هر آنچه باید در مورد ماژیک وایت برد بدانیم

Staedtler Lumocolor Whiteboard Marker

ماژیک وایت برد نشانگر غیر دائمی است که از جوهری با قابلیت پاک شدن تولید شده است. این ماژیک­ ها قابلیت نوشتن بر روی صفحات صاف مانند وایت برد و قابلیت به سرعت پاک شدن را دارا می ­باشند. در گذشته برای پاک کردن اثر جوهر بر روی سطوح از پاک کننده­ های مرطوب استفاده می ­شد ولی امروزه می­توان از پاک کننده ­های خشک نیز استفاده کرد. پس از آن ماژیک ­های مخصوص وایت برد آمدند. اولین ماژیک وایت برد توسط "Jerry Woolf" که در آزمایشگاه Techform کار می­ کرد اختراع شد. این ماژیک ­ها در رنگ ­های قرمز، سبز، مشکی، آبی ارائه شدند. در سال­ های بعد رنگ ­های متنوع دیگری همچنین با عطرهای مناسب ­تری عرضه شدند. اروپا در سال 1980 تولید این ماژیک­ ها را به همراه وایت برد آغاز کرد اما ایالت متحده آمریکا در دهه 90 به این تکنولوژی دست یافت.

Jerry woolf

تخته وایت برد­ها قبل از ماژیک­ های وایت برد در دهه 50 یا 60 ظاهر شدند اما هنوز زمان دقیق تولید این محصول مشخص نیست. گفته شده که تخته وایت برد توسط "Martin Heit"، عکاس و جانباز کره­ ای اختراع شده است.

Martin Heit

اولین وایت برد با خاصیت پاک شوندگی مرطوب در سال 1960 وارد بازار شد. سپس تخته وایت برد و ماژیک های وایت برد جایگزینی برای تخته سیاه و گچ بدلیل واکنش­ های آلرژیک و بیماریهای خطرناک شدند. اولین وایت برد از فولاد ساخته شده بود اما نسخه ­های بعدی توسط ورقه ­های طبقه طبقه­ لمینت و  به صورت ارزان تر ساخته شدند. بهترین و بالاترین کیفیت مخصوص این محصول وایت بردهای شیشه ­ای و یا چینی هستند.

شما می‌توانید انواع ماژیک وایت برد و نوشت افزار را در فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر دفتردستک سفارش دهید.