کدام قلم برای افراد چپ دست مناسب است؟

قسمت اول

در زمان های گذشته بیشتر قلم هایی که تولید و طراحی می شدند مناسب افراد راست دست بودند و برای کسانی که چپ دست بودند قلم هایی تولید نمی شد که این امری ناخوشایند بود اما امروزه قلم هایی با رنگ بندی و مدل های متنوعی برای افراد چپ دست طراحی شده اند که سعی داریم در این مقاله با نمونه هایی از آنها شما را آشنا کنیم. در این مقاله با فروشگاه خرید اینترنتی لوازم التحریر دفتردستک همراه باشید.

یک فرد راست دست زمانی که با قلم های مربوط به افراد راست دست می نویسد می تواند یک خط راست را به صورت کاملا صاف رسم کند اما اگر یک شخص چپ دست با قلم مربوط به افراد راست دست بنویسد باید خودکار را از چپ به راست فشار دهد که این امر به دست نویسنده فشار وارد می کند و در طولانی مدت کاملا آزار دهنده خواهد بود.

باید چند نکته را در قلم هایی که افراد چپ دست انتخاب می کنند رعایت کنید:

1- جوهر خوکار سریع خشک شود.

  • مجموعه خودکارهای ژلی Pentel Energel BL77 : جوهر این مجموعه از خودکار EnerGel است که با ترکیبی خاص از جوهر مایع و جوهر ژل ساخته شده است. نوشتن با این مجموعه به شما حس نوشتاری فوق العاده روان بدون ذره ای جوهر ریزی را ارائه می دهد. همچنین یکی از مزیت های این مجموعه داشتن جوهر خشک شونده سریع است که تمامی این مزایا برای افراد چپ دست کاملا ایده آل است. همچنین به واسطه داشتن بدنه ای کاملا سبک در زمان نوشتن طولانی مدت به هیچ عنوان دست را خسته نمی کند و رنگ بندی متنوعی دارد که برای هر سلیقه ای کاملا مناسب است.

Pentel Energel BL77 Gel Rollerball Pen

  • مجموعه خودکارهای ژلی Pentel Energel Sterling Premium : اگر به دنبال قلم های لوکس تری می گردید کاملا درست انتخاب کرده اید این مجموعه هر آنچه که شما می خواهید را به شما هدیه می دهد. خودکارهای ژلی این مجموعه دارای بدنه ای از جنس آلمینیوم هستند که در دستان شما زیبایی خاصی منعکس می کنند. همچنین با وجود امکان حک نام بر روی قلم به عنوان یکی از قلم های پر طرفدار در جهان شناخته شده است.

Pentel Energel Sterling Premium Gel Rollerball Pens

  • مجموعه خودکارهای Pentel Energel Tradio : این مجموعه هم یکی دیگر از مجموعه قلم های سری Pentel است که با ظاهری مدرن تر جای خود را در میان بازار جهانی نوشت افزار باز کرده است. 

Pentel Energel Tradio Rollerball Pens

  • مجموعه خودکارهای ژلی Ohto Rays Extra Fine : برای آن دسته افراد چپ دستی که به دنبال خودکار ژلی با قطر نوشتاری نازک هستند کاملا ایده آل است. این مجموعه دارای قطر نوشتاری 0.5 میلیمتر و پهنای نوشتاری 0.2 میلیمتر است که با داشتن جوهر ژلی که به سرعت خشک می شوند کاملا مناسب برای افراد چپ دست می باشد. این مجموعه شباهت زیادی به مجموعه ژوتر از خودکار پارکر دارد چرا که قسمت پایین بدنه پلاستیکی و قسمت بالایی از استیل ساخته شده است و این طراحی دقیقا شبیه به مجموعه ژوتر نیمه استیل پارکر است که در سال های بسیار دوری این طرح را وارد بازار جهانی نوشت افزار کرده است. همچنین نکته ای که برای این مجموعه وجود دارد این است که مانند قلم های مجموعه ژوتر پارکر قابلیت شارژ مجدد را دارند پس با خیالی راحت و بدون نگرانی از تمام شدن جوهر خودکار به صورت همیشگی بنویسید.

Ohto Rays Extra Fine Gel Ballpoint Pens

  • مجموعه روان نویس های ژلی ساراسا: مجموعه روان نویس های زبرا ساراسا یکی از محبوب ترین قلم هایی است که زبرا وارد بازار نوشت افزار کرده است که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. این شرکت طیف گسترده ای از قلم، مداد و انواع روان نویس را در رنگ بندی های متنوع ارائه می دهد. خودکار و روان نویس جزء وسایلی است که به صورت روزمره به منظور ثبت موضوعات و یادداشت های کاری از آنها استفاده می شود. روان نویس زبرا مدل ساراسا از طریق نوک ظریف خود خطی صاف و بدون لک به همراه جریان دائمی جوهر برای شما می کشد. ساراسا دارای جدیدترین نسل جوهر با فرمول بهبود یافته است که  در اکثر کاغذها به طور فوق العاده سریع خشک می شود و برای افراد چپ دست کاملا مناسب و ایده آل هست.

Zebra Sarasa Gel Rollerball Pens

  • روان نویس مدل جت استریم یونی بال: داشتن یک روان نویس برای افراد چپ دست شاید به عنوان اولین انتخاب این افراد تلقی شود اما ممکن است در زمان نوشتن به علت کشیده شدن دست روی نوشته جوهر پخش شود و روی صفحه لکه ایجاد شود. با این حال اصلی ترین نقطه قوت روان نویس های جت استریم این است که جوهر این مجموعه به سرعت خشک می شود. پس با روان نویس های جت استریم یونی بال نوشتاری راحت و روان بدون جوهر ریزی بر روی کاغذ را تجربه نمایید.

Uni-ball Jetstream Rollerball Pens