آیا خودنویس باعث بهتر شدن دست خط شما می شود؟

تا حدودی خودنویس­ ها می ­توانند به بهبود دست خط شما کمک کنند. برخلاف آنچه نشان می ­دهد طول می­ کشد که شما لذت نوشتن با خودنویس را در مقایسه با روان نویس و خودکار تجربه کنید.

به دلایل مختلف خودنویس­ها به شما امکان نوشتن راحت را می ­دهند و اغلب در داشتن دست خطی خوب به شما کمک می ­کنند.

1- خودنویس به شما امکان فشار آوردن کمتری رابه سطح کاغذ نسبت به خودکار یا روان نویس می ­دهد.

بیشتر خودنویس ­ها نیازی به فشار در هنگام نوشتن ندارند و شما به راحتی می­ توانید بنویسید. در حقیقت، بسیاری از قلم ها متعادل هستند به طوری که کاربر نیازی به آوردن هیچ فشار جانبی اضافی برای به جریان آمدن جوهر بر روی کاغذ ندارد.

2- در یک حالت مشابه خودنویس باعث ارتقاء نوشتن می ­شود.

اکثر قلم­ ها برای ایجاد خطی صاف و مطلوب در زاویه نوشتن 30 تا 60 درجه با صفحه طراحی شده اند. که می­ توانید سر قلم را در هنگام نوشتن تغییر بدهید. با این حال نوشتن با سرقلم شیب دار برای بیشتر کاربران راحت تر است.

3- با داشتن خودنویسی سبک و متعادل برای مدت زمان طولانی به آسودگی بنویسید.

در واقع بسیاری از قلم­ های با کیفیت با وزن و تعادل مناسبی طراحی شده ­اند. صرف نظر از وزن کلی یک قلم (اگرچه بیشتر قلم ­ها دارای درجات مختلفی هستند) وزن ایده آل به شما امکان نوشتن برای مدت زمان طولانی و بدون احساس ذره ­ای خستگی می ­دهد. همچنین یک خودنویس خوب نباید بیش از اندازه سبک باشد. خودنویس­ ها در شکل و اندازه با هم تفاوت دارند گرچه بعضی از آنها باریکتر از دیگری هستند اکثر خودنویس­ها از نظر پهنای قطر دایره نسبت به خودکار ضخامت بیشتری دارند.