کیف پول چیست و چه کاربردی دارد؟

کیف پول وسیله ای است که هر فرد برای حمل وسایل شخصی کوچک خود مانند پول نقد، کارت اعتباری و یا گذاشتن گواهینامه می تواند از آن استفاده نماید. کیف پول معمولا از جنس چرم طبیعی و یا مصنوعی و یا پارچه ای طراحی و تولید می شود که بعضی از مدل ها به صورت افقی و دیگر مدل ها به صورت تاشو هستند. همچنین بعضی از مدل ها دارای زیپ برای نگهداری مدارک مهم شما هستند و در دیگر مدل ها تنها به داشتن دکمه ای اکتفا شده. علاوه بر عملکرد روزانه آنها ممکن است از کیف پول به عنوان لوازم جانبی دنیای مد بطور مثال برای نشان دادن سبک زندگی ثروتمندان استفاده شود.

Woman's Wallet

کیف پول از جمله زیورآلاتی است که نقش بسزایی در بروز شخصیت خانم‌ ها دارد. انتخاب کیف پول زنانه در جذابیت و شیک پوش بودن یک خانم بسیار تأثیرگذار است. بنابراین در انتخاب و خرید کیف پول زنانه باید دقت زیادی به خرج دهید تا خیالتان بابت کیف پول برای مدتی راحت باشد؛ نه اینکه پس از سپری شدن اندک زمانی از خرید کیف پولتان دوباره دنبال خرید کیف پول باشید. از این رو در انتخاب کیف پول زنانه بایستی به نکاتی از قبیل: جنس کیف پول، طراحی به لحاظ زیبایی و کاربردی بودن، فضا سازی داخلی کیف و قابلیت تمیز شدن آن باید توجه کرد. یکی از مهمترین مسائلی که در انتخاب کیف پول زنانه مناسب باید تعیین کنید این است که قرار است در چه مکان هایی از کیف پول خود استفاده کنید. کیف پولی که انتخاب می کنید قرار است در یک محیط اداری و کاری و یا اینکه به عنوان کاربرد روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر جزء افراد شاغل هستید هنگام خرید کیف باید توجه داشته باشید که باید کیفی بخرید که فضای کافی برای حمل لوازم مورد نیاز شما داشته باشد.

Mens Wallet

تا زمان انقلاب فرانسه مردان نیز همانند زنان کیف دستی با خود حمل می کردند پس از آن اما دنیای مد مردانه روی به سادگی گذاشت و کیف تنها به وسیله ای زنانه تبدیل شد.

داستان تولد کیف دستی به قرن ۱۶ میلادی باز می گردد. از آن زمان تا کنون شکل و شمایل کیف های دستی تغییرات بسیاری را به خود دیده است. نمایشگاهی در آلمان کیف هایی از قرن ۱۶ تا ۲۱ میلادی را به نمایش گذاشته است.

شرکت فرانسوی "هرمس" یکی از تولیدکنندگان نامدار کالاهای لوکس، شهرت کیف های دستی اش را بدون تردید مدیون گریس کلی است. هنرپیشه هالیوود که بعدها به همسری پادشاه موناکو درآمد چنان به این مدل کیف علاقه داشت که در سال ۱۹۵۶ هرمس این مدل را به نام "کلی" نامگذاری کرد.

در قرن ۱۶ میلادی کیف های کوچک پارچه ای جزء جدایی ناپذیر کیف های دستی بودند که برای نگهداری جداگانه پول در نظر گرفته شده بود. زنان در آن دوران وسایل شخصی یا ابزار دوخت و دوز خود را در کیف های کار نگهداری می کردند. این کیف ها از جنس ابریشم بودند و سبد چوبی کوچکی در پایین آنها دوخته شده بود.

Aleutian Wallet for carrying tackle

کیف ‌های پول در اواخر سال 1600 تولید شدند که تقریبا معادل با زمانی بود که اسکناس ها معرفی شدند. پول های کاغذی در سال 1690 در ماساچوست به بازار آمد. پیش از آن از کیف ‌های زنانه معمولی برای قرار دادن سکه ‌های فلزی استفاده می ‌شد. این کیف ‌ها کوچک بودند و کش‌هایی به دور آن ها وجود داشت. اولین کیف پول به طور کلی از چرم گاو یا اسب ساخته شد و قسمت کوچکی داشت که مردم می‌توانستند کارت شناسایی خودشان را آنجا قرار دهند.

در هنگام خرید کیف پول حتما به جنس کیف پول توجه نمایید. هرچند چرم طبیعی بهترین جنس برای کیف پول است اما از سایر جنس‌ ها نیز غافل نمانید. برای مثال پیشنهاد می ‌کنیم که برای استفاده در طول روز به سراغ کیف پول هایی از جنس پارچه‌ های ضد آب و یا چرم مصنوعی بروید. این جنس از کیف پول ها برای به کارگیری در کارهای روزانه گزینه ‌های مناسب ‌تری هستند. در مورد کیف پول برای کاربردهای رسمی می ‌توانید از کیف‌ هایی که از چرم طبیعی تولید شده ‌اند استفاده نمائید.