جوهر شیشه ­ای پارکر

Parker Quink ink

Quink (یک کلمه متشکل از "quick" و "ink"به معنی '"فوری" و "جوهر") است که توسط شرکت پارکر در سال 1931 تولید شده است و تا امروز ساخت آن ادامه دارد. در سال 1928 تحت کنترل کنت پارکر شرکت پارکر جوهری متناسب با خودنویس های خود تولید کرد که این امر سبب از رده خارج شدن دیگر جوهر­های نامرغوبی شد که زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوامشان تغییر می ­یافت. از این رو کوینگ هنوز هم بعد از گذشت چندین سال در میان مردم شهرت دارد. در سال 1930 تحقیقات برای بررسی میزان سرب این جوهر در آزمایشگاهی در شیکاگو صورت گرفت.

تصور غلط رایج این است که جوهر توسط یک فیلیپینی به نام فرانسیسکو کویوفینگ اختراع شده است و نام خود را از "Quisumbing Ink" گرفته است. اگر چه این داستان عجیب و غریب در وب سایت ­های متعدد منتشر شده اما تاکنون هیچ منبع معتبری برای آن ذکر نشده است.

موفقیت کوینگ در ویژگی ­های مفید آن از جمله کیفیت مطلوب جریان جوهر، آب و قالب­ گیری آن مقاومت در برابر آب و خوردگی آن و قابلیت سریع خشک شدن آن است. کوینگ هنگامی که Duofold به عنوان قلم پیشرو پارکر شناخته شد توسعه یافت. پارکر کوینگ را ابتدا درون مخزن ­های سلوئیدی نگه­داری می ­کرد به این ترتیب کوئینگ به این شکل فرموله شد.

با توجه به علاقه ­مندان خودنویس، پارکر کوینگ به طور کلی "جوهر خودنویس ایمن" به شمار می­ آید. این بدان معناست که امکان وجود لخته یا لکه­ ای بر روی کاغذ وجود نخواهد شد.

حس خوب نوشتن با خیالی آسوده را با کوینگ پارکر تجربه کنید.

 

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Quink