تفاوت مداد رنگی پلی کروم با مدادهای معمولی در چیست؟

تفاوت مداد رنگی پلی کروم با مدادهای معمولی در چیست؟

مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل ابزاری منحصر به فرد در دنیای نقاشی و طراحی بشمار می رود. این مداد رنگی، دارای مغزی چرب و از بهترین چوب سرو تولید شده و بر پایه موم است و به راحتی با حلال های مخصوص همانند رنگ روغن با هم ترکیب می شوند. مداد رنگی پلی کروم دایره رنگی متنوعی دارد و در برابر آب بسیار مقاوم است. نقاشان حرفه ای به دلیل داشتن رنگدانه هایی بسیار با کیفیت و پایداری در برابر نور، از این مداد رنگی استفاده می کنند. همچنین مداد رنگی پلی کروم نسبت به مداد رنگی معمولی بدنه محکم و مقاوم تری دارد و در جابه جایی کمتر دچار آسیب می شود.

مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل ابزاری منحصر به فرد در دنیای نقاشی و طراحی بشمار می رود. این مداد رنگی، دارای مغزی چرب و از بهترین چوب سرو تولید شده و بر پایه موم است و به راحتی با حلال های مخصوص همانند رنگ روغن با هم ترکیب می شوند. مداد رنگی پلی کروم دایره رنگی متنوعی دارد و در برابر آب بسیار مقاوم است. نقاشان حرفه ای به دلیل داشتن رنگدانه هایی بسیار با کیفیت و پایداری در برابر نور، از این مداد رنگی استفاده می کنند. همچنین مداد رنگی پلی کروم نسبت به مداد رنگی معمولی بدنه محکم و مقاوم تری دارد و در جابه جایی کمتر دچار آسیب می شود. فرق بین مداد پلی کروم با مداد معمولی امکان ایجاد لایه های رنگی عمیق است. به طوری که شما میتوانید به راحتی چندین لایه رنگی را بر روی هم بکشید، بدون اینکه ذره ای از درخشش رنگ ها کم شود!

تفاوت مداد رنگی پلی کروم با معمولی

ویژگی های مداد رنگی پلی کروم

دفتردستک در این مقاله سعی دارد تا شما را با تفاوت مداد رنگی پلی کروم با مدادهای معمولی آشنا نماید.

فرق بین مداد پلی کروم با مداد معمولی

- مقاومت و کیفیت برتر مغزی: از آنجایی که مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل از چوب درختان سرو تولید شده است، به همین جهت مقاومت بالایی در برابر هر گونه فشار و شکستگی دارد. شرکت فابرکاستل در یک حرکت حرفه ای و تأثیرگذار برای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان چند صد ساله جنگل درختان سرو خود را جهت تولید مداد به ثبت رسانده است! همچنین رنگدانه های مداد از بهترین مواد و با قدرت چسبندگی بالایی تولید شده اند. جالب است بدانید در زمان تراشیدن مداد به هیچ عنوان خرده تراشه ایجاد نمی شود و پوسته بصورت پیوسته تراش خورده و مغزی مداد را نمی شکند.

تفاوت مداد رنگی پلی کروم با مدادهای معمولی

- رنگبندی متنوع: مداد رنگی پلی کروم دارای دایره رنگی بسیار متنوعی است و از آنجایی که دارای مغزی نرم و روانی است، به نرمی موم بر روی کاغذ حرکت می کند و اثر هنری با رنگ هایی درخشان و زنده خلق می شود.

- مقاومت در برابر رطوبت: مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل از آنجایی که بر پایه موم است، مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت دارد. به این صورت که با قرار گرفتن در محیط های مرطوب به هیچ عنوان دچار تغییر در ساختار نمی شود.

- ماندگاری و دوام بالا: مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل به دلیل استفاده از رنگدانه های بسیار با کیفیت، پایداری بالایی نسبت به نور دارد و به مرور زمان دچار تغییر رنگ و فرسودگی نمی شود.

- فاقد مواد سمی: فابرکاستل قبل از تولید مجموعه پلی کروم تمامی استانداردهای لازم را انجام داده است و مداد رنگی هایی فاقد مواد سمی و مضر تولید کرده است. پس شما می توانید با خیالی آسوده از این مداد رنگی منحصربفرد استفاده نمایید.

کاربردهای مداد رنگی پلی کروم

از آنجایی که مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل دارای ویژگی های متعددی است، از این رو نقاشان و هنرمندان حرفه ای برای اجرای تکنیک های مختلف هنری از آن استفاده می کنند. یکی از این تکنیک ها هنری سایه پردازی حرفه ای است. تکنیک‌ سایه ‌پردازی در نقاشی نیاز است خطوط مرز مشخصی نداشته باشد تا سایه یکنواخت ایجاد شود. استفاده از مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل به دلیل داشتن ویژگی ایجاد لایه های عمیق رنگی بر روی هم، کاملاً مناسب برای استفاده در این تکنیک است.

 تفاوت مداد رنگی پلی کروم با مدادهای معمولی

همچنین میتوانید با استفاده از کدهای مختلف مداد رنگی پلی کروم کنتراست رنگی نقاشی خود را کنترل نمایید. در مداد رنگی پلی کروم شما امکان ایجاد لایه ای از 8 تا 12 رنگ بر روی هم را دارید!

مداد رنگی پلی کروم به دلیل ساختار آن دارای ماندگاری بالا است و به نرمی قابلیت اثرگذاری بر روی کاغذ، کاغذ پوستی، چوب، سنگ، چرم و فلز را دارد!


خرید انواع مداد رنگی با قیمت عالی از دفتر دستک


تفاوت های مداد رنگی پلی کروم با مداد رنگی معمولی

شاید در این قسمت بتوانیم دو تفاوت کلی در مورد مداد رنگی پلی کروم با مداد رنگی معمولی را عنوان نماییم.

- قیمت بالا: به دلیل استفاده از با کیفیت ترین چوب، رنگدانه، ماندگاری بالا و مقاوم بودن، مداد رنگی پلی کروم از قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدل ها برخوردار است.

- فروش به صورت تکی: برخلاف مداد رنگی معمولی، شما میتوانید مداد رنگی پلی کروم را به صورت تکی و بر اساس شماره رنگ مورد نیازتان خریداری نمایید.

- فابرکاستل از نشانه ستاره برای رده بندی طول عمر مداد رنگی های خود استفاده می کند. به طور مثال سه ستاره به این معنی است که رنگدانه آن مداد تقریباً 100 سال دوام می آورد، دو ستاره برابر با 25 سال و یک ستاره برابر با تقریباً 5 سال است. همانطور که گفته شد، در مجموعه 120 Faber Castell Polychromes، 103 رنگدانه برابر با سه ستاره، 15 رنگدانه برابر با دو ستاره و تنها دو مداد برابر با یک ستاره رده بندی شده اند!

مدادرنگی پلی کروم حرفه ای

مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل

در فروشگاه دفتردستک 60 کد رنگ کلیدی مداد رنگی پلی کروم فابرکاستل عرضه شده است که طراحان و نقاشان حرفه ای می توانند بسته به سبک هنری خود کدهای مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایند.

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی