشی بر روی شیشه میتواند احساس آرامش و رضایتمندی را به فرد منتقل کند. شما با داشتن تنها کمی تخیل میتوانید طرح مورد نظر خود را بر روی شیشه نقاشی کنید.

بهتر است در ابتدای کار این حرفه را با هزینه اندک دنبال کنید. پس از تصمیم گیری در مورد بهترین رنگ برای پروژه ای که می خواهید با آن روبرو شوید تنها وسایلی که واقعاً به آن احتیاج دارید مجموعه ای خوب از رنگ های شیشه ای و قلم موی مناسب برای رنگ آمیزی است. شما میتوانید برای خرید رنگ شیشه، رنگ شیشه پریمو را انتخاب نمایید. این  محصول قابلیت رنگ ‌آمیزی بر روی شیشه و انواع سطوح صیقلی و امکان استیکر سازی (انتقال طرح بعد از خشک شدن از سطحی به سطوح دیگر) را نیز دارد.

انواع رنگ شیشه

فروش رنگ شیشه در انواع مختلفی صورت می گیرد که در اینج به معرفی آن می پردازیم.

رنگ مینا

 این نوع رنگ شیشه دارای طیف گسترده ای از رنگ است که هنرمندان می توانند رنگ های متنوع را با هم ترکیب کنند. رنگ مینا را می توان روی شیشه و هر سطح براق یا غیر براق دیگری استفاده کرد. به طور کلی این گزینه متنوع ترین رنگ برای یک پوشش مات است. مینا از ذرات ریز شیشه و ماده ای شبیه به رنگ ساخته شده است.

رنگ شیشه بر پایه روغن

 روغن پایه یکی از ساده ترین محصولات رنگی است که می توان روی شیشه های رنگی استفاده کرد. می توان آن را به راحتی مخلوط کرد تا به طیف گسترده ای از رنگ ها رسید.

ماژیک رنگ شیشه

این نوع ماژیک مخصوص نقاشی بر روی شیشه است. مواد این ماژیک ها از نظر حرارتی بسیار سخت و غیر سمی هستند. همچنین در طیف وسیعی از رنگ ها موجود است. ماژیک رنگ شیشه با انواع سرقلم مانند نوک پهن، نوک قلم موی و نوک ظریف موجود است. بنابراین می توان آنها را برای نوشتن و ترسیم به راحتی استفاده کرد.

رنگ آمیزی شیشه های رنگی معمولاً در پنجره های کلیساها و ساختمان های دیگر استفاده می شود. جدا از این نقاشی معکوس یکی دیگر از هنرهایی است که نیاز به مهارت عالی در نقاشی شیشه دارد. این نقاشی ها معمولاً از طریق تصاویری که روی شیشه شکل گرفته اند، مشاهده می شوند.

نکات مهم در انتخاب رنگ شیشه

در حالیکه اکثر رنگ های ویترا شیشه ویژگی های مشابهی دارند، اما دارای تفاوت های متعددی نیز هستند که در انتخاب و خرید اینترنتی رنگ شیشه بسیار تأثیر گذار است. به عنوان مثال بهترین رنگ برای شیشه، لزوماً بهترین رنگ برای دیگر سطوح نیست. پس با ما همراه شوید تا با نکات مهم در انتخاب رنگ شیشه مناسب آشنا شوید.

- نوع رنگ شیشه

اکثراً بهترین رنگ برای شیشه و صنایع دستی، رنگ آکریلیک بر پایه آب است. آکریلیک های استاندارد بسیار متنوع هستند و می توان آنها را روی کاغذ، چوب، بوم و سایر موارد استفاده کرد. با این حال می توان آنها را به راحتی بر روی انواع کاشی و شیشه نیز استفاده کرد. مینای آکریلیک بر پایه آب نوع دیگری از این مدل رنگ است. از این رنگ میتوان بر روی شیشه ها تا لامپ ها استفاده کرد. این رنگ ها در برابر هر گونی خراشی بسیار مستحکم هستند ولی به سرعت خشک می شوند. مینای آکریلیک غیر سمی است، اگرچه این بدان معنا نیست که از نظر غذایی بی خطر است. رنگ های شیشه ای بر پایه حلال اغلب به دلیل دوام فوق العاده ای که دارند انتخاب هنرمندان حرفه ای هستند. می توان آنها را روی سطوح شیشه ای، سرامیکی و فلزی استفاده کرد. با این حال این رنگ ها سمی، قابل اشتعال و تولید کننده گازهای ناخوشایندی هستند که برای دستگاه تنفسی مضر است و قطعاً برای استفاده کودکان توصیه نمی شود. آنها اغلب به طور قابل توجهی گران تر از نمونه های دیگر هستند.

- شکل رنگ شیشه

رنگ شیشه به شکل و اندازه های مختلف تولید شده اند. به طوری که امروزه رنگ های شیشه ای در ظرف  های پلاستیکی، اسپری و یا به صورت ماژیک در بازار جهانی لوازم هنری عرضه می شوند. هر فرد بسته به نیاز خود میتواند یکی از این موارد را انتخاب کند.

- امکانات رنگ شیشه

نحوه عملکرد رنگ شیشه چه در حالت خشک و چه در حالت مرطوب بر روی انتخاب تأثیر بسزایی می گذارد.

در ابتدا باید بدانیم که از ترکیب 12 بطری رنگ میتوانیم صدها ترکیب رنگی مختلف را به دست بیاوریم.

سپس باید استحکام و شفافیت رنگدانه ها مورد بررسی قرار بگیرد. در برخی از ترکیب های رنگی، رنگ های روشن تر و قوی تر به دست می آید و در برخی رنگ های شفاف تر ایجاد می شود.

رنگهای آکریلیک بر پایه آب معمولاً غیر سمی هستند، اما تعداد کمی از آنها از نظر بلعیده شدن بی خطر هستند. به عنوان مثال توصیه می شود مناطقی را که با دهان تماس پیدا می کنند، مانند لبه لیوان را رنگ نکنید.

در مرحله بعدی باید توجه کنید تا رنگ شیشه خریداری شده در برابر تغییرات آب و هوایی و دمایی چه مقاومتی دارد.

- رنگ شیشه دائمی در مقابل رنگ شیشه موقت

کسانی که از رنگ شیشه تنها برای کارهای موقت استفاده می کنند به طور مثال قصد دارند بر روی یک پنجره تصویری ایجاد کنند، تنها کافی است با ابزار در دسترس خود اینکار را انجام دهند و جلوه ای مات ایجاد کنند و سپس میتوانند به راحتی جلوه ایجاد شده را پاک کنند. اما در مقابل آکریلیک های استاندارد را می توان به عنوان رنگ شیشه نیمه دائمی استفاده کرد. به گونه ای که به راحتی به سطوح می چسبند و در صورت تمایل میتوان از فیکساتور برای فیکس کردن دائم رنگ بر روی سطوح استفاده کرد. اما مینای آکریلیک به طور کلی به عنوان رنگ شیشه ای دائمی محسوب می شود. آنها نابود نشدنی و دارای ثبات بالایی هستند.

قیمت رنگ شیشه

قیمت رنگ شیشه در بازار بسته به نام تجاری، حجم و نوع بسته بندی و دائمی و یا موقت بودن آن بسیار متفاوت است. اما به طور کلی قیمت رنگ شیشه به دلیل پر اهمیت بودن و تأثیر آن در خلق یک اثر هنری خارق العاده نیازمند صرف بودجه ای است که شما بتوانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی ایده هنری خود را خلق نمایید. فروش رنگ شیشه در فروشگاه دفتردستک برای شما خریدی مطمئن و لذت بخش را به ارمغان می آورد.

خرید اینترنتی رنگ شیشه با برندهای متنوع از دفتردستک

در فروشگاه دفتر دستک امکان خرید آنلاین رنگ شیشه از برند جهانی پریمو (Primo) در بسته بندی پلاستیکی در 6 رنگ درخشان و زیبا به همراه چند ابزار کمکی وجود دارد. شما میتوانید با اطمینان از اصالت و سلامت فیزیکی کالا خریدی مطمئن را با ما تجربه نمایید. تیم دفتردستک متعهد است تا در کمترین زمان ممکن کالا را برای شما ارسال نماید.