با ما تماس بگیرید

021 - 66976393 - 09203174610
0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

اتود

تنظیم جهت نزولی

   

57 آیتم

تنظیم جهت نزولی

   

57 آیتم

توضیحات:

اتود:

مداد مکانیکی که در ایران به نام "اتود" معروف و نامگذاری شده، نوشت افزاری است با مغزی قابل تعویض که به "مغز اتود" معروف است و با ترکیبی از گل رس و گرافیت ساخته شده است. مغز اتود بر عکس مداد چوبی به پوشش بیرونی نچسبیده و توسط مکانیزم اتود قابل بلند و کوتاه شدن است.

اتودها در ضخامت نوشتاری 0،5، 0.7 ، و 0،9 میلیمتر تولید شده اند که محبوب ترین آنها اتود 0.5 میلیمتر است که مناسب دانش آموزان و دانشجویان است. ضخامت های بالاتر عموماً استفاده صنعتی و مهندسی و یا هنری دارند که البته هنوز می توان برای نوشتن نیز از این اتودها استفاده کرد. مغزی گرافیت در اتود 0.5 میلیمتری کمترین قطر را دارد و امکان رسم خطوط ظریف و دقیق همچنین نگارشی ظریف تر را به مصرف کننده می دهد.

اتودها برای طراحی و نقاشی نیز کاربرد بسیاری دارند اما بسیاری از افراد در نقاشی فقط از چنین مدادی برای ترسیم خطوط بسیار ظریف استفاده می کنند. مهمترین مزیت مداد مکانیکی یا اتود استفاده از مغزی های متعدد است. مغزی اتود در رنگ های متنوع و درجه سختی متفاوت مانند HB،B1، B2 و... تولید و عرضه می گردد.

بدنه بیشتر اتودها از جنس پلاستیک و یا با ترکیبی از فلزات سبک ساخته شده اند و دارای لوله ای تو خالی است که در انتهای آن یک فنر نصب شده تا مغزی را به سمت نوک اتود هدایت نماید. در انتهای اتودها در قسمت شاسی معمولا یک پاک کن استوانه ای شکل قرار دارد تا شما یک مجموعه کامل را در اختیار داشته باشید.

اتودهائی که در طراحی آنها دقت بیشتر و فلز بیشتر استفاده شده و در تولیدشان کنترل کیفیت سختگیرانه تری اعمال شده از قیمت بالاتری برخوردارند. سر قلم طراحی شده در برخی از اتودها بصورت پلکانی است که می توان به واسطه آن از انواع شابلون ها در مقیاس های متفاوت در رسم استفاده نمود همچنین مکانیزمی در قسمت فنر و سر اتود قرار دارد که با فشار بیش از حد بر روی اتود، مغزی به درون محفظه فلزی هدایت شده و از شکسته شدن آن جلوگیری می شود. این اتودها بیشتر تحت عنوان اتودهای مهندسی شناخته می شوند که می توان از بهترین های اتودهای مهندسی به اتود تی کافاین فابرکاستل (TK fine Faber-Castell) و اتودهای نشکن دلگارد زبرا (Zebra Delgaurd) اشاره کرد.

سالهاست که مغزی مدادهای چوبی و اتودها بدلایل بهداشتی و سلامتی عاری از سرب می باشند به همین دلیل در صورت فرو رفتن نوک اتود در بدن انسان خطر مسمومیت با سرب وجود ندارد.

از مزایای استفاده از اتود در مقابل مداد چوبی می توان بطور مثال به این موارد اشاره داشت که اتودها می توانند با دقت و با جزئیات دقیق تری خطوط یکسانی را رسم کنند در صورتی که این امر با یک مداد چوبی با دشواری بیشتری امکان پذیر است.

اتودها به دلیل قابلیت شارژ مغزی می توانند سالیان سال کاربردی باشند به همین دلیل مقرون به صرفه تر از مداد چوبی هستند.

شما نیازی به تراشیدن و یا تیز کردن نوک یک اتود ندارید حتی در برخی اتودها مکانیزمی در قسمت انتهایی فنر وجود دارد که با هر بار کلیک کردن و هدایت نوک مداد به بیرو نوک مغزی بسیار ریز تراشیده می شود و نوشتار شما بسیار ظریف و یکدست خواهد بود مانند اتود خود تراش کوروتوگا یونی بال (Uni-ball) ، در صورتیکه مداد چوبی اگر بصورت مدام تراشیده و تیز نشود ضخیم تر و نامنظم تر می نویسد.

در زمان استفاده از مداد مکانیکی یا همان اتود شما نیازی به تراشیدن مداوم نوک مداد نخواهید داشت و خبری از براده چوب بر روی میز کار شما نیست.

در فروشگاه اینترنتی دفتر دستک مجموعه متنوعی از اتودها در طرح ها و رنگ ها و اندازه های متفاوت از برندهای مطرح تولید نوشت افزار مانند فابرکاستل (Faber-Castell)، استدلر (Steadtler)، استابیلو (Stabilo)، یونی بال (Uni-ball) و زبرا (Zebra) ارائه شده است. شما می توانید با خیال آسوده از اصالت کالا و سلامت فیزیکی آن یک خرید آنلاین مطمئن را داشته باشید. این یک شعار نیست تنها کافیست یکبار امتحان کنید!